Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit rövidszőrű tartása bent...

Brit rövidszőrű tartása bent a házban. Mekkora nyűggel jár?

Figyelt kérdés

Nagyon macskabarát vagyok, de sajnos eltűnt a kinti macskám. ALig járkált el de egy ideje csak nem jön, semmi hír róla, senki sem látta. Tudom, hogy a kinti tartásnak sok a hátránya, veszélye. Ez a macsek annyira aszivemhez nőtt, hogy már nem szívesen élnék tovább macska nélkül. Sose volt még benti macskám, de most megfordult a gondolat a fejemben. Tehét nézegettek különböző fajtákat, ha már benti akkor ne legyen egy sima házi macska. A Brit rövidszőrű tetszett meg nagyon.

Egy 4 szobás házban lakunk, van 1 padlásszoba és csigalépcső. Mennyire problémás egy macska tartása ilyen helyen? Idő lenne rá, legalábbis foglalkozni vele. Alomtálca takarítás, sűrűbb takarítás ez alap, de mennyivel nehezíti meg az átlag teendőket? Nagyon észre lehet venni, hogy 1 cica költözött a lakásba?



2020. dec. 7. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cica személyiségétől is függ.

Nekünk 2 Brit Rövidszőrünk van, 5 évesek.

"Baba" korukban elég játékosak voltak, mostanra lenyugodtak, szinte egész nap alszanak.

Vizet se zavarnak, de ha kaját éreznek egyből ott vannak.

2020. dec. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem megterhelő. Minden lakáscica benti cica. Házban arra kell figyelni, hogy ne szökjön ki az ajtón illetve leugorjon az erkélyről. Az enyém sajnos jól használja a kilincset és a (villanykapcsolót) is ezért minden

ajtót zárunk miatta. Egyebekben nincs bolha, méreg, autó, kutya és halálos gyógyíthatatlan betegség sem. Mivel különleges és drága a cica, ezért esélyes az is, hogy ellopják.

2020. dec. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
7 éves brit fiú cicám van. ( most már ivartalanított) Ahogy írták kicsiként sokat játszott, de most már többet alszik. Nem ölbeülős, csak akkor ül az ölünkbe ha ő maga igényli. Igazi lustasság. Vannak idétlen dolgai amikról egy időre leszokik, majd újra kezdi. pl: ha valaki wc-re megy, kinyitja az ajtót, és leül bámul. ( erről hál istenek most leszokott). Ha kinyilík a hűtő ajtaja, akárhol is volt, csak egyet pislogok, és már a hűtő előtt van. Kaja a mindene, képes egész nap enni. Erre nagyon kell figyelni, mert hízásra hajlamosak. Az ln macskám kimondottan szereti ha masszírozzák. Gyógymasszőrként dolgozom, és munka után felugrik a saját kisasztalára ahol fél óra masszást igényel.
2020. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Több fajta macsekunk volt már, régebben brit rövidszőrű, herélt kandúr. Csak átfutottam a válaszokat, de sok a hasonlóság avval, amit én érzékeltem. Évekig élt nálunk, ki-bejárós volt, de úgy fest, szépen el tud lenni kizárólag bent is, ha muszáj.


Ahogy írták, az első hónapokban / évben kerge-cica, rohangál, ismerkedik a lakással, és nagyon eleven, játékos. Utána szinte átmenet nélkül megnyugszik, és meditatív cicc lesz belőle, aki nagyon fülel, figyel, nagyon kíváncsi, de szelíd! A figyelme marad élénk, játékos marad, de kimértebb módon, mint kölyökként. Imádja vizslatni a dolgokat, nyomkodja, nézegeti, szinte értelmezi amit lát, hall. Gyengéd, bújós.


Gyönyörűen dorombol, szokatlanul mély hangon a herélt kandúr is, és dús, plüssös szőre van. Vannak enyhén tirgismintásak is.


Vízmániás! Ez a sajátja! Te tudod, ez megfelel-e neked, vagy nem.

Nem függ a víztől, viszont ha lát vizet valahol, magnetikusan vonzódik hozzá. Mi nem engedtük a kádba, mert leszavaztak erről, úgyhogy nem tudok ennél többet, mennyire tud és szeret vajon úszni. Azonban a folyóvizet láttam, hogy szereti "pofozgatni", inni belőle, és a kád vízbe megpróbált párszor beugrani, de le lett szoktatva erről, mert a többi lakó nem akart vizes macskát kergetni, meg törölgetni.


Nem értek a cica játékokhoz, ki-bejárkálósak voltak a mieink, lekötötték magukat, sose vettünk játékot nekik, de tippem szerint ha valami vízzel kapcsolatos játékot veszel majd neki, örülni fog. Vizipiszollyal locsolhatod nyáron, de ha a spricc zavarná, akkor a folyó víz (valami mini szobai szökőkút stb) leköti. Egerészik is.


Tanulékony, nagyon értelmes fajta, nagyon kötődik a gazdihoz, és szinte erővel nyomja a testét és nóziját, amikor hízeleg. És gyakorta hízeleg. Bújós fajta, szívesen alszik a gazdival.


Ugyanakkor alkalmazkodó fajta, megérti, ha valamit nem akarsz, de azért ne ijeszd meg, mert ő is macskából van, összekarmolhat. De ahhoz nagyon meg kell ijeszteni, szóval általában szelíd.


Sajátos, gömbölyded pofija van, kifejezetten szép és okos fajta.

Ivarosról nincs tapasztalatom, lehet, hogy részben másképp viselkedik. Nőstényről sincs tapasztalatom, illetve igen, de más macskafajok esetén.

2020. dec. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Ja, és elképesztő mozgása volt a mienknek! Nem tudom, ez a fajtánál mennyire általános, de annak idején megfigyeltem, hogy tigrisszerű a mozgása, szinte lopakodik, kúszik, amolyan szamba-szerűen. Hullámzik a segge, ahogy jár. :D
2020. dec. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyámnak brit rövidszőrűje van. Nagyon nyugis.

Szinte egész nap pihizik. Játszik 10 percet de utána már laposakat pislog.

Nem rosszalkodik, nem rendetlen, az almot se kaparja ki az alomtálcából.

Csak a fajtatápot eszi meg.

Ha nem akarja hogy simizzük akkor eltolja a kezünket - ő a főnök..

Teljesen probléma mentes.

2020. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez egy tipikusan bentre való macska, mondjuk szerintem az összes az, de a brit cicák különösen jól viselkednek, nagy jó természetűek.
2021. febr. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Viszont nem szeretnek kézben lenni, és ölbe sem nagyon ülnek.
2021. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!