Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Laktózmentes ESL 1,5%-os...

Laktózmentes ESL 1,5%-os tejet szabad egy 9 éves macskának adni?

Figyelt kérdés

2022. máj. 26. 20:48
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Egy ivartalanított kandúr amúgy. A laktózmentes tejtől is lehet bajuk? Tudtok ilyenről?
2022. máj. 26. 20:53
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
miert adnal tejet egy felnott macskanak?
2022. máj. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
Laktózmenteset szabad, de minek?! Van amúgy külön macskatej is, én mondjuk azt sem adnék, de az én vagyok. Ha nem iszik elég vizet, nedves kaját is kapjon, ne csak szárazat. Kulcsszavak közt ott az ivartalanítás. Ha most lett műtve, tejterméket abszolút nem kaphat.
2022. máj. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Igen.
2022. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket.

Azért kapna tejet, mert elég sok foga már ki van húzva és nem igazán tud enni és valószínűleg mandulagyulladása is van vagy torokgyulladása és azt könnyebben lenyelné.


Most pépesített kaját (alutasakos) kap, át van passzírozva kicsi résű szitán, azt többnyire megeszi, de nem mindig. Vízzel hígítva kapja, így víz szokott bele jutni, amúgy nem nagyon inna szerintem.


Az ivartalanítás szó nem szerepelt a kulcsszavak között, hanem azt írtam, hogy ivartalanított, de a rendszer átírta. Nem mostanában volt ivartalanítva, azt csak úgy megadtam volna adatként, de így félrevezető lett.

Tehát ivartalanított kandúr, viszont így már nem kandúr, azt hiszem... Na de ebbe ne menjünk bele.


A macskáknak való "macskatejet" próbáltuk, azt egyelőre nem issza.


Ezek ismeretében is írhattok még. Köszi.

2022. máj. 26. 21:10
 6/16 anonim ***** válasza:
29%
Az emberek 2000 eve itatjak tejjel a macskakat és még nem haltak ki.
2022. máj. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld ki a Miamor Vitaldrinket, esetleg azzal üsd fel a passzírozott kaját, hátha bejön neki.

Olyan esetekre jól jön, amikor valamiért nem tud darabosat enni a macska.

2022. máj. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Én inkább valamilyen gyulladáscsökkentő gyógynövény teafüvet (macskafű) vagy ilyesmit kevernék abba az alutasakosba, a növények csak jót tehetnek vele, és a beleivel, jobbat mint a tej.


Nézz utána milyen gyógynövényeket ehet egy macska, mi az ami nem nyírja ki.


(Szerintem, de csak tipp: Kamilla, csalán, macskamenta, levendula).

2022. máj. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönjük a sok tanácsot!
2022. máj. 27. 02:46
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

Hogy lehet,h9éves kandúrnak sok foga hiányzik?Nekem van egy11és12éves ivartalanított nőstény cicám:a11évesnek tavaly esett ki elől egy szemfoga,de azóta is vígan eszik szárazat,de ő csak azt,viszont iszik is rendesen,amúgy mindegyik cicám:nagyon okosak,tudják,mi a jó nekik:)A12évesnek mind meg vannak a fogai,és ugyanolyan rossz,mint kölyökkorában.A4cicám közül csak ő szereti a tejet,úgyh a reggeli müzlimet nem hagyhatom őrizetlenül,de a lényeg,h soha semmi baja nem lett a tejtől,pedig kiskora óta belelefetyel a müzlim tejébe.Lehet,h ő nem laktózérzékeny,mint a cicák többsége,de Spuricica nagyon különleges macska:nem csak nagyon okos,de ahogy írtam,ugyanolyan mozgékony,mint kölyökkorában v,nem véletlen a neve!:)

2022. máj. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!