Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak ugrál, rángatózik...

A cicámnak ugrál, rángatózik a hátán egy izom. Mi válthatja ki és mi lehet a megoldás rá?

Figyelt kérdés
Folyamatosan nyalogatja, láthatóan zavarja, ha elkezd rángatózni. Az előbb hozzá akartam érni, hogy megnyugtassam, de be volt gőzölve és rám is fújt. Akinek van tapasztalata, kérlek, írjátok meg.

2022. aug. 3. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg viszket neki, valami irritáció lehet. Mutasd meg az állatorvosnak, légyszi.
2022. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet idegrendszeri probléma. Nem öreg a macskád?
2022. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, 3 éves lesz. Nem folyamatosan történik, hanem egyszer-egyszer. Ilyenkor azt látom, hogy az izomrángás zavarja és egyfajta pótcselekvésként reagál nyalogatással. Az állatorvosnak nyilván ugyanígy el tudom mondani, de kicsi az esélye, hogy pont előtte fog megtörténni. Ezért vagyok kíváncsi rá, van-e bárkinek tapasztalata azelőtt, hogy elmegyünk a rendelőbe.
2022. aug. 3. 23:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bolhás vagy bőrbetegség akkor okozhatja FHS szindróma is. Pláne ha a farkát üldözi. Nem tudsz mit tenni, az én macsám is ilyen és epizódokban jelentkezik mint az epilepszia ami elmúlik. Nála már két hete sajnos. De mindenképp ki kell zárni más okot ezért nem árt ha látja állatorvos.
2022. aug. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt mutasd meg dokinak. Mióta van ez?

Egyébként tudják mozgatni a bőrüket, mi nem, így furcsa (nekem mindig az) és ha valami viszket ott neki, vagy picit megbirizgálja (pl valami bogár) akkor először általában csak a bőrüket rántják így meg és ha ez nem segít akkor jön hogy szájjal valaha/nyalogatja.

Mindenesetre vidd el dokihoz, mert lehet más is, ez amit leírtam csak a legjobb variáció lenne

2022. aug. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Bolha
2022. aug. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is volt, halas Brit Care segít.
2022. aug. 4. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Figyelj csak az a helyzet, hogy itt nincsenek orvosok. Ha egyből tudod, hogy testi baja van vigyed az orvoshoz. Nem kell várni és hezitálni. Eldöntötted, hogy kell macska, neveld megfelelően.
2022. aug. 4. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Néha (nagyon ritkán) ráng a macska hátán az izom, ha veknizik is. De normál esetben nem zavarja, nem foglalkozik vele. Ilyenkor odanyúlik h megmozgassam neki, erre se reagál a cica és a rángás meg abbamarad. Ez a normális.


Mindig figyelmeztető jel ha a macsek furán reagál egy ilyen egyszerű kis semmiségre (lásd amit fent írtam), mert begőzöl és fúj. Irány a doki!

2022. aug. 4. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!