Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Panelben hogy viselkedik egy...

Panelben hogy viselkedik egy kerti cica?

Figyelt kérdés

Meghalt a nagymamám, akinek van egy annyira aranyos kerti cicája, amilyennel sosem találkoztam még. Jóban is vagyunk: ahogy meglát, szalad felém, és én is keresem őt, ha kimegyek. Idős, nyugodt fiú cica, de télen - nyáron kint volt mindig. A házzal együtt kaptuk (pár éve).


Nagyon szívesen elvinném, ha van rá lehetőségem. Nekem sosem volt cicám, őt is csak kinti tartással ismerem. Én egy Budapesti panelben lakom, viszont nem saját lakásban.


Kérdés, hogy hogy viseli egy kerti cica a "bezártságot"? Ha sokszor elviszem a közeli parkba, azzal enyhíthető ez? Illetve mi túrázni járunk, vajon szívesen jönne oda? (mondjuk ez talán sok lenne neki, mivel szeret sokat aludni, pihengetni)


Hogyan lehet megakadályozni, hogy összekaparja a bútorokat? Itt szőlőtőkén élesítette a karmocskáit.


Hogy működik a WC-zése? Ha teszek neki almot, fogja használni? Itt nagyon ügyesen kimegy a ház elé és elássa a produktumot. A szomszéd macska viszont simán az udvarunk (mamám udvara) közepén végzi a dolgát.


Én otthonról dolgozom, de szeptembertől (ha felvesznek) esti képzésre járok majd. Otthon hagyhatom egyedül addig? Nem kapar szét mindent?


Azt hiszem, ezek a sarkalatos kérdések. Köszönöm, ha kapok rájuk választ, nem szeretném őt is elveszíteni :(


2022. aug. 19. 07:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Annyi még fontos lehet, hogy egy nagyon kedves cicáról van szó: ha bárki jön a családból, mindenkinek hagyja, hogy simogassa. Jelzi, hogy bújna, de nem erőszakosan. Jelzi, ha éhes, de csak alig hanggal, nem is nagyon nyavog. Még gyakoroljuk azt, hogy ha az ölemben van és simogatom, akkor ne dagassza a combom, de már inkább törölközőt terítek a combomra. Ha felveszem és úgy maszkálok vele, azt imádja :) Egyszer kezdett volna odakarmolni, amikor hanyattvetette magát és a hasát akartam simogatni. A mellső mancsával odakapott (de nem karmolt meg igazán) én meg rajottem, hogy azt nem szereti, így azonnal abbahagytam és megmaradt a békesség :) Más attrocitás igazából nem történt. (egyáltalán nem az az undok, flegma, pofozkodós típus) Ha simogatom, akkor még mutatja is hogy hol kell: a kis mellső mancsával iranyitja a kezem :D Szóval nagyon barátságos kis cica :)
2022. aug. 19. 07:18
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Jol
2022. aug. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%
Persze, próbáld ki. Biztonságosabb lesz neki is. Amúgy porázzal le tudod vinni sétálni.
2022. aug. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
35%

Én panelba semmikepp nem tartanek allatot, de ez csak az en rogeszmem. Naulunk terkoves udvar van, terasz mogott van macskaalom, elso perctol kezdve azt hasznaltak. De egy kisebb baleset utan par hetig bent volt a cica, es bent is egybol az alomba vegezte a dolgat, egyszer sem tortent baleset, szoval ezzel nalunk nem volt gond. Szerintem , ha van megfelelo kaparofaja(nem kell tobb tizezresre gondolni, akar te is tudsz kesziteni) akkor azzal se lesz problema. Szerintem nyugodtan otthon hagyhatod majd, foleg, ha ennyire nyugis, baratsagos cica. A parkos dolog nagyon jo, de lehet paran majd megneznek, de ez ne vegye el a kedved! Turazni en nem vinnem magamnal, mivel o egy macska, es raadasul idosebb is, nem birja ugy az ilyen turakat, mint pl egy kutya, de ha nektek belefer az, hogy par km utan kezbe cipelitek, akkor semmi akadalya, de szerintem akkor is legyen rajta poraz, mivel ha esetleg jon egy kutya, konnyen megilyedhet.

A combdagasztas nem rossz dolog, ok ezt szeretetbol csinaljak, bar nalunk is az oreg macska elegge bele tudja magat elni a dolgokba, de ha megfogom picit a mancsat, utana visszab vesz. Remelem jol meglesztek a cicaval, sok sikert!, <3

2022. aug. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
3as vagyok: azt lehet tudni miért pontoztatok ke ti bites véglények? Csak hogy értsem a fogyatékkal élőket
2022. aug. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
92%
4es vagyok, nem tudom, az en mindenkit felpontoztam, de az enyemet is lehuztak
2022. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Hm, érdekes
2022. aug. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Nehezen fogja bírni csak bent, ha már kinti volt. Akik sosem jártak kint, tökéletesen boldog életet élnek lakásban. De le lehet szoktatni róla. Póráz & hám kell a sétához, ahhoz hozzá kell előbb szoktatni.


Alom: ugyanazt tedd a tálcába mint amiben most végzi a dolgát. Tedd bele mikor hazaviszed. Tudni fogja hogy az a wc-je. Utána idővel keverve, majd teljesen cserélheted bolti alomra, meg ha tetős alomtálca, a tetőt is felteheted.


Vegyél neki cicabútort, függőleges kaparóoszlopot is.


Magára lehet hagyni, ha van olyan szoba amiben tud garázdálkodni, azokból érdemes kizárni inkább.

2022. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszönöm szépen mindenkinek a választ! Talán megoldódik, tesómék valószínűleg be tudják fogadni kertes házba szintén vidéken :))) Szóval már az a kérdés, hogy oda hogy szoktassuk át úgy, hogy ne akarjon hazaszökni :) (szomszéd város)
2022. aug. 19. 18:21
 10/12 anonim ***** válasza:
Új hely esetén 3 hétig nem szabad kiengedni.
2022. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!