Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám elzavarni a...

Hogy tudnám elzavarni a szomszéd macskát?

Figyelt kérdés
Bizonyára én rontottam el, láttam hogy egy nagyon vékony cica jár a kertbe, ezért a aktam ki enni neki.(csak ilyen Lidl-ös tápot) Nem zavarna ha lenne kinti cicám, így gondoltam nem gond ha ideszokik egy. Kiderült róla később hogy terhes. Ide is fialt a kertbe, gondoltam hogy majd megtartom a kicsiket is. (Mondjuk ivartalanítva.) Nem kereste senki a cicát, kérdeztem a faluban senki nem tudta hogy kié az anyamacska. (Nekem ha eltűnne a cicám biztos keresném a környéken) Egyébként borzasztó állapotban volt a cica, nagyon sovány volt, a füle meg nagyon koszos ezért is feltételeztem hogy senkié sem. Aztán mikor kb 2 hónapos volt már a kicsi cica felismerte az anyját a faluból valaki és szólt is a gazdájának aki nagy felháborodva jött a cicákért, el is vitte őket. Persze megértem hogy valaki dühös ha "ellopják" a cicáját, de talán etetni kéne és nem szokna át máshoz, na mindegy. Szóval a gazdinak nem tetszik hogy nálam eszik a macskája. Pedig nem valami kiváló minőségű táppal etetem. Ezért szeretnék megszabadulni tőle hogy menjen haza és legyen ott. Tudom hogy én basztam el az elején, de tényleg rossz állapotban volt és megsajnáltam. Próbáltam hogy nem adok neki már enni de borzasztóan lefogyott. Látni hogy az eredeti gazdája nem foglalkozik vele semmit. Tudom nem szép dolog más macskáját "elvenni" ezért is gondoltam hogyha nem kap enni majd hazamegy.
2022. júl. 21. 12:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Sehogy. A macska oda megy, ahol enni kap, nem a hűségről híres. Ez a macska már a tiéd.
2022. júl. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nekem nem lenne gond, ha a "szomszéd" (aki pár házzal odébb lakik) nem lenne érte mérges hogy nálam van a macskája folyamatosan kb.
2022. júl. 21. 12:35
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nagyon jó ember vagy, hogy nem hagytad sorsára és etetted. A hülye gazdája meg elmehet a *****ba. Eleve megkérdőjelezném, hogy az övé-e, mert olyan nincs, hogy macskám van, és soha nem adok neki enni (ez kb állatkínzás). Megmondanám neki, hogy akkor adjon neki enni normálisan, és akkor nem fog hozzád jönni, de ha nem eteti, akkor úgy is ez lesz. És nem teheti ezt meg egy állattal (vagyis most már többel, a kölykökkel is..). Illetve, még megkérném, hogy bizonyítsa (akár régebbi képekkel), hogy az övé, mert így tényleg mondhat bárki bármit.
2022. júl. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
2-es, Akkor érvelj az 1-es válasz második mondatával, ha a szomszéd puffog. Szerintem gyorsan be fogja fogni a lepénylesőjét. :D
2022. júl. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy a kicsit elvitte és ő nem jár ide enni. Igazából aggódok is érte hogy bezárta esetleg és úgy sem kap enni. Az anyacicát meg el kéne vinni orvoshoz, amin már igen erősen gondolkoztam, mivel a füle borzasztóan koszos, szerintem atkás.(Ahogy láttam fáj is neki meg mindig vakarja) Illetve lehetne ivartalanítani is, mert ezen a környéken a macska "fogyóeszköz", ha valami baja van így járt, fialnak évente 2x aki túléli az jó, aki nem az nem. Szinte az összes szomszéd így áll hozzá. Eléggé elborzaszt ez, de sajnos falun ez megszokott, legalábbis azt mondják.

Kerülném a konfliktust, bár ha nekem állna a cica gazdája biztos nem hagynám szó nélkül. Etessem továbbra is a cicát? Nagyon sajnálom szegényt mert mióta nem adok neki enni csak fogyott.

2022. júl. 21. 12:45
 6/21 anonim ***** válasza:
85%

Szegény kicsi :( Szemét féreg ez az ember..

Szerintem vidd el orvoshoz az anya cicát, sokan segítenél rajta, és én a helyedben etetném tovább. Nehogy már egy hülye önkényes ember (a "gazdája") miatt pusztuljon el :(

2022. júl. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%
Esetleg az nem lenne megoldható, hogy befogadd és úgymond benti macska legyen nálad? Akkor azt már sosem deríti ki az a szomszéd, hogy hol van..és biztonságba lenne a drága. Mert így sanszos, hogy bosszút állna ezen a macskán is :(
2022. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

De ha ivartalanítom abból nem lehet probléma? Hogy más macskáját viszem. Mondjuk eleve nem értem minek neki cica ha nem foglalkozik vele. Mert hogy a fülét kezelik azért csak nem lenne mérges, vagy ki sem derülne hogy orvosnál volt.

Én is rettenetesen sajnálom a kicsi cicát, de sajnos nem tudok mit csinálni, szívem szerint becsengetnék megkérdezni hogy él e még egyáltalán szerencsétlen.

2022. júl. 21. 12:56
 9/21 A kérdező kommentje:
Van már benti cicám, egy felnőtt (Ő 6 éves) meg most fogadtam be szintén az egyik szomszédtól két kicsit, persze ő önként adta őket. (Ők is nagyon rossz állapotban voltak amikor hozzám kerültek, az egyiket még mindig hordom sajnos orvoshoz.) Kicsit macska bolond vagyok, de nagyon tudom őket sajnálni. Sok lenne már bent ennyi cica. :(
2022. júl. 21. 13:01
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgysem tudná meg, hogy ivartalanítva lett. Tényleg érthetetlen és dühítő egyben, hogy miért kell ilyen embernek macska..

Nem valami ketyós ember, aki csak kitalálta, hogy az övé?


A kiscicával kapcsolatban az jutott hirtelen eszembe, hogy mondhatnád neki, hogy valakinek kellene, és megvenné akár. Arra csak reagálna valamit, és hátha oda is adná, egy kis aprópénzért, és akkor vagy megtartod, vagy keresel neki gazdit.

2022. júl. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!