Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik mutetet valasszam...

Melyik mutetet valasszam neki? Ha most parosodott es jovo heten elviszem mutetre, akkor sterilizalasnal sem fog szulni? Vagy csak ivartalanitasnal?

Figyelt kérdés
Nosteny macska ivartalanitas vagy sterilizalas pro es kontra erdekel, melyik variacio a jobb? Elonyok, hatranyok. Elsosorban az erdekel hogy mindket mutetnel meg kell e varni hogy a kiscicai abszolut ne szopjanak es lelappadjon az anyjuk emloi? A masik ami erdekel, hogy mindket verzional ugy van ha mutet elott parosodott a cica, akkor kizarhato hogy mutet utan szuljon? Vagy ez csak ivartalanitasnal igaz? Mert a napokban egy kandur nagyon kergeti, es lehet hogy mar el is kapta parszor. Es meg az erdekelne hogy melyik az olcsobb mutet es kb mennyivel?
2022. jún. 23. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezekre így nem lehet válaszolni mert ezer meg egy dologtól függ. Egy a lényeg. Hogy legyen ivartalanítva és ne szülessel feleslegesen még több kismacska.
2022. jún. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Egyforma árban vannak kb.

Az ivartalanítás annyiban jobb, hogy védi pl. az időskori méhgyulladástól, és egész biztosan nem fog tüzelni (sem) többé. Sterilizálásnál rendszerint tüzel továbbra is, és ugyanúgy megjelennek időről időre a kandúrok.

Hátránya az ivartalanításnak, hogy a cica hajlamosabb elhízni. Mondjuk a gazda erre oda tud figyelni megfelelő táppal, vagy azzal, hogy korlátozza a cica megnövekedett étvágyát.

Ha már vemhes, és nem akarod, hogy szüljön, a doki a méhét fogja kivenni, kiscica-magzatokkal együtt. Az jó kérdés, hogy mi lenne akkor, ha csak elkötné..?

Igen, várd meg, hogy az emlője lelappadjon. Ha még tele van tejjel, könnyen kaphat emlőgyulladást.

2022. jún. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen az orvossal beszéld ezt meg, mi a legjobb neked és a cicának.
2022. jún. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben szerintem nincs valasztasod, kiveszik a mehet. Nem is baj, legalabb nem lesz tobb gond ezzel. Az en cicam is vemehesen lett ivartalanitva, tulajdonkeppen a szomszed macskajat fogadtam be, mert o szart ra es rogton vittem is orvoshoz, mert gondoltam, hogy ivaros es nem akartam kolykoket.

Nem volt semmi baj, minden siman ment, hamar fel is epult.


Az elhizassal kapcsolatban meg szerintem ez abszolut a gazda hibaja. Ne legyunk mar lustak, lehet, hogy a macska tobbet akar majd pihengetni, mint mozogni, de nyugodtan lehet vele napi szinten jatszani es foglalkozni, senki nem tiltja meg. Es halalra zabaltatni se kell, ki kell szamolni az adagjat es kesz.

Az en macskam se hizott el, pedig nem kap dietas tapot, azt eszi, amit a mutet elott.

2022. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tehát: szoptatós mamának lesz műtétje, amit amúgy már újra felcsinált több kandúr...

Min. 4 hetes korukig szopjanak a kicsinyei különben tejpótlózhatsz drága pénzért mert műtét után ha lesz is teje, ereje az nem lesz etetni. Neked kell őket etetni, hogy ne haljanak meg, tehát addig nincs műtét még túl picik vagy oldd meg. 8 hetes korukig a mamival a helyük, nem választhatók el a picik, ez pedig törvény!

Terhes cica esetén a méhet is mindenképp ki kell venni (orvosilag ez a rutin) és nagyobb az esély, hogy belehal.

Mindezekről tájékoztasd az orvost is még előtte, hogy ne a műtőben szembesüljön, hogy 20 perc helyett 1 óra dolga lesz és közben komplikációk is várhatók. Rutin műtét petevezeték elkötése és a méh kivétele is, csak jóval nagyobb vágás, több altató, több műszer kell. Kissebb rendelőben lehet nincs meg minden hozzá, tehát még előtte konzultáljatok, hogy biztos akkor viheted-e, kell-e előtte ultrahang!

2022. jún. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5. már lassan 2 hónaposak. De még itt ott szopnak. Gondolom azért várjam meg mig teljesen leszoknak a tejről és lelappad az emlő.
2022. jún. 23. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Mikorra van időpont? Érdemes lenne konzultálni a dokival, hogy mehet-e most! A lehetséges terhességet semmiképp ne hallgasd el! Ha majd esetleg pont úgy jönki, hogy szülnie kell néhány hete felvágott hassal, abba belehal!
2022. jún. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahol én önkéntes voltam, cicák elérték az 1 kg sulyt, mentek ivartalanitásra. /kb 3 hónapos, attól függ mikor éri el a sulyt.Ivartalanitás után életében nem kap meg ivaros betegségeket, gyulladások,daganat, rák, többet nem tözel,nem jelöl, nem büdös a pisi, nem nyivákol.A sterilizáéás ezeket a töneteket nem oldja meg.
ápr. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!