Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Aggódom a ciámért.

Mit tegyek? Aggódom a ciámért.

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy hosszú lett, de kérlek olvasd végig.



Párommal lakásban tartunk egy 6 hónapos ivartalanított kandúr cicát. Imádjuk, az életünk része lett. Sajnos azonban néha nagyon bevadul és harapdál vagy futkározik, zajong stb. Engem ez nem zavar (annyira), tudom, hogy némelyik cica ilyen. Sajnos azonban párom váltott műszakban dolgozik és elég rossz alvó, a cica pedig sokszor felébreszti és miatt nagyon ideges. Mivel elég hirtelen haragú már lassan ott tart, hogy elajándékozza a macskát. Pedig ő is nagyon szereti, de egyszerűen nem tud aludni tőle (nem tudjuk kizárni a szobából, mert akkor órákon keresztül nagyon hangosan nyávog). Kipróbáltam már mindent a cica lenyugtatására, de semmi sem működik. Többen azt tanácsolták viszont, hogy egy másik macsekkel le tudná foglalni magát és boldogabb is lenne, mint egyedül. Tartok tőle viszont, hogyha ez sem jön be, akkor két cicának kell új otthont találnunk. Ennek az egynek még talán sikerülne, de kettőnek biztos, hogy nem. Szerintetek megpróbáljuk mégis?


2010. szept. 24. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Feleslegesen ne vegyetek még egy cicát. Ha van olyan ismerősötök, akinek van macskája, akkor kérjétek meg, hogy adja kölcsön pár napra, és nézzétek meg, mi történik. Ha segít, akkor szerezzetek mellé egy társat, ha nem, akkor valami mást kell kitalálni.
2010. szept. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valűszínű hogy majd megfog változni. Még kiscica a kiscicák játszanak. Addig zárd be egy másik szobába vagy fürdőszobába. Ne vegyetek másik cicát mert az nem tenne jót. Tapasztalat.
2010. szept. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos cica még kamasz, majd nyugisabb lesz.

Nekünk 2 cicánk van, az egyik ugyanezt csinálja, párom tiszta ideg, mert 2 müszakban dolgozik és nem tud aludni. A másik cica csak ül és nézi. Azóta javult helyzet, hogy nappal amennyit csak tudok játszok velük, így éjjelre fáradtak és alszanak, nem zajonganak.

2010. szept. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kénytelen leszel kiszoktatni a szobából, még elég kicsi, meg fogja tanulni. Mikor a kandúrom kicsi volt mindig velem aludt és később ugyanilyen gondokkal küszködtünk mint ti. Aztán elkezdtem őt kizárni a szobából (a szívem megszakadt olyan aranyosan nézett utánam de muszáj volt). Kb egy hét alatt meg is szokta, már 2 és fél éves, este automatikusan megy a nappaliba aludni. Próbáld meg kiszoktatni. Másik macskát én sem ajánlok, mert mi van ha az sem jön be?
2010. szept. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

Semmi gond, majd a gyereketeket is elajandekozzatok, ha hagosan sir...

A macska le fog nyugodni, par honap mulva, addig a parod aludjon fulldugoval.

Bar, nem egy "lotto otos" egy hirtelen haragu embert parnak valasztani, de a te eleted...

2010. szept. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül úgy döntöttünk, hogy megvárjuk a jövő nyarat, hátha addig megnyugszik és nem kockáztatunk még egy cicát. Kedves utolsó válaszoló! Természetesen nem azért ajándékoznánk el a cicánkat (amit nem áll szándékunkban, csak legvégső esetben), mert az első probléma felmerült. De párom munkája elég stresszes és lassan a végkimerülés határán van. Valamint nyilván a cica sem csak azért rosszalkodik ennyit, mert direkt bosszantani akar minket, hanem (amennyiben nem növi ki ezt a gyerekkori "játékosságot") így vezeti le a mozgásigényét és a lakás nem megfelelő élettér számára. Van néhány macska, aki nem tudja ezt megszokni, mindig is a szabadba vágyik (még ha kicsi korától lakásban van akkor is). Ebben az esetben úgy vélem neki is jobb lenne kertes házban. A szerelmi életem pedig szerintem nem volt témája a kérdésnek. Bár te lehet, hogy azt hiszed tökéletes vagy (vagy a párod, már ha van) de én nem esek ebbe a gyermeteg hibába. Tudom, hogy vannak hibái a kedvesemnek, de elfogadom őket, hiszen ez semmiség ahhoz képest, hogy kedves, őszinte, odaadó és és még sorolhatnám a sok pozitiv tulajdonságát.
2010. szept. 26. 21:19
 7/7 anonim válasza:

Hát ezt nem tudni.Az én cicám is 6 honapos nőstény,és pont ezeket a dolgokat csinálja.Ivartalanított.

De alig tudom én is kibírni.

Jó lenne valamilyen nyugtató tanács nekem is..

2011. febr. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!