Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a macskám,...

Miért csinálja ezt a macskám, és mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Van egy két éves, lakásban tartott, nőstény házicicánk. Alapvetően nagyon jólnevelt és semmi rosszat nem csinál. Esetenként azonban előfordult, hogy amikor bement az alomba (nyitott tetejű) és pisilnie kellett nem engedte le a fenekét, hanem feltartotta és lepisilte a falat. Egy pár hónapja csak kevésszer történt ilyen, most viszont már naponta, vagy akár naponta kétszer is.


Amikor nagy wc-znie kell mindent szépen használ (elkaparja, nem megy mellé stb.) és a legtöbb esetben a pisilés is rendben megy (leengedi a fenekét).

Próbáltuk kedvesen tanítani, jutalmazni amikor jól csinálta, de nem használt.

Aztán szidalmaztuk, amikor rosszul csinálta, de az se segített.

Nem tudom már mit tehetnénk, mert odaszárad a vizelet amikor nem vagyunk otthon, vagy nem vesszük azonnal észre és utána rettenetesen nehéz letakarítani.

Ha bárkinek van bármi ötlete, azt nagyon megköszönném, én már tanácstalan vagyok.



2022. máj. 30. 22:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyel zart macska wc-t es problema megoldva. Egyebkent is sokkal praktikusabb, mint a nyitott es mivel altalaban a teteje leveheto, ezert meg takaritani is tok egyszeru.
2022. máj. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jelöl. Ivaros, gondolom. Ha megsem, akkor csak rossz szokas, talan a zart wc segítene.
2022. máj. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Ivartalanított a cica úgyhogy nem tudom ez tényleg jelölésnek minősül-e.

A zárt alom egy jó megoldás lehetne, és ha nincs jobb akkor ezt is fogjuk tenni, csak régebben volt már neki, és nem igazán szeretett belemenni, de hátha ezúttal máshogy lenne.

2022. máj. 30. 23:26
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt terület megjelölés céljából csinálják, teljesen mindegy, hogy ivaros-e vagy sem. Nekem minden cicám ivartalan, 6 hónapos korukban lettek ivartalanítva és még is ezt csinálja a négyből kettő állandóan. Mihelyst kiengedem őket a kertbe, azonnal az első dolga az, hogy levizeli a szomszéd falát, ugyanúgy, ahogyan te írtad, vagy épp egy bokrot vagy bármit. Jelezni akarják vele, hogy az az ő területük, a többi macskának.


Van másik macska is a lakásban?

2022. máj. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Feszült, idegesen érzi magát, mert nem a megszokott illatot érzi, idegen macska szagot, másik macskáét...
2022. máj. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
82%
Én elvinném orvoshoz. Simán lehet vizeletürítési gond is. Pl vesekő, ami miatt nem kényelmes normál pózban pisilnie
2022. máj. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

Történt valami változás az életterében mostanában? Költözés, új családtag (ember vagy állat), kevesebbet/többet vagytok otthon, esetleg átrendeztétek a lakást vagy áttettétek az almot máshova? Ezek bármelyikétől stresszelhet, ami okozhatja az általad leírt viselkedést.

Nekünk zárt cica wc-nk van, ügyesen tudja használni, a tetejét le lehet csatolni, egy perc alatt tisztítható, illetve van rajta szénszűrő a szagok ellen, ezt is tök könnyű cserélni, és nagyon hasznos. Ha olyat választasz, ami lengőajtós, arról először szedd le az ajtót, úgy könnyebben megy bele, néha a kis buci fejük nem érti, hogy be kell lökni :)

Ha teheted, azért kérdezd meg a dokidat is. Lehet, hogy egy kivizsgálás nem ártana, ha másért nem is, csak hogy kizárjátok, hogy nem szervi probléma miatt csinálja ezt, hanem viselkedési gond, vagy szimpla ügyetlenség.

2022. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!