Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vigyem magammal a cicámat...

Vigyem magammal a cicámat költözéskor?

Figyelt kérdés

Mentett cicáról van szó, kiskorában kidobták, és egy anyacica fogadta be a többi pici mellé.

Jelenleg 2 éves, másfél éve van nálunk. Szerintem bánthatták, mert iszonyatosan félt, már volt feliway párologtató, és állatorvostól kapott nyugtató is... Most eljutottunk odáig, hogy szüleimhez is bújik, csak az alomba pisil, és nem rohan el minden zajtól. Na itt jön a buktató. Van egy másik cicánk akit imád, nagyon nagyon kötődik hozzá. Ha a másik bekéreszkedik a szobámba, akkor ő is rögtön jön utána. Együtt alszanak, fürdetik egymást, játszanak, stb. Viszont hozzám is nagyon kötődik, én vagyok akiben a legjobban bízik, mivel a rehabilitációjának nagy részét én csináltam. Anya mondta hogy mikor elmegyek suliba, utána pár percig mindig nyávog, és keres. Szóval a probléma adott... Se nélkülem, se a másik cica nélkül nincs meg, viszont azt a macskát semmiképp nem viszem magammal, mivel neki apa a nagy kedvence, engem jóformán csak megtűr. Van még 3 évem a középsuliból, szóval nem mostanában fogok elköltözni, de egyre jobban nyomaszt ez a kérdés. Azon is gondolkodtunk anyáékkal, hogy befogadhatnánk egy harmadik cicát, és akkor vele is összenőhetnének, aztán őt is vinném magammal, így kevésbé lenne neki megrázó.



2022. jún. 9. 14:54
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Van még 3 évem a középsuliból, szóval nem mostanában fogok elköltözni, de egyre jobban nyomaszt ez a kérdés."

Sehol nem írtam, hogy ez azt jelenti 3 év után költözök. Azt írtam hogy 3 évem van az iskolából. De örülök hogy márcsak bunkó vagyok hanem naív is 🥳

2022. jún. 9. 16:13
 12/20 A kérdező kommentje:
*már nem csak
2022. jún. 9. 16:14
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, minden rendben lesz! :)
2022. jún. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
98%

Persze, hogy naiv, 15 éves... Én gyakoris veterán vagyok, vannak itt 15 évvel ezelőtti kérdéseim, jót mosolygok rajtuk...

Kérdező, engedd el, ne szorongj ezen, felesleges ennyire előre tervezni, pláne félni.

Csak ezért ne hozzatok még egy cicát, nagy felelőség, és semmi alapja.

2022. jún. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Koliba nem viheted, ha albiba mesz es csak szobat berelsz, oda sem viheted, ha meg teljes lakast, az alapbol sokkal tobbe kerul allattal es nehezebb is talalni, lehet el se tudsz koltozni, mert nem fogod tudni ezt igy fizetni.

Nem realis az aggodasod, egyszeruen ennek most nincs itt az ideje.

Es ne, ne hozz tobb macskat, mert minek? Mi van, ha nem jonnek ki egymassal es a helyzet katasztrofalis lesz? Mert elofordulhat, sot, gyakoribb, mint hinned.

2022. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Jegeld a dolgot. Nem tudod előre megoldani a helyzetet, ráadásul a leendő körülményeket sem ismered. Mivel ha jól értem, 3 év múlva csak egyetemre/fősulira mennél, így eleve nem biztos, hogy tudnád vinni magaddal a macskát oda. Ha pedig lakásod lenne, és onnan teszemazt hazajárnál hétvégente, az is gond lenne a macska szempontjából, mert nem szeretik az oda-vissza rángatást.

Szóval ráérsz ezzel foglalkozni.

Azt viszont mindenképp hozzá kell tegyem, hogy az új macska beszerzése ilyen okból nagyon nagyon nem ajánlott! Semmi garancia nincs rá, hogy jól fognak kijönni. Rengeteg macska csak megtűri a másikat, nem biztos, hogy jóban lesznek.

Egyébként nálunk is úgy volt, hogy egy cicánk volt, akit én vittem haza, hozzám ragaszkodott jobban, de anyámat is szerette. Viszont én úgy költöztem el otthonról, hogy kimentem külföldre, eléggé a bizonytalanságba, így tudtam, hogy nem vihetem magammal. A cica otthon maradt anyámmal. Azóta közel kerültek egymáshoz, de engem sem felejtett el. Persze, néha eszembe jut, hogy bezzeg anno mindig az én lábamnál aludt, most meg ha meglátogatom anyámat, akkor se alszik velem a macsek, de ez van. Tudom, hogy neki jobb így, mintha hurcoltam volna Európán át 1000 km-eket.

2022. jún. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
43%

Ha ennyire félénk, ismerve a "kortörténetét", én nem mozdítanám ki a megszokott környezetéből, azaz bárhogy megszakadna is a szívem, nem vinném magammal.

Van idő anyudéknak még jobban magukhoz édesgetni, többet szeretgetni, játszani vele, kényeztetni. Hogy a szerepedet jobban átvegyék, az erőviszonyokat úgymond kiegyensúlyozzátok nála.


Nekem kifejezetten tetszik hogy ennyire előre gondolkozol!


Stresszelni rajta persze nem szabad, átmenni a hídon csak akkor tudsz úgyis, ha elérkeztél a hídhoz.

És az élet nagyon sok dolgot felülír, terveket átformál. Ezáltal sok dolgot magától megold.

2022. jún. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan ezt akartam én is írni: a hídon majd akkor menjünk át, ha oda értünk. :)
2022. jún. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire jól megy, hogy 3 év múlva saját lakásod lesz, kapásból érettségi után? Nem hinném.

Az albérletek 99 százalékába pedig nem lehet kisállatot vinni, nagyon kevés főbérlő engedi ezt meg.

Egyébként meg, a cicák a helyhez is szorosan kötődnek, tehát nagy traumát okoznál neki azzal, ha egyik napról a másikra elvinnéd egy számára teljesen idegen helyre.

2022. jún. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
47%
3 év alatt bőven van ideje megszokni a cicának, hogy egyre többet vagy távol (esélyes, hogy fogsz járni ottalvós programra, osztálykirándulásra, szórakozni, párod is lehet, akivel sok időt töltesz stb stb). Magyarul nem kell ez a műdráma, mert nyávog napi pár percet utánad. Még ha egész álló nap tenné, érthető lenne, de ez semmi. Te most vagy dicsekedni jöttél ide, hogy milyen felnőtt vagy és leszel, tuti elköltözöl majd 18 évesen vagy már előre féltékeny vagy, hogy a jövőben nem feltétlen te leszel a macska szemében az alfa és omega. Mindkettő gáz, a pofikádból pedig 15-16 éves kis pisisként szépen visszaveszel, mivel egyrészt senki nem volt veled rosszindulatú (nem, az 1-es sem, csak jelezte, hogy feleslegesen csinálod a fesztivált), másrészt lehet, akiknek te itt ilyen stílusban dumálsz, anyád-apád lehetnének és sokkal többet letettek az asztalra, mint amennyit te valaha is fogsz. 😘
2022. jún. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!