Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a macskám baja?

Mi lehet a macskám baja?

Figyelt kérdés
1 napja alig hallom a hangját, folyamatosan fekszik, furcsák a szemei és olyan mintha szőrcsomót akarna ki hányni de nem sikerül neki. Nagyon keveset eszik, inni nem akar :((( probalna dorombolni de annyira halk.. :(
2022. jún. 6. 21:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
A háziállatot úgy kellene kezelni, mint egy családtagot, vagyis ugyanúgy gyors segítségről kell gondoskodni, mintha egy közeli hozzátartozódról lenne szó, akihez ilyenkor (remélem) mentőt hívnál. Aki nem így tesz, az sosem szerette az állatot, és nem értem, miért kellett magához vennie. Rád van utalva, tessék törődni vele.
2022. jún. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
0%

Akik itt nagyon savazzátok a kérdezőt,hogy miért nem rohan vele azonnal a dokihoz,azokban felmerült,hogy talán NEM viheti?

Pl.mert egy gyerekről van szó,szüleit nem érdekli a gond,vagy úgy vannak vele,hogy majd később,ha nem lesz jobban.

Persze,azonnal állatorvost javaslok én is,de ha ez nem megoldható,akkor mit csinálna a szerencsétlen,mint kérdezne a neten,hogy hátha nem olyan súlyos?

Én is mérgezésre vagy egyéb gasztrointesztinálos gondra gyanakszom,tényleg amint lehet,igyekezz vele a dokihoz,hátha még nem késő.

2022. jún. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
87%
#12 Végülis egy élet forog kockán, de ja. Csak egy macska, nincs kocsi, nincs tömegközlekedés, nincs taxi, nincs barát, nincs rokon, nincs pénz, nincs idő, nincs állatorvos, a kérdező csak egy gyerek, a szülők meg gonoszak.... Igen, ezeket a kifogásokat ismerjük. De pont ez a lényeg. Ezek csak kifogások.
2022. jún. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ha a mérgezést követően nem tudunk azonnal állatorvoshoz fordulni, itassuk – lehetőleg meleg – tejjel az állatot, ez megfogja a méreganyagok egy részét, vagy próbálkozhatunk a sós langyos vízzel is, mellyel hányást idézünk elő – mondja a szakember. Utóbbi egyébként nem könnyű, sem a kutyák, sem a macskák nem isszák meg szívesen a kellemetlen ízű folyadékot, úgyhogy érdemes fecskendővel próbálkozni, hátha úgy lenyelik."


[link]

2022. jún. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
0%

#13 Te rendkívül intelligens,arra válaszolj már nekem,hogy egy gyerek hogy vinné már állatorvoshoz a macskáját,ha a szülei nem segítenek neki?Kifogás,mi?

Ennyi ésszel hogy bírsz életben maradni,te szerencsétlen? XD

2022. jún. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

Egyébként itt vidéken pünkösdkor nagyon nem volt se állatbolt, se orvos nyitva. Tejet adtam neki még az este, szerencsére nagyon sokat ivott belőle. Most már sokkal elevenebb bár a hangja még mindig nem a megszokott. Ma viszem orvoshoz

És köszönöm a válaszokat :)

2022. jún. 7. 09:04
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Tejből kizárólag laktózmenteset adj neki, különben menni fog tőle a hasa.
2022. jún. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Mit mondott a doki, mi baja? Hogyan kezelte? Írt fel valamilyen gyógyszert?
2022. jún. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken is van ügyelet, csak körbe kell nézni: [link]


Aki nem tud felelős gazdiként viselkedni 7/24, akár anyagi, akár másmilyen okból, az ne tartson állatot! Semmilyet!

2022. jún. 8. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
19# annyira okos vagy.. Kattints Nógrád megyére. Azt írja nincs Nógrádban ügyelet 🤷🏽‍♀️ az biztos hogy benti cica lesz. Többet nem engedem ki 😏 be nyalt valamit, és a szőrcsomók is rá játszanak. Vettem most neki pasztát azóta már a hangja is kezd vissza jönni
2022. jún. 8. 07:14
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!