Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Róka ólálkodik felénk, féltem...

Róka ólálkodik felénk, féltem a macskát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hetek óta azt veszem észre, hogy le vannak sz@rva tárgyak az udvarban, és a ház közelében, majd egyik éjjel azt pillantottam meg, hogy egy kb. macska mértű róka éppen rász@rik az udvaron a munkás kesztyűimre. És ha ez még nem lett volna elég, nem egyszer hallottam éjjelente eszméletlen hangon ugatni, először azt hittem, hovy valami kóborkutya, de annak nem ilyen a hangja. Nekünk van egy kinti-benti macskánk, jelenleg 3 éves ivartalanított kandúr, és igencsak féltem, nehogy a róka elvigye... Tudok bármi tenni? Csak nem bízhatom a szerencsére, és parázhatok meg reménykedhetek minden alkalommal, amikor a macska épp nem itt bent tartózkodik... Állatvédők nem fogják el a rókát? Vagy valami normális barátságos megoldás nincs erre? Mert akármennyire aggódok, hogy a róka bántja a macskát, én a rokát nem akarom bántani.

2022. jún. 25. 02:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

Látom van aki még mindig attól érzi magát valakinek hogy nála gyengébb élőlényeket elbír.... Nagy gratula 7es, igazán büszke lehetsz magadra!

👏👏👏👏

2022. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
*élőlényekkel
2022. jún. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
27%
11 megvédem a környezetemet. A gazda is megvédhette volna a macskáját, ha nem fosik rá, és csináltat egy normális kerítést ahonnan nem szökik ki. Ennyit erről, idióta
2022. jún. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
71%
Akkor is egy ártatlan élőlényt bántasz. A macska erről az egészről nem tehet. De ideologizáld csak meg magadnak nyugodtan... Szánalmas.
2022. jún. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
17%

Már hogyne tehetne? Benne van az ösztöneiben, hogy vadászik. Ezzel nem lenne probléma. A farkas is vadászik, meg a róka is. Csak ők nem mennek be kényük kedvük szerint a gazdihoz a nap végén kajáért kuncsorogni, ha éppen nem sikerült idegenek kertjében levadászni a természetes állatvilágot, így van egy természetes szelekció, mert ha nem találnak élelmet, elhullanak. Emiatt rendkívül károsak a macskák. Tudod mi annak a következménye, ha mondjuk jelentősen megcsappan egy környék madárállománya? Nézz utána annak, amikor Mao háborút hirdetett a madarak ellen.


"why are cats bad for the enviroment" kérdésre a Google ezt hozta be: "Outdoor domestic cats are a recognized threat to global biodiversity. Cats have contributed to the extinction of 63 species of birds, mammals, and reptiles in the wild and continue to adversely impact a wide variety of other species, including those at risk of extinction, such as Piping Plover."


Alatta pedig az oldal linkje, ahol részletesebben le van írva a probléma, végén a hivatkozott tanulmányokkal.


Itt van a link is


[link]


Úgyhogy ha bejön a kertembe egy macska, akkor ő lesz a préda, mert környezetvédő vagyok.

2022. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

#10 vagyok

Igen, a macskák veszélyesek a madarakra, és igen, a gazdi hibája ha a cica átmegy a szomszédba. Viszont azt is vedd figyelembe, hogy egy nagyobb termetű kandúr macskának egy négy méteres kerítés talán okoz némi kihívást, nálunk a két méteresre simán ráugranak, pedig az átlagosnál kisebbek.


Csak arra a kérdésemre válaszolj kérlek, hogy miért pazarlod az idődet macskák vadászására a kertedben, ha van ennél egyszerűbb, olcsóbb, hatékonyabb és környezetbarátabb megoldás is, mert bizony akár hiszed, akár nem, a macska is a környezethez tartozik, mégha a túlélés érdekében meg is eszi a madarakat, ha meg nem, kér kaját anyutól. Erre szerintem háromféle válasz van:

-Az IQ-d mínuszban van (amit kétlek az eddigi válaszaid választékossága alapján)

-Az életkorod 60-70 körül/felett van, ezt láttad a felmenőidtől is, és azt hiszed ez így oké (amit elképzelhetőnek tartok, de ki tudja)

-Szadista vagy, ami két részre bomlik:

1. Csak szimplán gonosz vagy

2. Trauma ért (rossz gyerekkor, stb) és nem bírod a macskákat, ezért

rajtuk próbálod kitölteni az űrt amit benned hagyott


Persze lehet, hogy a helyes válasz nincs köztük, de igyekeztem átgondolni.


Mégjobban utánanéztem a macskariasztónak, és találtam spray-ket 1200 Ft-ért amik csak a macskákat tartják távol.


Mégegyszer a macskariasztó előnyei:

-Nem kell a halott cicákkal foglalkoznod

-Nem pazarlod az idődet

-Mindig véd, nem csak akkor mikor figyelsz

-Olcsóbb

-Kulturáltabb

-Nem néznek furán a szomszédok mikor meglátják a véres nyilat a kezedben

-Nem okozol lelki traumát a 7 éves Julcsinak azzal, hogy megölöd Mr.Szőrmókot, a 120 000 Ft-os himalája macskát mert apu véletlen nyitva hagyta az ajtót mikor ment dolgozni.

-Nem lesz macskavéres a gyeped

-Te se leszel macskavéres

-Mr. Szőrmók hazatalál, Julcsika boldog és örömében befonja Mr. Szőrmók szőrét, amitől Mr. Szőrmók átgondolja, hogy mégis beszökik a kertedbe, hátha otthon vagy és le számszeríjazod.


Szóval ja. Az Obi.ban lehet kapni ilyen spray-t, ha meghoztam hozzá a kedvedet :D

2022. jún. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a róka ugyanakkora mint a cica ("macska méretű"), nem fogja megtámadni, nem éri meg neki. Még az is lehet hogy a macska öli meg a rókát, ha tapasztaltabb. Ha nagyobb a róka, az már más kérdés..


Ha a kaki miatt zavar, akkor próbálj meg beszélni az erdésszel, lehet hogy tudnak kezdeni vele valamit.

2022. jún. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi erdő mellett lakunk közvetlen, van egy szakasza a teleknek ahol nincs kerítés, így mindenféle állat megfordul nálunk. Megtermett vörös kandúrunk nem egyszer akaszkodott össze rókával, mindig a róka fogta menekülőre. Egyszer egy róka bemenekült az alagsorba az ablakon keresztül a macska elől, és bevette magát a kazán alá... Mókás este volt.

Szóval a róka nem vadászik felnőtt macskákra, túl kemény küzdelem lenne neki, viszont territoriális kakaskodás lehet közöttük, a macska betolakodónak tekinti, ezért az oltásokat mindenképpen kapja meg a macsek, más teendő szerintem nincs.

A kutyáktól jobban kell tartani, nekem eddig minden elpusztult macskámmal kutya végzett...

2022. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!