Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel kezelhetném a cicusom...

Mivel kezelhetném a cicusom sebes fejét? Már nincs ötletem se rá.

Figyelt kérdés
Kb egy hete úgy jött haza h sebes volt a feje elkezdtem neki kenegetni (amit természetes folyton lenyal) de ma reggelre már láttam h sokkal nagyobb lett a sebe. Sztem elfertőződőtt neki. Kentem már neki betadinnal és különféle ilyen fertőtlenítőkkel de eddig semmi. Esetleg valakinek valami bevált módszere? Köszönöm
2010. szept. 23. 09:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kéne vinni. Az elfertőződött seb nem játék!!!
2010. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az én kolléganőm mindenre pálinkát használ. Volt egy kandúr macskája, aki állandóan sebekkel a fején jött haza. Nála bevált, hosszú éveken keresztül.
2010. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
kedves első! igen tudom, hogy orvoshoz kéne vinnem csak h nem lehet! ő nem kimondottan házi cica, simogatni is csak akkor lehet ha ő ugy akarja. Kobor macska volt ugy hoztam még picin haza, idese került és volt egy nagyon komoly mütéte, már ha a doboz meglátja se lehet megfogni multkor 3man kergettük eredménytelenül! Nem vagyok hanyag gazdi szeretem az állataim de hidd el nekem lehetetlen őt orvoshoz cibálni...
2010. szept. 23. 09:24
 4/18 A kérdező kommentje:
a pálinka tudom, hogy jó fertőtlenítő de ahhoz nincs szívem szegénynek mert tuti nagyon marná, bántani meg nem akarom ezért szeretnék vmi kiméletes megoldást:S
2010. szept. 23. 09:26
 5/18 anonim ***** válasza:
Hasonló esetben szoktak (állatorvosok, leginkább) egy "karimát" tenni az állatok fejére (pl. műtétek után), hogy ne tudják elérni. Elég hülyén fogalmaztam meg, de nem jut eszembe az eszköz neve. Úgy néz ki, mint valami tölcsér. Úgyhogy szerintem is kikerülhetetlen az állatorvos.
2010. szept. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Illetve azért is, hogy pl. ha a hasát műtik, akkor ne tudja nyalogatni, mert a tölcsér miatt nem ér oda a feje. Vagy ha a fején van sem, akkor a tölcsér miatt a lábával nem tudja vakarni.
2010. szept. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
sajnos tudom mi az. Mert mikor megmütőtték is volt a fején. Max felhívom a dokit mit javasol.:S Hátha van 5lete.
2010. szept. 23. 09:50
 8/18 anonim ***** válasza:
Én vagyok a pálinkás válaszadó. Hát nem kellemes érzés neki, az tuti, de a vörös macska, egy idő után már magától ment oda, hogy segítsen rajta a gazdája. Meg is szokta egy idő után. Domináns kandúr volt, mindig lesérült. Biztos, hogy frankón fertőtlenít. És a kinti macskákkal meg amúgy sem könnyű dokihoz menni, ahogyan azt már te is leírtad!
2010. szept. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Gyerekek_! Minden tiszteletem a tietek, de egy kinti macskára nem lehet tölcsért tenni! Befog golyózni! Nem ugyanaz a kategória, mint egy benti macska!
2010. szept. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
igen énis ettől félek h befog töle golyózni. Lehet a pálinkást kéne emgprobánom. Esetleg még a sebhintőporon gondolkodok.
2010. szept. 23. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!