Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska +kellékek. Mennyibe kerül?

Macska +kellékek. Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy perzsa cicát, plusz mindent, ami kell neki, az mennyibe fog kerülni körülbelül?

Bocsi, de kezdő vagyok.


2010. szept. 19. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát elég sokba. Kell minimu: 1 fekhely, 2 tál, víz, kaja, és ha egy tenyésztőtől veszed akkor a ccusnak elég borsos ára van, de ha szaporítótól akkor vehetsz már 5000Ft-ért cicát, de akkor számolnod kell az orvosi költségekkel oltásokkal féreghajtásokkal.
2010. szept. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A cica több 10e ft is lehet.

A tálak, kefe, játékok nem nagy összeg.

A fekhelyet csinálhatod te is. pl egy nagyobb dobozt régi törölközővel kibélelsz vagy hasonló.

De kell neki kaparófa is (hogy ne a bútor lássa kárát), ez max 5e ft.

Meg persze az oltások minden évben.

Na meg a kaja, ami szerintem a leghúzósabb. Mert egy perzsa cica azért elég igényes, vagy igazi husin tartod (nagyrészt) vagy prémium tápot veszel neki, aminek kilója több 1000 ft.

2010. szept. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha annyira szeretnél olyan cicát szerintem vedd meg. A sima házicica is eszik annyit mint az és kellékeket akár egy jó lomis piacon is vehetsz. Én múltkor a veszprémi piacon vettem a cicámnak hatalmas nagy fonott ovális cicakosarat párnával 1500-ért de valaki elvitt 8 e-ért egy hatalmas szőrmés cicáknak való mászókát, egyben kaparóval biztosan láttál már olyan ja és az új ára 20-25 ezer ft. Nekem is van 2 sima házi cicám és bizony sokba kerül az etetésük és orvoshoz még nem is vittem őket.
2010. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

(lakásmacskához - saját tapasztalat alapján):


Egyszeri költségek:

-fedett alomtálca: ~5000 Ft

-tálka: ~1000 Ft

-jó cica kefe (perzsának tuti kell): 2-3000 Ft

-kaparófa: 0-15000 Ft (mi magunk kszítettünk egy plafonig érőt, tud rajta ülni/mászni/feküdni/szekrénytetjére ugrálni stb... jobb, bármelyik boltinál.

-szállító doboz: ~5000 Ft (mieing gyakran utaznak, muszáj volt vennünk)

-fekvőhely: 0 Ft (úgysem oda fekszik :) )

-ivartalanítás: nemtől függően 10000 körül (???)

-a macska: felbecsülhetetlen érték (Minden másra ott a mastrecard :D:D)


Többszöri költségek:

-alom: attól függ. nálunk 2-3000/hó, de nekünk csak egy vált be, általában olcsóbbak is jók szoktak lenni.


-kaja: attól függ. közepes árkategória 5000 Ft/hó (tipp)


-oltások: passz (ismerősünk ingyen oltja, csak a vakcinát kell fizetnünk)


-bolhacseppek: fél-egy évente érdemes még a nem kjárós macskát is cspegtetni, de ez nem nagy kiadás.


-játékok: 0-végtelen - általában sokkal szívesebben játszanak egy papírgalacsinnal mint bármelyik méregdrága játékkal, de egy igazi gazdi, akkoris vesz egy csomó vackot. :)


Hát hirtelen ennyi.

2010. szept. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bocs, hülye vagyok.. a kajánál is, alomnál két macskára számoltam, mert nekünk annyi van... egy macskára nyílván kevesebb fogy... mondjuk fele annyi :D:D
2010. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!