Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskatápot vegyek a...

Milyen macskatápot vegyek a cicáknak?

Figyelt kérdés

Örökbefogadtam 2 felnőtt cicust, de nem tudom, hogy milyen tápot lenne célszerű venni nekik. Fressnapf-ban prémium minőségű Real Nature vagy Select Gold tápokat ajánlanak. A Royal Canintól óvtak az eladók, mert szerintük pár éve minőségromlás következett be, és már nem olyan jó mint korábban.

Az Alpha Zoo-ban a Leonardo tápot ajánlották.

Emellett még az Applaws-t ismerem, amit ajánlottak nagyon.


Amikre figyelmeztettek, hogy minél nagyobb százalékban, legalább 70% legyen a hústartalom, és gabona és mesterséges adalékanyagmentes legyen.


Az egyik üzletben arra is felhívták a figyelmem, hogy a feltüntetett állati eredet százalék az csalóka, és trükköznek vele az állateledel gyártók, mivel van, hogy a tápban lévő akárhány százalék fehérjének az állati eredetű százalékát jelenti csupán. Az analitikai összetételt ajánlották, hogy érdemes nézni, ami alapján a tápok összetétele 32-40% között mozogtak.


A cicáimnak ilyen alapon eddig vettem, Leonardo, Select Gold, Real Nature tápokat, viszont ezek drágák nagyon, ha nem sok kilós kiszerelést veszek.

A Lidl-ben láttam, hogy bevezettek 69%-os állati eredetű, mindenmentes száraztápot. Ezt is kipróbáltuk a cicáknak, és ették szívesen. A Purina One Steril cicáknak való tápot is próbáljuk, mivel rengeteg jót olvastam gazdik visszajelzéséből. Következőnek a Porta 21 cicatáp az, ami összetétel alapján legszimpatikusabb: 80% feletti, friss husis állati eredet, 47% fehérjetartalom + minden egyéb szükséges összetétel.


Macskatáp teszteket olvasva viszont Nébih, és egyéb oldalakon ami furcsa volt, hogy épp Fressnapf-os és más saját márkás állateledeleket hoztak ki a tesztek jó nevű márkák mellett legjobb tápoknak összetétel, és vizsgálatok alapján.


Most akkor mi az igazság? A szóbeszéd szerinti legjobbnak mondott márkák a legjobbak? Vagy bármi mindenmentes, 70% feletti száraztáp? Vagy a Nébih és egyéb oldalak tesztjei alapján legjobbaknak mondott tápok?


2022. jún. 23. 01:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a Purina One vált be. Ár szempontjából pedig érdemes körülnézni a Tescoban, mert ott néha nagyon jó akciók vannak a termékeikre.
2022. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én Orijent adok a cicámnak. Nem a legolcsóbb, de olyan jóízűen eszi, hogy öröm nézni. Előtte Purizont kapott, ami szerintem szintén jó táp lenne, de speciel az én cicám nem szerette annyira, ízlés kérdése is.
2022. jún. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Ennyi egyöntetű ajánlás után kipróbáltam a Purizont, az egyik cica kihábyta, a másiknak pedig nem jött ve.

A Purina One is a szőnyegen végezte.

Real Nature is okozott gyomorpanaszokat a cicánknál, és mint kiderült a Lidl-es táp is.

Ami viszont úgy tűnik, hogy nagyon beválik az a Concept for Life tápja.

Mindkét cica imádja, és nem volt gyomorpanasz tőle. Emellett még amik szintén gyomorbarát tápnak bizonyultak a Porta 21 tápja, és az aldis Shah Sensitive macskatáp. :)


Köszönöm szépen az ajánlásokat.

2022. júl. 18. 13:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!