Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy a cicám kinti-benti legyen, és ne csak kinti?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos kiscicám.Csak kint lehet, nem jöhet be a házba egyáltalán. Akárhányszor szóbahozom a szüleimnek,hogy bejöhessen azt mondják, hogy a macska kintre való, meg hogy mi van akkor ha olyan jön hozzánk aki allergiás a macskákra... Csak ezt a kettőt tudják mondani és nem tudom hogyan tudnám őket meggyőzni, szegényem kint tök hideg van és amikor szellőztetünk mindig beszökik a házba.Azzal is próbálkoztam, hogy akkor csak az én szobámba lehessen, de azt sem engedték... Nincs több ötletem, kérlek segítsetek.

2022. febr. 15. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy. Erre hamarabb kellett volna gondolni, a szuleid gondolom mar elore kijelentettek,hogy csak kinti lehet.

Remelem legalabb van valami meleg helye, ahova behuzodhat.

2022. febr. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
29%

Azért ne essünk túlzásokba! Egy házi macska a telet is kibírja! Gondolj bele, ahol tanyákon tartanak macskát! A macska télen is szeret éjszaka kint mászkálni! Ilyen időben meg főleg nagyon jó neki odakint!

Úgyhogy, nem tragédia, hogy nem jöhet be! De, megértem, hogy örülnél, ha bent is lehetne!

A mi macskának is kinti - benti volt! Nappal annyit lehetett bent, amennyit akart, estére viszont kitessékeltük.

Nyáron, amikor egész nap nyitva volt a bejárati ajtó, akkor annyit volt bent, amennyit akart!

Megértem a szüleidet, mert azért egy macskával van gond bőven, ha bejöhet a házba!

A miénk elől mindig rugdosni kellett az ételt, mert szeretett lopkodni, beleenni az ételbe...

Az állandó macskaszag is zavaró volt... Főleg, mivel kan macska volt...

Azért, elég kellemetlen, ha fontos vendégek jönnek és megcsapja az orrukat a büdös macskaszag...

A másik kellemetlen dolog az állandó macskaszőr volt! Az ágytól elkezdve a szőnyeget mindenhol! Amikor vedlett nyáron, az katasztrófa volt!

Szóval, megértem a szüleidet!

2022. febr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Megkellett volna beszélni előtte. Mondjuk lehet az se segített volna. Én nagymamám először tökre elfogadta és mondta jöhet macska, aztán elviselni nem tudta...
2022. febr. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
8%
SEHOGY, az állat lehet tetves rühes piszkos, nincs helye a szép tiszta házban, csakis kint a kertben. Ennyi erővel vidd meg a tehenet a szobádba
2022. febr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

De mért engedtek egyáltalán macskát, ha utálják?

Én amúgy az érzelmi zsarolás módszerét alkalmaznám. Megfosztanám a szüleimet a szeretetemtől, látványosan sértődött, kedvetlen lennék, többször szóbahoznám a macskát, akár macskabarát vendégek előtt is, a szüleimet megszégyenítve. Lelkiismeret-furdalást ébresztenék bennük. Egy idő után már erősen zavarná őket. Nem lehet erősebb a macska iránti utálatuk, mint a gyerekük iránti szeretetük.

2022. febr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Mi környékünkön van aki állandóan panaszkodik hogy a szomszéd macskák bejárnak a kertjébe, és hogy eleve miért nem a házban van a macska‽ Sőt, vannak állítólagos "állatvédők" akik szerint a macskát eleve nem szabadna kiengedni a házból!

Akkor most mi van? Én azt hittem hogy azért házimacska mert a házban van!

2022. febr. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
#4 ha a te állatod "tetves rühes" nagxon gyorsan vidd orvoshoz mert ezek bőrbetegségek, nem a macska normális velejárói, érdekes módon egyik benti macskám se volt se tetves, se rühes, se bolhás,se piszkos, mikor hazajövök gyanítom több ártalmas baktérium van a kezemen amit kilincsekről szedtem össze mint amennyit az átlagos, magát mosdató macskán találsz.
2022. febr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is,igen, előbb kell ezekre gondolni,aztán állatot vállalni. Ha meg nem tudom megteremteni a megfelelő körülményeket,akkor inkább nem vállalom,bármennyire szeretném,mert neki nem lesz jó.

Aztán,vannak már sprayk,amit allergia miatt lehet fújni, plusz porszívózás, ha élősködő mentesítve van rendszeresen,akkor azzal nem lehet gond bent.

Kintre meg mindenképp legyen meleg,száraz helye, nyáron is pl vihar elől elbújni,be tudd zárni,ha pl munkagép megy be valamiért,el ne üsse vagy más veszély lehet rá.

És nem,nem oké egy doboz benne rongyokkal a teraszon,bárki bármit mond.

Jó érv lehet bentre: a szobádban ők nem látják, az allergiás vendég sem (meg amúgyis,csak egy vendég),te takarítasz utána, bent melegben lehet meg tisztább is, jó társaság neked,felelősséget tanulsz vele,biztonságban van, állatvédelmi törvények,plusz az állatorvosi költségek növekedése,ha kint van.

2022. febr. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Erre az előtt kellett volna gondolni, mielőtt beszereztétek a macskát. Bár lehet azt hitted majd engednek a szüleid...hát ez nem jött össze.

Mondhatsz bármit nekik, nem hiszem, hogy meg fogod őket győzni. Én a kutyákkal vagyok így. Nem a házba valók. Nincs az a pénz, hogy egy kutyát valaha is beengedjek. A kertben megtűrném, de a házban soha.


Ha már a beengedésről nem tudod őket meggyőzni, de aggódsz hogy fázik stb akkor arra esetleg megpróbálhatod rávenni őket hogy vegyetek neki kinti macskabútort. Olyan mint egy kutyaház csak kisebb. Zoopluson is van pár, de szoktak hirdetni marketplacen bolti ár feléért.

Esetleg csinálhattok is neki, ha szokott barkácsolni apukád..

2022. febr. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Inkább csak benti legyen egy macska. Ha biztositod hogy nem tud kimenni a telketekről, akkor lehet csak kint tartani háziállatot. Allatvedelmi törvény. Ha kóbor lesz, akkor vállald hogy bárki bármit tehet vele. Mivel már nem a tiéd.
2022. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!