Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Elüthette egy autó a cicánkat,...

Elüthette egy autó a cicánkat, óvatosabb lehet ezután?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy kertünk van, az út messze van tőlünk, mert körülöttünk mindenhol szomszéd van, rokonok laknak mellettünk, rajtuk keresztül járnunk ki. A cicánk mégis (valószínűleg) kiment a két kerten és két kerítésen át az útra. Az orvos mondta, hogy valami ütés érhette, arra gondolunk, hogy szerencsére lefékezett az autó, és nem érte akkora ütés. A kérdés, szerintetek óvatosabb lesz ezek után, és elkerüli az utat? Tanult belőle? Nem tudom mit lehetne csinálni vele, hisz nagyon sokat van bent a lakásban, de a kinti léthez is hozzá van szokva, eleve kint találtuk kiskorában egy mezőn, onnan mentettük meg. Nem tudjuk bezárva tartani, mert az szenvedés neki. De nagyon félünk, nehogy mégegyszer ez történjen.. fél éves egyébként, kandúr, ivartalanítani is el szeretnénk vinni, az vajon segítene ezen? Ismerek ivartalanított cicát, ugyanúgy szomszédol, össze vissza mászkál:( szóval szerintetek okult ebből az esetből?
2022. máj. 29. 18:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Egyébként vicces, mert nekem négy macskám van, amiből 2 simàn el van csak bent, ha a helyzet úgy adódik, de a másik kettő abszolút nem birja. Az egyik depressziós lesz, fekszik egész nap, olyan mint aki beteg, csak gubbaszt olyankor. Miután kimehet, semmi baja nincs. A másik ő még rosszabb. Ő baromi keservesen nyavog. Aki mondjuk meghallja kb olyan, mintha nyúzná valaki a macskát, vagy valami fájdalmas dolgot tennének vele. Pl mikor orvoshoz viszem őket is, végig sírják az egész utat. Ráadásul ő rombol is, pedig sokat játszunk kint és bent is, nincs az, hogy nincs le fárasztva. Mivel egy gazdátlan utca macska volt, ideszokott, kb 2 éves, nem szokta meg a bezártságot. Vettem én nekik baromi sok játékot, egy sem érdekelte a fű szálon meg a cipőfűzőn kívül. A másik meg hát ő ilyen. De nem kóborol, a kertben alszik a fák alatt. Sosem szökött meg, nem jár az utca felé sem. Nincsenek olyan szomszédaink sem, akik gyilkolnák a macskákat, mind állat szerető. A másik kettő macska meg el van bent is, sőt többet vannak bent. Sőt a kettő közül az egyiket nem is szívesen engedem ki, mert ő hajlamos csavarogni, meg elmenni bárkivel (minden új embert úgy üdvözöl hogy az ölébe ül és dorombol) Mit kínozzam azt a macskát, amelyiket tudom, hogy rosszul érzi magát bent? Nézzek egy szomorú, szinte síró állatot egész nap, aki nem eszik és nem iszik és majd attól lesz valami szervi baja? Köszönöm, nem!
2022. máj. 31. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!