Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák összeszoktatása, hogyan?

Macskák összeszoktatása, hogyan?

Figyelt kérdés

Van két négy és fél éves, ivartalanított kandúr cicánk. Kb két hete befogadtunk egy harmadik kislány cicát, mi olyan fél-egy évesnek tippeljük. Az egyik régi macskánk ha meglátja, fúj rá, és követni is szokta, de csak tisztes távolságot tartva.

A másik viszont nagyon fél tőle, ma az új macska megkergette őt, és amint meglátja az újat, morog és nyávog, de nem úgy mint aki támadni akar, hanem félelemmel.

Olyan mindkét régi cicával előfordult, hogy az új elkergette őket a kajájuktól.

Egyébként nagyon kis bújós, aranyos cica, de félek, hogy örökre el fogja üldözni a régi macskáimat. Tudom, hogy az összeszoktatás hónapokig is eltarthat, de tartok attól, hogy ez nem fog változni.

Mit lehet tenni? A lánymacska ivartalanításával jobb lehet a helyzet? A Feliway Friends volt, akinek bevált, vagy felesleges próbálkozni vele?



#macska #összeszoktatás #Feliway Friends
2022. aug. 7. 22:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Ha valaki forgalmasabb környéken lakik, vagy nem tudja megoldani, hogy macskabiztos legyen a kerítés, stb, akkor érthető, hogy nem engedi ki macskáját, de ha valakinél úgy van, mint nálunk is, hogy alig járnak autók, a kerítés alatt/felett nem tud kimenni, akkor minek tartsam négy fal között szerencsétlent?

Igen, a kisgyereket se rakod ki az utcára. De nem is tartod bezárva. Kimentek játszótérre, kimehet a kertbe játszani, vagy ezt csak én gondolom így??

A macska is ugyanez. Ha ki akar menni, kimehet, de egyébként igenis foglalkozva van vele, sok simogatást, törődést kap, ha be akar jönni, bejön. Nehogy már én legyek szr embernek beállítva, mert nem akarom, hogy a macskáimnak a napsütés, levegő, fáramászás, valós ingerek helyett maradjon a szoba, bútorokkal és műanyag macskajátékokkal.

2022. aug. 8. 12:01
 12/15 anonim ***** válasza:
53%

A te példádnál maradva: a kisgyereket nem hagyod felügyelet nélkül a játszótéren, sem az utcán, de egy 2-3 évest a kertben sem. Tehát azt állítod, te nonstop ügyelsz a macskára?

Kétlem, hogy így lenne, de ha mégis, akkor persze, ez teljesen jó.

2022. aug. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
31%
#12 Egy macska nem olyan életképtelen mint egy 2-3 éves kisgyerek. A kisgyerek megeszi a homokozót felügyelet nélkül, vagy belesétál a fába és kiszúrja a szemét, meg minden egyéb. Egy cica nem csinál ilyet, mert intelligensebb, mint egy 2-3 éves kisgyerek. Miért kéne nonstop felügyelni a macskát ha nem megy ki a telekről (mert feljebb azt írta a kérdező, hogy nem mennek ki az udvarból). Ennyi erővel bent is nonstop figyelni kell, nehogy megnyalja a konnektort mint egy 2-3 éves kisgyerek :D
2022. aug. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Rita undorító stílusban írt kommenteket kaptál kedves kérdező. Ami engem mondjuk nem lep meg. Azon csodálkoznék ha okoskodás nélkül adnának tanácsot:)

Ne érezd magad rossz gazdának, mert kiengedted egy csendesebb környéken. Az én cicám is ki szokott járni. Rengeteg sírt az ajtó és ablakok előtt ülve. Félős, és finnyás ha ételről van szó, nem szereti az embereket, ezért nem aggódunk, hogy elfogad bárkitől bármit is. Az utcán körbenéz mielőtt átkelne és messziről elkerüli a hangos dolgokat. Szerencsére mi nagyon jó környéken lakunk és figyelünk egymás macskáira. A szomszédunk macskája néha nálunk pihen meg és mindig írunk neki egy üzenetet, hogy ne aggódjon, ha nem találná. Vannak macskák akik egyszerűen nem bírják a bezártságot, akármennyit is foglalkoznak velük. Persze csak ivartalanítás és az oltások után engedtük ki. Az állatorvosunk sem hívott minket felelőtlen gazdiknak, mert kiengedjük őt ezen a környéken. Csendesen megjegyzem, hogy 6 éve él velünk és nincs nála boldogabb cica:)

Azóta sikerült összeszoktatnod őket?

2022. szept. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Saját felelősséged h kiengeded e a macskáidat vagy sem, bár az h nem forgalmas a környék, még nem azt jelenti h veszélytelen. H a kérdésre is válaszoljak, nekünk bevált a Feliway Friends! 4 nap után látványos volt a javulás, nem tudom h nélküle meddig tartott volna. Egy próbát nálad is megér!
2022. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!