Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vettem a macskáimnak hámot és...

Vettem a macskáimnak hámot és pórázt, rajtuk maradhat pár napig (csak a hám), hogy szokják?

Figyelt kérdés

Nagyon ügyesen hagyták hogy feltegyem, de meg voltak ijedve tőle. Most kb fél órája van rajtuk. Már most könyedebben mozognak benne (először úgy vonszolták magukat mint a fronton a sérült katonák). Maradhat még rajtuk hogy szokják?


4 évesek, de még most is egész tanulékonyak, bár sejtem nehéz lesz hozzászoktatni őket a sétához, pontosabban a kinti világhoz, viszont mindenképp vinném őket mert nagyon zavar, hogy be vannak zárva 4 fal közé. Az egyik már fedezgeti fel a lépcsőházat, a másik nagyon félénk.



2022. jún. 14. 14:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok híve a macskasétáltatásnak, de persze a te döntésed. Ne hagyd rajtuk napokig. Legyen rajtuk egy picit, majd vedd le. Megint fel pár órára, megint le. Fokozatosan kell hozzászoktatni őket, nem úgy, hogy 0-24 rajtuk van. A félőset viszont nem ajánlom kivinni, ne stresszeld ezzel pluszban, mert többet árt neki, mint használ.
2022. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Ha otthon vagy, persze. Egyedül viszont ne hagyd őket hámban, mert esetleg fent akadhatnak vele valahol a lakásban és sérülés lehet a vége.
2022. jún. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosság!
2022. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mint már előttem is írták, ne hagyd rajtuk sokáig, elég egy kis ideig és ismételgesd.

Ha sétáltatni szeretnéd őket, akkor csak szépen lassan, fokozatosan próbálkozz. Először csak kézben vidd ki a lépcsőházba, majd ha már ezzel nincs probléma, akkor leteheted, de maradj guggolva, ne engedd messzire. Következő lépésként már csak lehajolsz és kicsit messzebb engeded, végül pedig teljesen felállsz és hagyod menni, ameddig akar. Ezeket a fokozatokat végig csinálod a lépcsőházban, majd a ház előtt és végül egyre messzebb viheted. A lényeg a fokozatosság!

Viszont a félénkkel óvatosan. Ha azt látod, hogy bármelyik cica nagyon stresszel, pánikol, hagyd abba és ne erőltesd. Úgy többet ártasz, mint segítesz!

2022. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Persze nem akarom őket félelemben tartani, nyilván, ha nem akarják, nem erőltetem, csak az egyiken azt látom, hogy érdeklődik mert a lépcsőházból már alig tudom behozni, kimegy szaglászni. A másikat meglátom mennyire lesz rà fogékony, ő minden téren félénk, de tanulékony.


Kedves 3-as képzeld el, hogy nem egy újkeletű dolog ez, hiszen a macskát nem csak tartani lehet, hogy fogja az egereket, de gondolom nálad itt kimerül a dolog. Nyugodtan nézz körbe youtubeon, rengeteg videó van. Pl egy kamionosról is olvastam és láttam videót, akinek volt egy macskája és pihenőkön vitte sétálni, hogy kielégítse mozgásigényét, mert ugye kamionban nem sok mozgástér van. Plusz a macskáknak jó és kell is a friss levegő, én pedig panelben lakom, nyilván nem fogom kirakni minden nélkül a ház elé hogy "menjél aztán majd valamikor beszedlek vagy visszajössz, ha nem csap el egy autó vagy tép szét a szomszéd kutyaja.."


Egy szó mint száz, akkor fokozatosan. Mondjuk nekem az volt az elképzelésem, hogy macskahordozóban vittem volna le őket olyan helyre, ahol nincsen se kutya se ember, aztán saját ütemben felfedeznék a környéket.

2022. jún. 14. 15:53
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyen rajtuk állandóan, a kölyökkutyákat is fokozatosan szoktatják hozzá ezekhez. Minden nap legyen egy kicsi, és lehet folyamatosan növelni az időt.

Nekem van ismerősöm, aki a kutyái mellett a macskáját is viszi utazáshoz, túrázni, a macskán olyankor van hám, póráz, és tud mászkálni, ha éppen ahhoz van kedve.

2022. jún. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mára már levettem róluk, mert megyek dolgozni, reggel 6-kor jövök csak haza, holnap is felteszem, de màr most egész lazán mozogtak benne, elég hamar ráéreztek. :)
2022. jún. 14. 16:31
 8/18 anonim ***** válasza:
23%

Nem mindegy milyen oltást kaptak kicsinek. Ezt akkor kellett eldönteni, még kölyökkorban h kinti vagy benti lesz-e.

Nem lehet cserélgetni mint az alsóneműt. Ha nincs meg a védettségük a kinti világhoz akkor benti cicák kell maradjanak 4ever, bármennyire is meggondoltad magad.

Kinti oltás nélkül felelőtlenség kivinni őket!


Ha van kinti oltás, akkor lásd előttem szólók, és fő a fokozatosság.

2022. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy szóltál! Erre való oltást csak kicsiként kaphatnak?
2022. jún. 14. 17:26
 10/18 anonim ***** válasza:
89%

Be lehet oket oltani utolag is mindenre, ha esetleg nincsenek.

Nincs olyan, hogy “kinti” oltas.

2022. jún. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!