Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskatápot vegyek a...

Milyen macskatápot vegyek a cicáknak?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam 2 felnőtt cicust, de nem tudom, hogy milyen tápot lenne célszerű venni nekik. Fressnapf-ban prémium minőségű Real Nature vagy Select Gold tápokat ajánlanak. A Royal Canintól óvtak az eladók, mert szerintük pár éve minőségromlás következett be, és már nem olyan jó mint korábban.

Az Alpha Zoo-ban a Leonardo tápot ajánlották.

Emellett még az Applaws-t ismerem, amit ajánlottak nagyon.


Amikre figyelmeztettek, hogy minél nagyobb százalékban, legalább 70% legyen a hústartalom, és gabona és mesterséges adalékanyagmentes legyen.


Az egyik üzletben arra is felhívták a figyelmem, hogy a feltüntetett állati eredet százalék az csalóka, és trükköznek vele az állateledel gyártók, mivel van, hogy a tápban lévő akárhány százalék fehérjének az állati eredetű százalékát jelenti csupán. Az analitikai összetételt ajánlották, hogy érdemes nézni, ami alapján a tápok összetétele 32-40% között mozogtak.


A cicáimnak ilyen alapon eddig vettem, Leonardo, Select Gold, Real Nature tápokat, viszont ezek drágák nagyon, ha nem sok kilós kiszerelést veszek.

A Lidl-ben láttam, hogy bevezettek 69%-os állati eredetű, mindenmentes száraztápot. Ezt is kipróbáltuk a cicáknak, és ették szívesen. A Purina One Steril cicáknak való tápot is próbáljuk, mivel rengeteg jót olvastam gazdik visszajelzéséből. Következőnek a Porta 21 cicatáp az, ami összetétel alapján legszimpatikusabb: 80% feletti, friss husis állati eredet, 47% fehérjetartalom + minden egyéb szükséges összetétel.


Macskatáp teszteket olvasva viszont Nébih, és egyéb oldalakon ami furcsa volt, hogy épp Fressnapf-os és más saját márkás állateledeleket hoztak ki a tesztek jó nevű márkák mellett legjobb tápoknak összetétel, és vizsgálatok alapján.


Most akkor mi az igazság? A szóbeszéd szerinti legjobbnak mondott márkák a legjobbak? Vagy bármi mindenmentes, 70% feletti száraztáp? Vagy a Nébih és egyéb oldalak tesztjei alapján legjobbaknak mondott tápok?


2022. jún. 23. 01:39
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Szeretném a cicáimnak a legjobbakat adni, viszont az sem baj, ha emellett nem kell márkanevet feleslegben külön fizetni, ha anélkül is ugyanolyan jót lehet kapni minőségre, összetételre saját márkás termékek közt is.
2022. jún. 23. 01:42
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Purizonnal etetek, ez tökéletes és imádják a cicáim.
2022. jún. 23. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szintén Purizon
2022. jún. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

Egér a padláson meg cinege

Azok ingyen vannak

2022. jún. 23. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Mi a lidl be szoktunk neki venni az olcsóbbat, plusz konzerv, és házi koszt maradék. És sokat fognak egeret. Teljesen egészséges cicák
2022. jún. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

Megéri prémium márkát adni. Sokkal kevesebbet kell ezekből adni, így ár érték arányban verik az olcsóbb termékeket.


Miénk Fressnapf Premier konzervet kap, 200 gr 350-400 ft, ezt 2,5 nap akatt eszi meg reggelire, mert száraz mellé 80g kell adni mellé.

3 naoig hűtőben simán eláll.


Így reggeli ára (400/2,5) 160 ft.

Mivel 2cicád van, van 400g konzerv is, ennek ára kb 550 ft. Tehát neked a reggeli ára 220 ft 2 cicának.


Szárazból Select Gold-ot kap, 3kg táp 9.500 ft. Ebből napi kb 30 g kell vacsorára egy 4-5 kg súlyú macskának. 100 etetésre elég.


Egy vacsi ára 95 ft.

Mivel 2 cicád van, van 10kg kiszerelés is 16.000 ft-ért. Tehát neked a vacsi ára 160 ft.


Ne mondd már nekem hogy nincs napi 220 + 160, azaz 380 ft-od két macskát etetni, mert besírok! 🤣

2022. jún. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
67%

6 folyt: és a száraznál sarkítottam, mert 10 kg táp 2*30g adagban 165 vacsira elég minimum, így a vacsi ára 97 ft két cicának.


Naponta 317 ft-ból etetnéd őket....

2022. jún. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én Purizont, Applawst rendelek 6,5/7kg zsákban. Lekéstem az akciót múltkor zoopluson, így RealNature-t vettem. Hát nem olyan. Fura szaga van és a cica se eszi a szarvas-vaddisznót csak marhával vagy Purizonnal keverve.

Viszont kaptunk egyszer ajándékba Greenwoods halast, ami szépen fogyott, így berendeltem belőle 3x3kg-ot. 15eFt-ért szerintem nagyon jó áron van, nincs tele szeméttel!


A Leonardo kukoricából van, a RoyalCanin rizsből. Én ezzel úgy vagyok, hogy húsevő macskád van, nem sertést tartasz..

2022. jún. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 NTBS ***** válasza:
Próbálgasd őket, amelyiket szereti.
2022. jún. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én concept for life táppal etetem a macskáimat. Mindkettőnek érzékeny a gyomra, az egyiknek szinte mindentől szorulása van, a másiknak meg a hasa megy. Ez az egy márka ami mindkettőnél bevált.

Amiket próbáltam előtte: applaws, carnilove, feringa, sanabelle, matisse

2022. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!