Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljunk, hogy elkerüljé...

Mit csináljunk, hogy elkerüljék a kullancsok a cicánkat?

Figyelt kérdés
Az utóbbi 1-2 hónap alatt kb 10+ (lehet van már 20 is) kullancsot szedtünk ki a cicánkból. Pedig már 3-4 féle csepegtetős riasztót, ill. 3 különböző bolha nyakörvet vettünk neki. Konkrétan "bűzlött" a macska a riaszto szerektől, de a nyakörvel is max 2 hétig volt kullancs mentes. És még így is belemennek. Kinti macska, nem tudom hogy hova jár ahol össze tud ennyit szedni, de egyszerűen elképesztő. Van egy kutyánk, ő inkább benti kutya, de ki szoktuk öt is engedni, ö benne nem volt egy sem eddig, pesig ő csak cseppeket kapott a nyakába, ugyan azt amit a macska először. Tudtok valamit ajánlani?

2022. máj. 30. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a legjobban bevált bolhanyakörv a Foresto volt. Jó bolhára, kullancsra, mindenre.

Mióta elkezdtük használni, nem akarunk mást venni. Szuper jó és hónapokig hat, bár kicsit drága, kb cicára 8000ft, de az árát abszolút megéri.

Remélem, hogy tudtam segíteni!

2022. máj. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Hát eleve a macska nem kellene hogy kijárjon, mert a kullancs lesz a legkisebb baja.


Az összes helyi róka/kóbor kutya/macska megverheti, megehet mérgezett egeret, elüthetik, meglőhetik, a helyi gyerekek kegyetlenkedhetnek vele.


Emellett jeletős pusztítást is végez a helyi énekesmadár és kisemlős populációban, összepiszkítja a környékbeli kerteket.

És ha lefial, vagy teherbe ejti a helyi cicákat, akkor ez expinenciálisan növekszik, hiszen fél évente 6-8 kóbor cica minimum kijön egy icartalanítelatlan nőstényből.


Szóval ja, felelős állattartó eleve nem ereszti ki a macskát szélnek világnak.

2022. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es, köszönöm a tanácsot!

2-es, értem mit mondassz, jogos, de most nem ez volt a kérdésem.

2022. máj. 30. 17:49
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
+1 a forestora, igaz én kutyára használom
2022. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1 honap alatt mar 4 fele kullancselleni keszitmenyen tulvagytok? Vagyis bocsanat, ha jol ertem osszesen 7??!!

Meg fogjatok mergezni azt a szerencsetlen macskat, ez igy nem oke.


Most varni kene egy picit a kovetkezo szerrel, nem veletlenul kell betartani a pontos adagolast es hatoidot...

Addig ne engedjetek ki vagy nem tudom, de ez nagyon durva. Nem viccbol kell nagyon szigoruan betartani az eloirast...

2022. máj. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze tudom, ezért nem adunk neki semmilyet most. Szerintem is sok volt már belőle. Ezért is vagyok tanácstalan, hogy már így is többszörösét kapta mint szoktak, és mégse ér semmit. Konkrétan a nyakörv alatt volt neki a kullancs...
2022. máj. 30. 20:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Még 1 szavazat a Forestora.

Vagy Frontline csepp.

2022. jún. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!