Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskabiztos kert, bejutás...

Macskabiztos kert, bejutás szempontjából - hogyan?

Figyelt kérdés

Van egy aránylag kicsi, zárt kertünk, ahová szeretem kiengedni a cicáimat felügyelettel. Meg lett csinálva a kerítés meg az összes átjáró, ahonnét kilóghattak volna, és tök jól működik.

Viszont fordítva nem jó. Kintről még mindig be tudnak jutnak idegen macskák..

Egyrészt nem akarom, hogy bármi fertőzést átadjanak az enyémeknek, akár közvetetten is, meg hát ne tojjanak az udvaromba... És a fő gond, hogy van egy kutyám is. A saját cicáinkat szereti, de az idegen kutyákat és macskákat ki nem állhatja, főleg, ha a mi kertünkbe akarnak bejönni..

A macskákat nem hagyom kint felügyelet nélkül, de a kutyát igen, és volt már, hogy úgy kellett kimentem idegen macskát előle. :( Sajnálom a macskákat is, meg nem is örülnék, ha nekem kéne elföldelnem más felelőtlen gazdi állatkáját, de hogyan tudom megoldani, hogy befelé se tudjanak jönni?

A kritikus átjutási pontok olyan helyek, ahol kvázi a szomszéd épület fala van. Ott nincs megoldva (két irányból, két különböző szomszédtól), hogy a macskák ne juthassanak fel, hozzánk meg csak leugranak a kertbe, de visszajutni már nem tudnak.

Ha bárki tud tanácsot, tippet adni, azt megköszönöm.



2022. máj. 17. 09:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon nehéz a bejutást megakadályozni, talán a görgős megoldás lenne az egyetlen.

Nekünk is cicabiztos a kerítésünk, egyszer bemászott rajta a szomszéd macska és rajtakaptam. Azt a pánikot ahogy menekült 😂 pedig szeretjük őt is, sose bántottuk. Kiengedtem a kapun és soha többé nem próbálkozott. A tetőn is bejuthatna de nem jött soha. A mienk meg nem próbált kimászni soha.

2022. máj. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen ragacsos anyag a tető szélére a felétek eső oldalon? Hogy ne is akarjon arra sétálni.

Ha van kerítés, akkor egy kifelé visszahajló rész is megoldás lehet, hogy ne tudja átugorni.

2022. máj. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!