Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire ragaszkodó egy...

Mennyire ragaszkodó egy macska? És mennyire furcsa/megvalósítható az ötletem? (több lenn)

Figyelt kérdés
Szeretném minden hova magammal vinni a macsekom ha lesz, ezért arra gondoltam hogy rászoktatom arra hogy a nyakamon ülve utazzon. Meg tom valósítani szerintetek?
2011. febr. 18. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Butaság. Ha mindenképpen magaddal akarod vinni akkor hagyd hogy a saját lábán menjen. Nem várhatod hogy egész nap a nyakadban üljön. Az mindenkinek kényelmetlen. Tegyél rá pórázt mint a kutyákra. Már a macskák is egyre ragaszkodóbban, külföldön divat hogy a macskát is viszik magukkal mindenhova. Persze sokkal több munkába fog kerülni mintha a kutyával próbálkoznál.
2011. febr. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
79%

Esélytelen.

A legtöbb macsekot pórázon sem lehet sétáltatni, nem hogy nyakba hordozva.

Ráadásúl nem is tudod a nyakadba fektetni, ültetni.Leesik, ha csak nem kapaszkodik minden karmával, de azt meg nem bírnád ki.Arról nem is beszélve ha megijed, egy kutyától, vagy autótól akkor búcsút mondhatsz a cicádnak.

A cica házi állat, otthon simogasd, meg játsszál vele, de ne hurcold magaddal, nem szereti.

A macska nem egy sál.

2011. febr. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Ne tedd ki a macskádat akkora stressznek, hogy mindenhova magaddal cipeled.
2011. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az enyém a lakáson belül a nyakamban közlekedik!


Persze ha kimegyünk a parkba és észrevesz valami érdekeset akkor leugrik, szóval ez nem jó módszer egy cicus szállítására :)

Ilyenkor megvan a veszélye hogy az amúgy szófogadó kis cicus "visszaszól" ha hívom, de nem jön oda amíg meg nem unta azt amit épp csinál. Szóval utcán csak hordozóban ajánlom a szállítást.


Vannak cicák amik ki vannak készülve ha új helyre kerülnek, azokat nem szabad cipelni. Az enyém szerencsére nem ilyen, sokszor jön velem mindenfelé ismerősökhöz látogatóba :). Az autóval utazást nagyon is szereti, de 1-2 óránként foglalkozni kell vele különben behisztizik.

2011. febr. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Szia, szerintem csak hordozóban vidd magaddal, a közlekedés és egyéb veszélyes tényezők mellett, egy kutya is megijesztheti és nagy csete-paté lehet belőle.

Egy macskának attól sokkal erősebb az önálló akarata, mintsem megüljön hosszú ideig a gazdi vállán.

2011. febr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 cili cica ***** válasza:
45%
nem ha oda akar ülni talán oda ül de ez ritka inmkább puha helyeken fekszenek szoktasd s porázra vagy macska szállito edénybe!
2011. febr. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem túl jó ötlet. Megvalósíthatónak éppen megvalósítható, láttam már Pesten egy csávót, annak mindig ül a nyakában egy macska és úgy sétafikálnak, de a macskák alapjáraton nem szeretik a változatosságot, szóval jobban érzik magukat otthon. Ha már mindenképpen magaddal akarod vinni, akkor hámot tegyél rá, ne a nyakadba ültesd. Az csak az egyik dolog, hogy kényelmetlen mindkettőtöknek, de a macska nem bír túl sokáig egy helyben ülni, és ha leugrik a nyakadról egy autó alá...

Még egy ok arra, hogy ne cipeld a macskát magaddal: a macskák alomba végzik a dolgukat, amit szeretnek, ha mindig ugyanott találnak. A mi macskánkat egyszer vittük el magunkkal egy napos útra, mert nem volt aki vigyázzon rá, de amíg haza nem értünk, nem vécézett, pedig az almos edényt magunkkal vittük. De egyszerűen nem tudott a nem megszokott helyén vécézni, tartogatni meg nem a legjobb dolog.

2011. febr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szerintem sem jó ötlet
2011. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Munkácsi Vivien ***** válasza:
A macska is tanítható! Csak a macska és a kutya között az a különbség, hogy a kutyából az lesz ami te akarsz belőle nevelni a macskából meg meg ha valamit nem akar megcsinálni akkor azt nem is fogja! Nagyon ügyesen kell választanod ahhoz, hogy jó macskád legyen és nagyon sokat kell vele foglalkoznod és mindig tudnia kell hogy szereted és ennek örüljön is. És a legfőbb dolog, hogy te légy a FALKAVEZÉR, ne ő mondja meg neked, hogy mit csinálj, hanem fordítva!
2011. febr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
attól függ egy házi simán elszalad én egy brit macsekkal sétálgatok az utcákon ő szereti de ne a nyakadon vidd vidd a táskádba,kabátod alatt,vagy hordozóba
2011. febr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!