Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Abesszin macska milyen jellemű...

Abesszin macska milyen jellemű? Mennyire gazdafüggő? Mennyire játékos? Mennyire nevezhető "öl-cicának"?

Figyelt kérdés
Gazdik véleménye érdekel, de jó oldalakat/kenneleket is szívesen fogadok.:)
2010. szept. 19. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:

"Az abesszin macska intelligens, barátkozó természetű, de nem "ölmacska". Önálló jelleme van, aktív, érdeklődő, kíváncsi. Nagyszerű házimacska, tarthatjuk lakáson belül és kívül is. Halk, csengő hangja van, nem túl beszédes, nem "beszél" feleslegesen.

Kiváló társaság, ragaszkodó, mindig tudni akarja, mi történik a környezetében. Ha elhanyagolva érzi magát, különféle, számunkra idegesítő játékot eszel ki, hogy magára vonja a figyelmet. Általában túl sok levezetendő energiája van, éppen ezért szinte sosem ül az ölünkbe hosszú ideig, nagyon mozgékony."

2010. szept. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm abesszínt tenyészt, és minden macskakiállításon ott van. Én nem ismerem az abesszínt mivel én Maine Coonos vagyok, de viszont ő biztosan tudna neked segíteni. Ha jobban érdekel a dolog akkor keresd a Lurdy Házban Kajdi Ritát ott lesz a 2010.10.02-03. macskakiállításon is :)
2010. szept. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!!! :D
2010. szept. 23. 14:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés, de válaszolok rá, mert most lett abesszínom és szeretnék pár tévhitet lerombolni. Sok helyen írják, cikkekben, interneten stb. hogy az abesszín nem ölmacska, na ez csak részben igaz. Nem az a cica akit felvehetsz amikor te gondolod, leteszed az ágyra és simogatod. Ha ő "felfedez", csinálhatsz bármit, akkor is az érdekli. Viszont az én cicám a nap minden percében keresi a társaságomat, ha gép előtt ülök beleugrik az ölembe és úgy alszik el, ha az ágyon fekszek vagy mellém bújik, vagy rám fekszik :) nagyon sokat lehet dédelgetni egy nap, csak nem akkor amikor ő épp kíváncsi :D

Igen igaz, az hogy ha nem figyelünk rá akkor mindent megtesz hogy magára vonja a figyelmünket az én cicám hajnali 1-2 között szokott zacskókon ugrálni :D

Viszont az sem állja meg teljesen az én esetemben a helyét, hogy az abesszín nem túl beszédes macska. Nefi rendszeresen nyávog ha elmegyek otthonról, ha megérkezem, ha este 6 óra körül van (akkor kapja a konzervet :D) vagy ha csak azt akarja, hogy dögönyözzem.

Az abesszín nagyon játékos, szinte bármivel eljátszik. Egy embert választ ki magának és ahhoz nagyon ragaszkodik. Az én cicám engem mindenhova elkísér, amikor én tusolok ő leül velem szembe a fürdőben és ő is elkezd mosakodni :D

ez a cica egy igazi élmény, én imádom.

2011. aug. 12. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jah és még 1 dolog, azt is mondják hogy az abesszín cica nem toleráns a gyerekekkel, hát szerintem ez csak szocializáció kérdése, ahonnan a cicámat hoztuk ott volt kisgyerek, így Nefi már azt is jól tűri, hogy az 5 éves öcsém naponta 10x felkapja, hogy "körbecipelje" a lakásban :)
2011. aug. 12. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Biztos tündéri a macskád!:) Szerintem nagyon gyönyörű ez a fajta.:)
2011. aug. 12. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!