Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskák összeszoktatása?

Macskák összeszoktatása?

Figyelt kérdés
11 hónapos nőstény (kinti), 6 hetes nőstény (mentett). Tapasztalatok? Hogy kezdjem?

2019. jún. 20. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a körülményeidet.

Én úgy szokattam az új cicát a többi közé, hogy egyik helyiségbe újat,mellette levőbe többit.Köztük egy rácsos ajtó.2-3 nap múlva mikor már összeszaglásztak, odaültem, és kinyitottam ajtót.A világ legtermészetesebb módján viselkedem, ezt ők is átveszik.Kis fújkálás lehet, de semmi más.

Vagy a picit ha bírja, beteszed egy nagyobb ketrecbe, és a nagy nézegetheti.Naponta többször, 10-20 percre.Utána felügyelettel összeengeded őket.Az én macskáim sosem bántják a kiscicákat.

Pont most szokattam be én is egy kicsit a nagyokhoz, ő is mentett cica.A nagyok féltek tőle, menekültek, mert a pici mindet megverte.Kellett pár hét, de mostmár béke van.

2019. jún. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az tökéletes, amit #1 írt, de vannak még, akik 2 idegen macskát egy teljesen új környezetben mutatnak be egymásnak, amit még egyikük sem látott.

A házad+kerted a te macskád területe, márpedig a macskák rendkívül érzékenyek a területükre, ezért rögtön betolakodónak érezhetik az új jövevényt, egy semleges területen viszont mindketten ugyanolyan megilletődöttek lennének, és legalább megismerkedhetnének egymás szagával, stb...

2019. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!