Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, annyira félek,...

Mit tegyek, annyira félek, hogy megtöltöttem a házat bolhákkal?

Figyelt kérdés

Vannak kinti cicáink, hónaponta vesszük rájuk a méregdrága bolhacseppeket, de egyszerűen nem használ semmit, és amikor lemegyek a cicáimhoz, mindig alaposan leellenőrzöm, hogy nem-e került rám egy, de még így is akad, hogy egyet-kettőt találok magamon, pedig nem járnak be a cicák a házba. Nyilván tudom, hogy kinti cicáknál ez ilyen, összeszedik a környezetükből, és tényleg mindent próbáltunk már bolhák ellen, nyakörvet (azt rühellik, folyamatosan próbálják leszedni magukról), bolha elleni port amit bele kell dörzsölni a cica bundájába, semmit sem ért, drága bolha elleni cseppet is próbáltunk, de ez sem használ...félek hogy megtöltöttem a házat bolhákkal...


Kérlek ne kezdjenek olyanok válaszolni, hogy felelőtlen cica gazdi vagyok, amiért kint tartom őket, a lakásban egyszerűen nem kivitelezhető a macskatartás, emellett meg kertes házban lakunk, és van ahova félre húzódjanak ha hidegebbre fordul az idő,külön helység van nekik kialakítva erre az udvaron ami fedett, és szabadon járkálhatnak be és ki a macskaajtón.


Megoldást keresnék, legalább arra, hogy a házba ne hordjam be a bolhákat, én tényleg mindent megteszek annak érdekében, hogy ne bolhásodjanak meg, de semmi sem használ...



2022. aug. 5. 23:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kérdés?

Egyébként, ha normális csepp van használva, akkor nem lesznek bolhásak. (advocate például)

Vagy bravecto (ez tényleg méregdrága, de három hónapig hatásos, szóval leoszva hónapra, nem annyira)

2022. aug. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon ki vagyok akadva, mert kaptam magamon 1-2 bolhát, pedig a tegnap raktam rájuk bolha elleni cseppet, mégis van rajtuk...félek, hogy megtöltöttem a házat bolhákkal...
2022. aug. 6. 00:01
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem normális a kinti macskáknál sem a bolhásodás!

Állatorvoshoz kéne fordulni. ott le tudják kezelni elég komoly szerekkel, amik otthoni használatúaknál erősebbek. Aztán az ő utasításai szerint kéne szinten tartani a cseppekkel.

De a bolhák megmaradnak a szőnyegben, takarókban, stb. Ha van a macskáknak helye, az folyton visszafertőzheti őket, így azokat mind tisztítani kéne a procedúra után.

Egyébként pedig ne magyarázd meg, szerintem, hogy miért tartod kint őket, ugyanis nem kötelező macskát tartani (vagy bármilyen más állatot), így nem lehet sosem kényszer a kint tartás. Már a kinti tartás is kvázi állatkínzás, az, hogy hagyod őket bolhásnak lenni ahelyett, hogy már rég elvitted volna állatorvoshoz, az meg főleg az.

2022. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Ha ennyire bolhás az udvar te magad is beviheted, nem kell hozzá simogatni őket.
2022. aug. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3-as, voltunk állatorvosnál, az orvos ajánlotta azt a cseppet, amivel kezeltük őket, mégis itt tartunk...

A helyük is volt kitisztítva

2022. aug. 6. 00:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat most mar a lakast is kell lehet.. naponta porszivozas/porzsakurites, felmosas floraszeptel meg van ilyen bolha elleni spray. Egyszer hazavittem egy kiscicat... Az egesz lakas tele lett 🤦 nehez kiirtani oket..
2022. aug. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az már egyszer bekerül, kiírtani nagyon nehéz. Többször kimostam mindent, majd be a szárító gépbe és életbe maradtak.porszivoztam, ecetes forró vízzel feltölteni, bolha elleni szereket fujkaltam szét de egy idő után visszajöttek. Én panelban élek. A szomszédoknak van kutyája azok bolhasak és úgy jönnek be. Kinomban diófa leveleket tettem a szőnyeg alá, ágy alá, meg mindenhová. Na ez hatott . De csak a zsenge friss levél a jó.
2022. aug. 6. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!