Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hós kisfiamnak hogy rendezz...

20 hós kisfiamnak hogy rendezzem a karácsonyt és az előkészületeket?

Figyelt kérdés
20hós a kisfiam és lassan karácsony.rá tudnám valahogy vezetni az egész karácsonyi dologra?pl mikuláskor kirakjuk a csizmát az ablakba és másnap lesz benne valami.így karácsonykor a nagy sütés-főzés után szeretném ha valamennyire különleges lenne számára a karácsony.szeretném ha tudná hogy azt az ajándékot karácsonyra kapta:-) lehet hogy nem jól fogalmaztam de remélem értitek:-)
2011. okt. 21. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem tudok neked segíteni,de erre kíváncsi vagyok.Az én kisfiam karácsonykor 19 hónapos lesz.Ajándék ötleted van már?E.

2011. okt. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem már elég nagy ahhoz, hogy értse kicsit másmilyen napok vannak karácsony körül. Hiszen ilyenkor különleges készülődések, sütések-főzések vannak. Persze az az igazi izgalom és várakozás még nincs, de szép lassan az is kialakul.

Együtt feldíszítitek a lakást, kipucoljátok a csizmát, csináltok mézeskalács sütiket amit ő is díszíthet. Aztán majd meglátja a csizmában az ajándékot és örül, még lehet, hogy nem érdekli ki az a Mikulás vagy, ha majd lát egyet az utcán akkor elbújik, de ettől még örülni fog a csizmában található ajándéknak. A karácsonyfa is különleges lesz számára.

Az én lányom első igazi karácsonya, amikor már rendesen be volt zsongva az 3 évesen volt. De már 2 évesen is oda volt az egészért, csak éppen nem mondogatta, hogy mikor lesz már karácsony stb...

2011. okt. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia! Én nem értem a kérdést. Az miért nem elég, ha együtt díszítitek fel a fát, a lakást (asztaldísszel pl), ha egész nap karácsonyi dalok szólnak, ha adventi naptárat vagy betlehemet készítetek? Szerintem ez bőven sok egy ilyen kis gyereknek. Az én fiam 23 hónapos lesz. Adventi naptárat feltétlenül szeretnék készíteni neki, a többit majd meglátjuk, mert a hugi épp karácsony előtt fog érkezni, ez bekavar kicsit az ünnepi készülődésbe.
2011. okt. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!Tavaly másfél évesen úgy gondolom hogy megértette már,mert sokat beszéltem neki,sok DVD-t néztünk ami mikulásos volt.KItettük a csizmát az ablakba és másnap eggel örömmel nézte hogy tele van:)Nálunk úgy esett hogy 5-én volt afaluházba mikulás így megismerkedtünk vele is személyesen.Nem félt tőle:)De szerintem idén 2,5 évesen már jobban felfogja.Nálunk mondjuk nem közösen van fa díszítés hanem titokba.Ő addig mamánál,szomszédba,bárhol van.Aztán megvacsorázunk és utána megnézük a karácsonyfát ajándékokkal:)(a szobába volt eddig a fa).

Nálunk Thomas mánia uralkodik ezért Kivetítős Thomas könyvet kap ami a diát a falra vetíti,könyveket,gyerek laptopot,Thomas firugát fog kapni.Nagyszülőktől apróbb játkokat meg pénzt mivel új szobabtort szeretnénk majd neki venni:)

2011. okt. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nálunk szerintem úgy lesz,hogy lassan elkezdem neki mondogatni a mikulást,meg karácsonyt.lesz csizmapucolás,meg ablakba kirakás.aztán csinálunk majd együtt adventi koszorút,díszítjük a lakást,közben mesélek neki a karácsonyról.aztán 24-én,mikor alszik,feldíszítjük a fát,mire felébred,addigra állni fog.lesz zene,meg finom ennivaló,mézessüti.
2011. okt. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vannak nagyon jó mikulásos/karácsonyos leporellók is. Ezeket is nézegethetitek, tanulhatjátok a karácsonyi gyerekdalokat.

A lányom pl. még nemigen beszélt, de már a Hull a pelyhes fehér hót "elénekelte". Úgy halandzsázott, hogy a dallama totál felismerhető volt + egy-két szótöredék is a helyén volt:)

Készíthettek együtt karácsonyi díszeket, akár papírból kivágott hópelyheket, üvegmatricát. Kifestők is vannak bőven, akár tudsz kinyomtatni is. Ezeket ugyan még tudja szépen színezni, de elfirkálhat rajtuk.

2011. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!A legkisebb gyerekem 22 hónapos lesz karácsonykor.Most már őt is bevonom a készülődésbe.A lakásdíszítés,karácsonyfadísz készítés,sütés-főzés mind ilyen.A karácsonyfát akkor díszítjük majd amíg ő alszik.Idén először díszít majd a középső gyerekem velünk együtt.Azon még gondolkozom hogyan is lesz átvezetve ez a dolog.Ő még nagyon hisz abban hogy az ajándékot a Jézuska hozza.Ha felébred a kicsim akkor szépen felöltözünk,megvacsorázunk.Énekelünk,és egy gyertyát körbe adva mindenki gyújt egy csillagszórót.A gyertya aztán égve marad azokért akik nem ünnepelhetnek már velünk.Utána ajándékbontás,és játszunk együtt.A mikulásnál csizma kitéve,reggel benne az ajándék.Adventi naptárat is szoktunk.A majdnem 6 éves lányom nagyon emlékszik a karácsonyokra és hogy mit kapott.Ez a legjobb nap-így szokta jellemezni:)
2011. okt. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ.igyekszem majd pl a dvd és a mesekönyv jó ötletnek tűnik ,nézzük majd és mikor elérkezik akkor biztosan ismerős lesz neki,illetve az adventi naptár is nagyon jó :-) ajándék ötletem még nincs.gondoltam valami egymásra rakosgatható kockákra vagy ilyesmire mert ég olyanunk nincs,de egyenlőre nem tudom .köszi :-)
2011. okt. 21. 18:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem karácsonykor lesz 2 éves a kisfiam. Tavaly már készültünk: volt Adventi naptár, amibe nem csokit, cukrot tettünk Neki, hanem néhány cikk almát csomagoltam be, mandarint, narancsot, esetleg túrórudit. Adventben együtt készítettük a mézeskalácsot, együtt szaggattuk, az nagyon tetszett neki. Mikor levegőztünk, akkor már a télies idő kezdetéstől téli/mikulásos/karácsonyi mondókákat mondtunk, énekeltünk. Szenteste egy pásztorjátékon voltunk és mikor hazaértünk akkor látta meg a fát, az iszonyú édes volt!!! Amilyen áhítattal nézte a kivilágított fát! És másnap reggelre jött meg a Jézuska, ott voltak az ajándékok a fa alatt.

Már egész adventben csendesebbek voltunk, csendesen szólt napközben a karácsonyi zene, karácsonyi történeteket meséltem (kis rövideket). Advent vasárnapjain az adventi koszorú mg volt gyújtva és mellette vacsoráztunk.

Remélem tudtam ötleteket adni. :)

Idén még az a terv, hogy elmegyünk egy kis gyerek előadásra adventben, ami télapós, karácsonyos, meg meglátogatjuk a Télapót a férjem munkahelyén. Tervben van még Mikulásos báb előadás is (nagyon szereti a bábozást), remélem belefér :)

2011. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!