Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sok ember minek tart állatot,...

Sok ember minek tart állatot, ha nem törődik vele?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy a kutyával max annyit foglalkoznak, hogy adnak neki enni és ennyiben kimerül. A macskák meg mindig éhesek, járnak házról házra kaját keresni, soványak, bolhásak, vagy nem kapnak enni vagy nagyon keveset valószínűleg. Ilyeneknek minek állat?

2022. máj. 29. 01:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
Az állat még hagyján, de a gyerekkel se foglalkoznak. Nem nevelik semmire, sőt felháborodnak, ha szóvá teszed. Ilyenek a prolik. Bezzeg a telefonjuk, azt tudják simogatni egész nap.
2022. máj. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, de körülöttem tele van ilyenekkel a falu. Van akinek az utca végén 8 kutyája van de csak azért, hogy ha vadászik legyen neki tartalék kutya. Ezek az állatok éjjel nappal vonyítanak és ugatnak kórusban télen nyáron, az utcákat járják és senki nem törődik velük... Macskája is már mindenkinek van körülöttünk, ivarosak, járják a környéket. Nekem ivartalan macskám van, nyugodt utcában lakunk, mérgezés stb nincs így kiengedjuk őket mert nem is mennek ki az esetek 90%-ban a kapun, de a többi ivaros macska bántja őket,van amelyik bejön az udvarba és megveri a kutyát is... Meg a tököm tele van azzal is, hogy visítanak éjjel nappal össze vissza.
2022. máj. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Most nem a kissebségre gondoltam, hanem az átlagos, teljesen normálisnak tűnő, dolgozó emberekre
2022. máj. 29. 01:16
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Van, aki jószágként tekint az állatokra. Haszonállatként. A kutya védi a portát, a macska fogja az egeret, ami e terményt dézsmálná. Cserébe eteti a háziállatokat, semmi egyéb. Nem kedvtelésből tartja az ilyen felfogású ember a háziállatát.
2022. máj. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Előző vagyok, mi most gondozunk egy kutyát is akinek a gazdája kiment külföldre, el akarta altattatni de nem hagyta neki a doki. Most ott van a haznal, egy évben kétszer talán ha haza jönnek hozza pár napra. A kutya lelkibeteg, sovány, nem enged közel senkit magához.. Nagyon felb.sz hogy ilyent képesek vele tenni, de nem hajnalndok semmit lépni hogy jó legyen neki. Hogy minek ezeknek is, nem értem. Nem hagyják, hogy bárhogy is rendelkezzunk máshogy a kutyarol, így el kell nézni.. Egy macska is maradt utána, persze kölykezett is.. Az sem érdekli őket, csak parancsba adták hogy tüntessük el őket valamerre
2022. máj. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%
*2/5 voltam, nem vettem észre hogy más komment került elém
2022. máj. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak macskáim, 4, mind ivartalan, normálisan kapnak enni, feregtelenitve, bolha ellenes csepp, kapnak mindent, érdekes mód, sehova nem kószálnak maximum a szomszéd kertbe… vagy kint napoznak az udvaron. Más macskák meg járjak az utcákat ételt keresve. Például kint hagytam véletlen a kukából kiszedett zsákot, amiben volt macska kajás zacskó, kb 10 percig volt kint a zsák, de már fel volt szakítva és kiették belőle a maradékot az idegen macskák. A szomszedomnak is van egy kutyája, de annyi a törődés hogy ad neki enni és inni. Ennyi. Le van kerítve a kert hátsó részen, vagy egy háza és ennyi… sem egy játék semmi. Szegény kutya szét unja ott az életet
2022. máj. 29. 01:22
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Falusi voltam világ életemben. Sajnos a többségnél a kutya-macskatartás "kultúrája" (már ha ezt lehet ennek nevezni) valóban kimerül ennyiben, mint amit leírtál. Rosszabb eset, ha még hagyják a faluban kóborolni őket. A szomszédom apjának a kutyája az egész falut járja, ivaros kan kutya, nem egy helyen csinált már kölyköket. Volt, hogy valaki autóval üldözte, és féltéglát hajigálva próbálta kiiktatni... A település facebook csoportjában kitették róla a fotót, keresték a gazdit, na akkor egy ideig figyelt rá, de azóta megint ez a rendszer. Nagyjából minden utcára jut egy ilyen, szörnyű. Az olyat mint én, hogy ivartalaníttatok, suliba, sétálni járunk, egyenesen hülyének nézik.

Azóta látni másféle állattartást, amióta a városiak elkezdtek nagyobb számban kitelepülni vidékre.

2022. máj. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Mert a kutya ugat - bio csengő, távol tartja a betörőket. A macska meg egerészik.

Nekem is ilyen tirpákok a szomszédaim. A rühes macskáik mindig itt vadásznak a kertemben. A sz4rt is megennék. Nem mernek otthon lenni a kutya miatt. A kutya meg olyan, hogy habzik a szája amikor ugat. A postás se szokta bedobni hozzájuk a levelet.

2022. máj. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
92%
Akkor is az a legszomorúbb, mikor valaki a hülye gyerekének élő "húsvéti nyuszit" vesz, mert hogy milyen aranyos, aztán pár hét múlva kidobják az utcára, mert már nem kell a hülye gyereknek. 😢
2022. máj. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!