Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Epilepsziás roham után,...

Epilepsziás roham után, maradhat maradandó sérülés egy kiscicának?

Figyelt kérdés
A kiscicám Maya 5hónapos benti cica, jól nevelt , játékos , eleven okos szobatiszta cicus. 2 hete kapott egy epilesziás rohamot mert ideiglenesen hazahoztam egy vele egy idős kiscicát és játszani akart a Mayával és kicsit “összekaptak”. Utána a Maya elvesztette ideiglenesen a látását és rohamot kapott egyből vittük is orvoshoz ahol megkapta a megfelelő gyógyszereket es jobban lett. Azóta viszont bepisil nem mindig heti 3x kb. Soha nem csinált ilyet és csak az én helyemre az ágyon a lepedőre. Kimostam utána többszőr de akkor is. Orvost is megfogom kérdezni csak érdekel ,hogy valakivel történt e már ilyesmi.

2022. aug. 18. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az epilepszia egy bonyolult betegség, ha nem történt alaposabb kivizsgálás - és te sem tudod, hogy ez pl. elsődleges vagy másodlagos epilepszia -, úgy nagyon nehéz erről bármit is mondani. Sokszor az orvosoknak is nehéz.


A bepisilés viszont szerintem a trauma miatt van. Vagy a másik macska, vagy maga az epilepszia okozta sokk okozza.

A másik macska még mindig ott van?

2022. aug. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem az nap elajándékoztam. A trauma ugye 2 hete volt kora reggel.

Nagyon szeretjük megvan mindene de nem értem miért csinálja ezt ☹️

2022. aug. 18. 21:23
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ezért nem kell csak úgy összeengedni két állatot... De már veszett fejsze nyele.
2022. aug. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha alomba teszi dícsérgesd, jutifalattal megtámogatva. Hogy tudja oda tegye.
2022. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahova pisil, azt nagyon kell fertőtleníteni + szagtalanító spray stb. Érzi a szagot, jelöli újra.
2022. aug. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az epilepsziás rohamot kb bármi kiválthatja, de magát az epilepsziát nem. Egy roham után nem kell kapásból gyógyszer, ez nem így működik. Bonyolult betegség, nekem a kutyám volt epis... Nem akarlak ijesztegetni, de teljes kivizsgálásra lenne szüksége a cicának, mert komoly baj is állhat a háttérben.
2022. aug. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Gondoltam én józan paraszt ésszel, hogy azért egy kiscica miatt nem fog epilepsziás rohamot kapni .

Nem szedd gyógyszert a doki azt mondta hogy nem valószínű hogy újból elő jön csak a másik cica sokk hatásként érte.

2022. aug. 19. 05:24
 8/9 A kérdező kommentje:
A másik macska el volt különítve! Csak ahogy ki nyitottam az ajtót kiszökött ! Szóval nem “csak úgy” engedtem őket össze.
2022. aug. 19. 05:26
 9/9 anonim ***** válasza:
Másfél éves korában volt a kandúromnak 48 órán belül 2 epilepsziás rohama, nem tudjuk, mitől. Sérülés jelét nem láttuk, felmerült, hogy megehetett valami mérget (ő kijárós volt), de ezt sem sikerült igazolni. A lényeg, hogy azóta sem fordult elő roham, 8 éves a cica, teljesen normális, semmi nem maradt vissza.
2022. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!