Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha kiscicánk lesz, - a nagylán...

Ha kiscicánk lesz, - a nagylányom régesrégi vágya, hogy legyen- melyik a legjobb megoldás utazások esetére?

Figyelt kérdés

Sajnos, életünkhöz hozzátartozik egy kicsi kétlakiság. Ez annyit jelent, hogy egy évben kétszer 3-3 hetet Angliában töltünk.

Ez is visszatartott eddig a cica vállalásban. Most úgy néz ki, mégis belevágunk.

Véleményetek szerint mi lehetne a legjobb megoldás számára?

< Maradni a lakásban, az otthonunkban és ide átjön hozzá valaki naponta,látogatja aki enni -inni ad, játszik vele egy kicsit.

< Átköltözik erre az időszakra valakihez, aki barát, ismeri, és ott lakik ezek az időszakok alatt nála

< Cicahotelt keresünk neki és ott vigyáznak rá, játszanak vele

< Jön velünk Angliába, repülővel, ami lehet bonyolult és kellemetlen a cicának, az angliai lakás az cicabarát, és a gazdik ott vannak

<Jön Angliába- de kisállatszállitásal- autóval megoldva. ez esetekben 3 hétért 1-1 cicának nehéz utazás lehet ez.

< Ha igy élünk, inkább ne legyen cicánk, mert ez megoldhatatlan.



2022. márc. 8. 18:32
A kérdező szavazást indított:
Maradjon a lakásban- naponta látogatja valaki
Költözzön valami macskazerető imerőshöz
Macskahotel
Repüljön velünk Angliába
Kiállatszállitással, autóval jöjjön Angliába
Ne vállaljunk Cicát
Egyéb ötlet, leirod megjegyzében
69 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem 3 hét alatt nagyon megunna mindent, és szétbontaná a lakást.

Én azt tartom a legjobb ötletnek, ha veletek menne.

2022. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

En meg nem tennem ki az utazassal jaro stressznek. Inkabb menjen panzioba vagy ismeroshoz.

Az valoban nem jo otlet, ha 3 hetig otthon van egyedul es napi egyszer ranez valaki, mert ez igy keves.

2022. márc. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem nászútja alatt én fogok vigyázni a cicájára 10 napig ezért az idő alatt odaköltözök. A cica se lesz egyedül és jobb mintha párszor átjön valaki kiönti neki a kaját aztán csá.
2022. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
Hat oke, de evente ketszer osszesen 6 hetre koltozzon oda valaki? Ez nem egyszeri dolog. Persze, ha megoldhato, ez lenne a legjobb.
2022. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
95%

Vannak önkéntes cicaszitterek, Facebookon külön oldal, csoport is van rá.


Repülővel ne vigyétek! A sötét, hideg, rémisztő csomagtérbe zsúfolják be a cicát, hatalmas stressz szegény állatoknak.

2022. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5-ös! Köszi az ötletet, megkeresem. Még az jutott eszembe, hogy megkérdezem a tenyésztőt, ahonnan vesszük, hogy nem mehet e oda a cica- ilyenkor, úgy, mint egy cicahotelbe. Lehet, buta ötlet..- de hátha lehet ezt úgy, hogy mindenkinek jó legyen, a cicának, nekik és nekünk is.
2022. márc. 8. 19:31
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy némelyik cica nehezen viseli az utaztatást. Az enyém az állatorvosig oda meg vissza kétszer pisilt bele félelmében a hordozóba. (2x5 perc volt az út kocsival)
2022. márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Angliában élek, és van egy brit shorthair cicám. Évente 2-3 alkalommal hazamegyünk Magyarországra, van olyan, hogy 2-3 hétre is. Macskák utaztatása egy kisebb fajta sokk a cicáknak ha pici korától kezdve nincs hozzászokva. A mi macskánk benti cica, már az is kész kínszenvedés neki, hogy kocsival fél órányira található állatorvoshoz elvisszük. Így mi macskasittert választottunk. Minden reggel átjön a lakásba. Megeteti, itatja, játszik vele egy kicsit. Mikor a macska elmegy aludni, akkor egyedül marad a lakásban. Este 7-9 óra felé megint átmegy a cicához. Enni-inni kap. Játék, majd újra elmegy aludni a cica. Elég lusta fajta a brit cicák, a nap 20 óráját alvással tölti.

Így sokkal jobb a cicának, mert nem hagyja el a komfort zónáját, és az utazás sem készíti ki.

Repüléssel az a gond, hogy a fapados járatok amik Angliába jönnek, nem szállítanak állatot. Autóval meg ha egyhuzamban levezetitek akkor is van 24 órás az út. Az egy embernek is sok ( tudom mindig autóval megyünk haza)

2022. márc. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
100%

Ha Pesten vagy a környékén laktok, szívből ajánlom őket:


localcat.hu

2022. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

8-as vagyok


Amikor itthon vagyunk , én sem tudok a cicámmal több időt foglalkozni, mert játék után elvonul, és csak akkor látom újra amikor lejön enni. Még egy tanács: Amikor a cicasitter jön, akkor reggel bekapcsolja a tévét ( a hang miatt), és este amikor elmegy, kikapcsolja a tévét.

2022. márc. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!