Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek a szomszédom...

Szerintetek a szomszédom állatkínzó ezek alapján?

Figyelt kérdés

Nem rég vettünk egy nyaralót, ahol az egyik oldali szomszéd ott is lakik. Kerítés nem igazán volt, csak drót, amin meg ugye át lehet látni, tehát láttam a körülményeket.


A macska kis korától kezdve vagy bent van vagy pedig az udvarba ki van kötve egy kb. 2-3 méteres kötélre. A telek el van felezve, az utcafront felőli része rendezett (ha valaki benéz az utcáról azt gondolja milyen rendes ház) viszont a telek másik vége meg egy dzsungel (6-7 méteres fák körbe), amivel eltakarják azt a részt, ahol a macska ki van kötve. (gondolom nehogy valakinek szemet szúrjon, hogy ott éli a életet szerencsétlen egy rövid pórázon), ráadásul az ilyen olyan bokrokra állandóan fel is tekeredik a kötele...


Amit én láttam az az, hogy mivel kiskorától így él, teljesen ki van belőle ölve az állati ösztön (kerten kívül máshol nem is járt), nyávogni egyáltalán nem hallottam például.


Plusz számomra elég agresszívnek is tűnik, egyszer voltam a közelébe, valahova behúzódott lesbe és elkezdett felém rohanni, meg akart támadni. :D Nem kölyökmacska már, idősebb.

Én arra gondolok, hogy hasonló agresszió lehetett benne ekkora, mint az állandóan láncon tartott kutyákban.

Őket is többször harapja, karmolja, nem az a tipikus bújós cica, aki igényli a törődést, elég vad.


Mit gondoltok erről a szomszédról? én nem tudom eldönteni jelenleg.


2022. júl. 4. 20:50
1 2
 1/11 Miss Endzsi ***** válasza:
83%
Jelenteném.
2022. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Én is. Állatvédők majd lépnek. A szomszédodat kéne így kikötni, kíváncsi vok mit szólna hozzá...
2022. júl. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
83%
Jelentsd fel állatkínzásért.
2022. júl. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem is jelentsd. Nem lehet így tartani egy macskát. (egyébként kutyát sem, törvény szabályozza)
2022. júl. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Szólj neki, hogy volt egy állatvédő vendéged, fel fogja jelenteni, ha nem rendezi a helyzetet. A hülye nyilván azt akarja megakadalyozni, hogy elkószáljon szegény cica, mit sem sejtve arról, hogy az allatot embertelen körülmények között tartja, és jogszabalyt is sért.

Ha nem oldja meg, jelentsd fel.

Nem a büntetés a lényeg, nem a bosszú, hanem a macska védelme.

2022. júl. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Lehet oka a kikötésnek, hogy mérgezik a macskákat a környéken és így akarja védeni a gazdája. Nem vagyok benne biztos, hogy egyből támadni kellene.
2022. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Eger macska válasza:
67%
Még ha azt mondod hogy egy kutya van megkötve mert harap az még oké de hogy macska akit nem lehet azt jelentsd, legalább lesz neki szép élete.
2022. júl. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7%
Szólj 4-5 haverodnak, hogy üljenek össze pókerezni, és vegyék fel az egészet videóra. A telefonod is legyen náluk. Lehetőleg másik városban. Aztán egy szívlapát segítségével el kell magyarázni a szomszédnak, hogy ez illetlen dolog, mit szólna, ha neki is tönkretenné valami az életét. Ha erősebben kell érvelned, akkor javaslom a feszítővasat, igen meggyőző tud lenni. Ha úgy érzed, hogy megértette, akkor jól esik egy hosszas lezárás. Arra figyelj, hogy csak a fém részekkel magyarázz. Ha a gazdi meghajlott az érvek súlya alatt, tisztázd az indokaid. Mondjuk egy erős oldószeres fürdővel, majd alaposan hempergesd meg őket a porban-homokban. Utána látogasd meg a barátaid, ülj le videózni, majd ballagj haza. Jó dolog egész este pókerezni :) A cicót ne felejtsd el megetetni mielőtt az állatvédők elviszik.
2022. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Élénk a fantáziád, nem véletlenül mondja a jog, hogy "auditur et altera pars". Talán egészen más a valóság.
2022. júl. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%
Azt írtad, vagy bent van, vagy kint megkötve. Az sem mindegy, mennyi ideig van kint kikötve.
2022. júl. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!