Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan mondhatott ilyet egy...

Hogyan mondhatott ilyet egy állatorvos?

Figyelt kérdés

Nemrég (KB két hónapja) a cicám mikor hazajött erősen hányt nem evett szinte csak feküdt és a végbélnyílása vérzett.

Felhívtam egy állatorvost (nem tudtam hogy van rendelés) akihez területileg "tartoznánk" - elmondtam a tüneteket amire azt mondta az orvos idézem: -nyugodjak meg az állat el fog pusztulni- kérdeztem bevigyem a rendelésre? A válasz : - teljesen felesleges.


Kerestem gyorsan egy másik állatorvost a közelben a telefonszámát a neten megtaláltam neki is elmondtam mi a helyzett.

Annyit mondott, hogy azonnal vigyem be a rendelőbe szerencsére éppen rendelési idő volt.

Bevittem, kapott mérgezés elleni szereket injekció formájában vérzéscsillapítót , lázcsillapítót, hányáscsillapítót, infúziót stb...


Injekciós fecskendővel etettük amit az orvostól kaptunk benne valamilyen vitaminpasztával.


A cicánk már másnapra jobban lett - két nap múlva már magától evett és ivott. Egy hét múlva vissza kellet vinni egy újabb vizsgálatra de addigra már szinte teljesen meggyógyult.


Hogyan mondhatott olyat az állatorvos akit először felhívtam, hogy ne vigyem be mert felesleges úgyis elpusztul az állat?


Azóta nem hívtam és nem találkoztam vele - jobb is így!


A cicát azóta ivartalanítottuk. Nem merem kiengedni - szobacica lett.



2022. jún. 6. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem hívd fel... Ez az ember nem gonosz vagy érzéketlen, csak rosszul mérte fel a helyzetet.


Már csak azért is fel kéne, hogy más macskával ilyen ne történjen

2022. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Vannak ilyen állatorvosok, csak aztán ők is, minek lettek állatorvosok?


Mármint, telefonon keresztül, nem is látta a macskát, ilyet mondani? De ha még látta volna a macskát, akkor is, azért nem az az alap, hogy valamit azért megpróbál tenni?


Nekem is volt már kutyám, aki beteg volt, és éreztük, hogy itt a vég, de az állatorvos mondta, hogy adjunk neki pár órát (mármint az állatorvosnak), megpróbálja őt talpra állítani, hátha. Nem sikerült. Viszont ettől függetlenül az állatorvos megpróbálta, pedig nekünk is eléggé egyértelmű volt, hogy ez már valószínűleg a vég. Szóval számomra ez a "telefonon keresztül megmondom, hogy a macskád meg fog halni".. szerintem ezt nem csinálhatja egy állatorvos. Még akkor is, ha teljesen reménytelen a helyzet, akkor is, nem is látta a macskát, akkor hogy mondhat ilyet?


De amúgy nálam is volt már olyan, hogy egy orvos félrediagnosztizálta az állatomat, majd amikor felhívtuk, és mondtuk, hogy amit adott neki, attól rosszabbul lett, mit csináljunk vele, akkor azt mondta, hogy "nem sértődik meg, ha keresünk egy másik állatorvost". Ez is számomra ilyen izé hozzáállás, hogy félrediagnosztizál, aztán pedig csak annyit mond tulajdonképpen, hogy keressünk egy másik állatorvost.


Ezért is fontos az, hogy az ember ne érje be egy állatorvos véleményével. Ha baja van egy állatnak, és az egyik állatorvos reménytelen helyzetnek tartja stb., akkor szerintem mindenképp ki kell kérni egy másik véleményét is.

2022. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
81%

Mi múltkor kihívtuk a kutyusunkhoz. Nem volt nagy baj, csak visszanőtt az egyik körme (körömvágáskor nem vettük észre...), és begyulladt neki. Az orvos b***ott kijönni. Vártunk rá 4 napot, aztán végül a köröm fele magától letörött, a kamullás-betadine-os borogatástól meg pár nap alatt teljesen begyógyult a lába.

Sajnos vannak ilyenek. Én elhiszem, hogy sokuk túlterhelt, de basszus...

2022. jún. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos ez nemcsak az állatorvosoknál figyelhető meg. A humán egészségügyben is rengeteg olyan orvos, ápoló van, akinek empátiából nem sok jutott...
2022. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem azért mondott ilyet mert felhúzta magát. Nap mint nap hall ilyen felelőtlen állattartókról akik szélnek eresztik az állatot, aztán meg vannak lepődve hogy életveszélyes állapotba került.

Lehet hogy aznap nem te voltál az első ilyen és egyszerűen elszakadt nála a cérna.

Örülök hogy a cica felgyógyult és annak is hogy észbe kaptál, tanultál az esetből és most már megfelelően tartod.

Szerintem pont ez volt a célja hogy sokkoljon, hogy a jövőben egy macskát se tarts ilyen körülmények között, mint a jelenlegit.

2022. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Mert 100-ból 99-szer el is pusztul ilyenkor sajnos.
2022. jún. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csak elege lett a felelőtlen macskásokból, és a "boldog" kijárós macskákból, akik rendszeresen nála landolnak, mert bajuk esik.
2022. jún. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Állatorvos és állatorvos között is van különbség. Nálam is volt olyan, hogy epilepisziás rohamok után felhívtam az állatorvost, azt mondta kijön, nem kell bevinni a kutyát, aztán, mikor kijött, kérdezte, hogy "most elaltassam, vagy mit csináljak?". Kiégett, már csak ezt a megoldást látta szinte. Sokszor a gazdin múlik, hogy túléli-e az állat. Épp ezért ajánlott valamilyen szinten a gazdinak is képben lennie, hogy mikor kell ténylegesen orvoshoz fordulni. Végbél vérzés esetén azonnal kell, mert az nagy eséllyel mérgezés, amibe kezelés nélkül belehal az állat. Szóval ne az adott orvost hibáztasd, hanem örülj, hogy túlélte a macskád.
2022. jún. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

7

Boldognak sokkal boldogabb egy kinti macska amíg N lesz baja

Fel kell mérni mi ér többet. A boldogság vagy a biztonság. Nekem a biztonság, de nem lehet letagadni azt, hogy a macskák kint jól érzik magukat.

2022. jún. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%
2022. jún. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!