Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik a jelei annak, hogy a...

Mik a jelei annak, hogy a macskám vemhes?

Figyelt kérdés
2010. szept. 23. 14:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát az elején még biztosan nem könnyű észrevenni. Nyugodtabb lesz, aztán figyeld a cicijét! Azon előbb meglátni, mint a hasán!
2010. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szia. Eleinte szeritem semmi, majd a későbbi időszakban látszik h puklis mind a két oldala.(ritkán ellenek 1 kiscicát) Meg kemény a lesz pocakja. Utána látszódik ahogy mozognak a macskagyerekek. Meg az emlők és mellettük bedagad.. a tej miatt. Ha vemhes akkor gratulálok:)
2010. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szia! Elkezd nőni a pocakja :) Náluk nincs menstruáció elmaradás, így nem igazán lehet kitalálni másból. Annyi azért irányadó, hogy a macskáknál általában ha már látod, hogy párzanak akkor valószínűleg sikerült is, tehát ha láttad őket pározni akkor a cicád várandós :)
2010. szept. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát egyelőre csak nagyon bújós, és elkezdtek nőni a cicijei, lakáscica, csak kiengedtük 2 órára. Sok a kan a környéken és eléggé aggódom. Fiatal cica még olyan 7-8 hónapos.
2010. szept. 23. 14:18
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát, akkor lehetséges, hogy lesznek kiscicái, de ez még nem egyértelmű jel, szóval még nem biztos. Nyugi, a kora miatt nem feltétlen lesz bármi probléma, szóval fel fogja tudni nevelni a kiscicákat is és neki sem lesz baja, de ha bármi rendelleneset tapasztalsz, akkor azonnal doki, de nem hiszem, hogy gond lesz.
2010. szept. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem is 7 hónaposan lett vemhes kisebb koromban egy cicám, anélkül, hogy láttuk volna tüzelni. Sokáig mondogattam apámnak, hogy tuti vemhes, és ivartalanítani kéne, de nem hitt nekem, merthogy nem is tüzelt. Addigra hitte el mire már mozogtak a picik a hasában, akkor meg már nem volt szívünk, szóval mi is növeltük egy alommal az amúgy hatalmas macskalétszámot sajnos.


Miután el lettek választva a cicák, azonnal ivartalanítottuk, és mint kiderült megint vemhes volt szegény.


Ezek bármire képesek ilyen szempontból, komolyan mondom. Úgyhogy szerintem a legjobb amit tehetsz, hogy gyorsan ivartalaníttatod akár vemhes, akár nem.

2010. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy alom kiscicát mindenképpen szeretnék ivartalanítás előtt, csak féltem szegénykét, elég fiatal még nehogy bármi gebasz legyen =/ Későbbre is halaszthatta volna...
2010. szept. 23. 15:56
 8/12 anonim ***** válasza:

Minek egy alom kiscica egy 7 hónapos macskától??? Ha annyira szeretnél egy alom kiscicát, akkor vállalj ideiglenes befogadást, halomra halnak meg az ilyen egy alom kiscicák.


Hetente százasával altatnak el kölyök cicákat, vagy fojtják őket vödörbe, ütik agyon lapáttal. Mi a francnak kell még egy alom kiscica?


Most is alig 700 kismacskának keresnek gazdit az expresszen, 400-nak az allatok.info-n. Ha tudsz felelősségteljes cica gazdikat, akkor segíts nekik.


Ne légy már ennyire önző, csak azért mert cukik, meg hogy a te cicádnak legyen kölyke? Minek?

2010. szept. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igaza van az előző válaszolónak!

Vigyétek el, és ivartalanítsátok!

Nekem is véletlenül vemhes maradt a 9 hónapos nőstény cicám csak egy éjszakára szökött ki és nem is tüzelt...aztán egy hónap után vettem észre hogy nagyok a cicijei (megnőttek a mellbimbók, ez az első jel) és után fél hónapra már a hasa is látszott:(

Aztán nem vittük el, mert már nagy volt a hasa. Megszült 4 kiscicát azok 2 hetesen megbetegedtek és kettő 2 hetesen a másik kettő 3 hetesen hullt el. Ők már szépek voltak/kezeltem a szemüket is antibiotikummal/ de nem ettek, pedig cicapotló táppal cumiztattam őket.


Úgyhogy lehet hogy az első alom így is elhullana, jobb ha ivartalanítod. A másik meg, ha nem tudnál gazdit találni, akkor mi lenne?

Egyet sem kell szülnie, nem lesz a cicamamának semmi baja, sőt az ivartalanított nőstények tovább is élnek. Különböző daganatos nőgyógyászati betegségektől mentesíted.

2010. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
* jav, anyapótló táp:D
2010. szept. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!