Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska tartása? Jó lenne így...

Macska tartása? Jó lenne így neki?

Figyelt kérdés

Tehát egy macskát szeretnék örökbe fogadni van pár kérdésem ezzel kapcsolatban : alapvetően úgy szeretném tartani hogy amikor akar akkor kint van ha akar akkor bent

Ezt meg lehet oldani? Tehát jelezni fog ha ki vagy be akar menni?

Milyen táppal etessem ? A száraz vagy a nedves táp jobb? Vagy mindkettőt kapjon? Felváltva? Vagy hogyan?

Legyen bent vécéje vagy kint elvégzi a dolgát?

A szomszédban is van egy macska néha átjár ez baj?



2022. júl. 9. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Be fog kéretőzni ha akar, és kifele is, megérti majd idővel, az elején figyelni kell hogy ha megy az ajtó fele nyitni kell hogy mehet. De az elején legyen csak benti szokja meg a helyet mert különben el fog szökni, nem tudja hogy ott lakik, utána fokozatosan pórázzal szoktasd ki. Száraztáp mindig lehet előtte ha nem hízósabb fajta és sokat mozog, nedves eledelt reggel-este kaphat, de ha ugy érzed kis adagokban napi 3x is kaphat. Eleinte legyen bent macskaalom, később lehet kiszokik, de az se baj ha vész esetre mindig van bent, macskája válogatja. Nekünk van sok macskánk, mindegyik egy egyéniség, én a tapasztalatom irtam le a mieinkkel kapcsolatban, de minden macska más. :)

Nem baj a macska a szomszédban, szocializálódni fog, de ivartalanítsd majd a macskád.

2022. júl. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hosszútávon akarsz macskát tartani akkor kifutó,macska biztos kerítés mellett ki tudod engedni.Ha viszont kiengeded úgy,hogy a kerítésen kívül megy akkor készülj rá,hogy bármelyik alkalom lehet az utolsó amikor látod.

Autó,kutya,másik macska,szomszédok..bármi végezhet egy macskával,és elég gyakran el is szoktak hullani.A szomszéd asszonyt egy időben zavarta,hogy a környék összes macskája feltúrja a kertjét,oda tojik és ott ássa el az ürülékét mind a kertjében.Tönkre mentek a virágai és a kis eper földje.

Körbe szórta a helyet mindenfélével,hetek alatt megszűnt a macska probléma.


Ezzel csak azt akarom mondani,hogy..felelős állattartó nem ereszti a nagy világba azt az állatot ami a háza köré való.

2022. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
78%

(Első vagyok)


Igaza van az előttem szólónak. Sajnos városban ez előfordul. Hál isten mi tanyán lakunk csupa jó emberekkel es mi járunk csak autoval szinte, igy természetesen mi odafigyelunk mikor közlekedünk, városba nem merném én sem kiengedni csak úgy. Mikor városba laktunk hámmal, pórázzal vittuk ki a macskánkat.

2022. júl. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%

Városban eleve melyik idióta engedné ki a macskáját mikor kb semmi más nincs csak autó utak? Minek úgy a macska amúgy is? :D

Kertes ház körül ugyan úgy dobálnak el mindent hogy hulljanak az állatok.A macska káros,a kutya meg hangos,sajnos minden környéken akad egy tettlegességtől sem vissza riadó szomszéd.

2022. júl. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én egy kisvárosban élek, ami inkább falu. Van egy 12 éves kinti cicám (meg még 3-5, attól függ a kóbor cicákat is számoljuk e :D) és szerencsére nagyon jól megvannak. Kedves a szomszédság, az én cicáim a szomszédnál tovább nem mennek, a szomszéd pedig kedves, az ő cicái is átjárnak hozzám. Nálunk nincs ebből gond, de nálatok lehet, hogy lesz, kérdezd meg a szomszédot.

Az etetésről #1 már írt, én annyival egészíteném ki, hogy lehetőleg junior tápot vegyél (bár szerintem ez egyértelmű) és adj neki husit is néha, értékelni fogja :D Tejet ne adj neki, a cicák többsége laktóz érzékeny.

Én bentre is tennék neki folyamatosan almot.

A kiszoktatásról #1-nek teljesen igaza van, amit pedig #2 kifutós ötlete pedig nagyon jó.


#4 Honnan jött a város? Valahol említve lett? XDD A megnevelt kutya pedig nem hangos. Nem a szarrá vert kutyákra gondolok, akik félnek ugatni, hanem az okos, nevelt kutyákra. Azokra a kutyákra, akik hallgat a gazdáikra és nem azért, mert félnek tőlük. Még kölyök a kutyám, szoktatom a társasághoz, de egyre ügyesebb, már alig ugat mikor sétálunk és egyszer se ütöttem meg.

A tettlegességtől visszariadó szomszédról pedig igazad van sajnos :(

2022. júl. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!