Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Váladékozik a macska szeme,...

Váladékozik a macska szeme, és piros. Kamillával mossuk, de van még valami amit tehetnénk érte?

Figyelt kérdés
Ma kaptuk a kismacskát, alig pár hónapos lehet, és vörös a szeme, váladékozik, és "csipásodik". Ez mitől lehet, illetve azon túl h kamillás langyos vízzel kimossuk neki időnként, mivel tudnánk még rajta segíteni?
2010. szept. 24. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
El kellene vinni állatorvoshoz. Írni fog rá szemcseppet. Én Ciloxan szemcseppet kaptam a kisfiam szemére (gyulladás következtében árpa volt rajta) az állatorvos azt mondta csepegtethetem a cica szemébe. 3 nap alatt helyre jött tőle a macska szeme, de a gyereknek semmit nem ért.
2010. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a kamillától egy-két nap alatt nincs látványos javulás, akkor doki! Hosszú távon nem szabad kamillázni, mert szárítja a szemet. Ha nagyon sokáig csipásodik, attól meg is vakulhat.
2010. szept. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mi körömvirággal mostuk a macskák szemeit, mikor csípásak voltak, mind a háromnak szebb lett a szeme, viszont a negyedik cicának nem lett semmivel sem szebb szeme, sőt, mintha be is dagadt volna.Elvinném az állatorvoshoz, csak sajnos nem helyi, s a kiszállásért felszámol, ami nem olyan olcsó mulatság.Annak idején azt mondta, ami jó az embernek, az jó az állatnak is, persze, óvatosan, pl fájdalom csillapító, köhögés csillapító.Ha valami baj van velük, komolyabb, akkor orvos.
2010. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Észrevettük közben, hogy tüsszög is hozzá, és rengeteget alszik.. hétfőn állatkórházba visszük szerintem. Köszönöm a válaszokat.
2010. szept. 25. 20:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor az viszont macskanátha lesz, ami a kicsiket akár el is viheti sajnos. Mihamarabb orvos kell neki, ha ma még tűrhető állapotban van, akkor is az legyen a legelső dolgotok hétfőn!
2010. szept. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én úgy olvastam leírásban hogy Tilos Kamillával is és emberi étel-orvosság alkalmazása macskákon!!
2018. okt. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!