Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg leukózisos a cicám?

Tényleg leukózisos a cicám?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos, kb 1 hónapja tüsszög, szerintem az orra is be van dugulva, csúnya a szeme. Jókedvű,eszik rendesen,nem lázas,nagyon vidám,még soha nem volt kinn az udvaron. Csak most vittük dokihoz,mert egy másik kiscicánkkal is előfordult már ilyen tüsszögés,de ő hamar rendbejött magától.Az orvos azt mondta, meg vannak dúzzadva a nyirokcsomói és lehet,hogy ez leukózis. De utána olvastam, és a tünetek közül csak a megduzzadt nyirokcsomók illenek rá.

Van tapasztalatotok ebben a témában?


2008. dec. 19. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosnál mi itt nem vagyunk okosabbak, de én macskanáthára gondolnék, annak a tünete a csipás szem, a váladékos nózi, és a tüsszögés. Ez egy vírusos betegség, ami antibiotikummal gyógyítható. Szerintem nem ártana másik orvossal is megnézetni, mert azt mindenképpen el kéne dönteni, hgy leukózis vagy macskanátha.
2008. dec. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
csatlakoznék az elöttem szólóhoz, ez inkább macskanáthának tűnik, mint leukózisnak, és vidd szerintem is el egy másik orvoshoz. Amúgy be van oltva kombináltal? Ha nincs ajánlatos lenne, persze miután meggyógyult. A leukózishoz az kell, hogy egy fertőzött macska megharapja verekedés közben amikor párzási lázban ég fiú esetében,(persze ehhez még kicsi) ha lány akkor párosodni kellene egy fertőzött hímmel,de ehhez is kicsi vagy az anyja volt leukózisos és az átörökíthette, vagy még eseleg onnan is összeszedhető a vírus, ha van egy másik macskátok és az leukózisos, és érintkeztek (összeszagoltak, közös tárgyak használata stb.) akkor is van esély a vírus átadására csak kisebb. De ha ezek a tényezők nem állnak fenn akkor szerintem biztos, hogy nem az. Vérteszttel lehet megállapítani, hogy leukózisos.
2008. dec. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
El kell altatni,neki az lenne a legjobb!!
2008. dec. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az első két hozzászólónak köszönöm a választ,én is inkább macskanáthára gyanakszom,de most egyelőre elkezdjük adni neki azt a gyógyszert,amit felírt a doki,és ha nem javul megcsináltatjuk a vértesztet is és lehet ,hogy elvisszük egy másik orvoshoz.

Utolsónak üzenem, hogy nem lennék az állatkái helyében,ha ilyen gyorsan lemondanál róluk. Közel sem oylan vészes a macskám állapota,hogy el kelljen altatni,nem is értem,hogy gondoltad.Volt már egy menthetetlen kutyám ,akit el kellett altatni, de az a mi családunkban egy "kicsit" nehezebb és fájdalmasabb döntés volt.

2008. dec. 20. 10:22
 5/6 anonim válasza:
mi lett azóta a cicussal?
2010. aug. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A cica hamar meggyógyult ebből a betegségből, de azóta már nem él sajnos. Télen a legnagyobb hidegben eltűnt és nem jött haza :( Ő volt az abszolút kedvenc, nagyon megsirattuk szegényt.Másfél éves sem volt.
2010. aug. 10. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!