Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit akarhat tőlem ilyenkor a...

Mit akarhat tőlem ilyenkor a macskám?

Figyelt kérdés

van egy egy éves kasztrált kandúr cicám.

Sajnos nem egy bújós ölbecica, csak néha, ha olyan kedve van.

Van amikor idejön hozzám és csak nyíg, prüntyög, kötekedik, és nem tudom mit akarhat.

Van amikor azért csinálja, mert mondjuk már koszos az alma, vagy éhes, de most is pl. tiszta az alom és van kitéve neki kaja is.

Ilyenkor az az érdekes még, hogy ha meg elkezdenék vele játszani, az nem érdekli, inkább csak kifekszik olyankor.


Szerintetek mit akarhat ilyenkor tőlem?



2022. júl. 27. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, h csak arra vágyik, h jelen legyél a közelében.
2022. júl. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A prüntyög mit jelent? :D Egyáltalán nem bántásból, tényleg nem tudom. A nyíg gondolom a nyávog :D


A cicáknak vannak fura szokásai, én több mint 10 éve élek együtt a cicámmal, mégis vannak olyan dolgai amiket nem tudok mire vélni. #1-nek igaza lehet, valószínűleg csak a közeledben akar lenni. Ha simized mit csinál? Lehet, hogy azt akarja :D

2022. júl. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy értem a prüntyögést, hogy prüntyögő hangot ad ki, nem is tudom mihez hasonlítani, ilyen hörgő vékony hang, grrrr :D

Ha meg akarom simogatni általában megharap és elszalad :D, de van amikor tetszik neki és elterül, hogy kényeztessem.

2022. júl. 27. 11:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vágyik a kedvességedre, de az érintést nem bírja. Prüntyögjél vissza neki, a szemébe nézve.
2022. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a "prüntyögés" a figyelj rám, szeretnék valamit, esetleg a nem vagyok jól. Általában azt jelzi hogy nem tud megoldani valamit. Ilyenkor szoktam mondani a cicámnak hogy mutasd meg, és legtöbbször meg is mutatja hogy mi a baj.
2022. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok, azt hiszem értem mire gondolsz :D Én purrogásnak hívom, a hím cicáim párzási időszakban szoktás, habár ivartalanítva vannak XD
2022. júl. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is mondom a cicámnak, hogy mutassa meg. Körbejárjuk a lakást és intenzíven jelzi, h hol a baj. Pl kétségbeesetten kapar a fürdőben az alom mellett.
2022. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem játszani akar. Azért harap és szalad.

Nekem is prüntyög / makog a kandúr, és olyankor azzal a hülye elasztikus madzaggal akar játszani amit talált valahol és imád.

2022. júl. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!