Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemrég kaptam egy cicát. Még...

Nemrég kaptam egy cicát. Még nem élt meg egy karácsonyt sem és most rettegünk,hogy mivel ez új neki, valamit csinálni fog a fával,a díszekkel vagy az égőkkel. Mit tegyünk ez esetben?

Figyelt kérdés
2,10-es fát vettünk (már),de még nem állítottuk fel.a macskát nem lehet elzárni hónapokra,ameddig áll a fa,mert az szinte állatkínzás.nincs nagy lakásunk,nem tudjuk megoldani hogy külön helységben legyenek.hogy lehetne megakadájozni hogy betámadja?
2008. dec. 20. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy,mindenképpen meg fogja nézegetni magának. Ha jól kikötöd a fát, nem tudja lerántani. Végső esetben pedig állhatsz a fa mellett egy vízipisztollyal, és ha rendetlenkedne, lespricceled. Kérdés, hogy utálja-e annyira a vizet, mint amennyire vonzza a fa.
2008. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj, egy karácsonyfának komoly súlya van, nem tudja felborítani, pláne nem egy olyan kiscica, aki egy éves sincs. Nekünk öt cicánk van, és sosem voltak még elzárva a karácsonyfától. Arra vigyázunk, hogy az alsó 30-40 cm-re nem törékeny díszeket rakunk. Amúgy is csak az első nap érdekli a fiatalabbakat a "csoda" (az idősebbek rá sem bagóznak), pofozgatják egy kicsit a díszeket, élvezik, hogy leng, meg csörög a szaloncukor, aztán semmi perc alatt megunják, és többet felé sem néznek.
2008. dec. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
én,mint 2évtizedes macskatartó állíthatom,hogy az előttem hozzászolónak teljesen igaza van!mintha csak én írtam volna.. :)
2008. dec. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt már nem kell több komment, elözövel egyet értek, nekem 8 éve vannak cicáim, 1x fordult elö, hogy a 3 honapos megmászta a fát, aznap, utána már nem !! lefele már szurta a tüske:D, én vettem le, de a nagyobbak nem másznak rá, csak arra kell ügyelni hogy nagyon lent ne legyenek diszek, hogy ne izgassák a fantáziájukat !! Sok sikert hidd el nem lesz baj, csak ne logjon lent a disz :D
2008. dec. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
igazat adok az előttem szólóknak, tán még annyit szólnék hozzá, hogyha tényleg annyira parázol kösd ki a fát, és akkor bizti nem dől el ha nagyon érdekelné, és tényleg a díszeket rakd feljebb, főleg a törékenyeket.
2008. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Egyet értek előttem szólókkal,annyit hozzátéve,hogy nekünk méteres műfenyőnk van,ez is volt már akkor is amikor a cicám 5 hónapos volt,az alsó ágakra nem tettem törékenyt,mint írták többen előttem,csak kézzel készített tárgyakat,és szaloncukit,és arra ébredtünk volt úgy éjjel,hogy "csenget" Hamu a csengővel,mert piszkálta a szaloncukrot,és közben rázta a fát,kapott egy kis vizet vízipisztolyból,és megtanulta,hogy a fa az nem játék,ma is még néha "eltévelyedik",de ma már elég hangosabban rászólni.A vízipisztoly,a díszek jó helyre tevése,a fa kikötése megfelelő védelem szerintem.


Boldog Ünnepeket!!!

2008. dec. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Íme, egy "szakmai tájékoztató":

[link]

2008. dec. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
még meg van a fa és áll.de a macsek eszi a tűleveleket.ez mennyire károsítja a szervezetét?
2008. dec. 27. 13:42
 9/9 anonim válasza:

Ha van egy kis időd akkor a foglald le a cicut!

Ha nincs akkor a nem törékeny dolgokat ragd alulra ,a törékenyeket felülre.


B.U.É.K ! ! !

2008. dec. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!