Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska ivartalanítás, viselked...

Macska ivartalanítás, viselkedés ésatöbbi (? )

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem, mert macskákban nem vagyok otthon.


Szóval kb. 5 hónapos a cickám, és eddig minden doki azt mondta, hogy várjuk meg az első tüzelést, utána ivartalanítsuk. Ez oké, csakhogy én nem akarok törpéket, és ő inkább kinti macska, mint benti, ráadásul a környék tele van kandúrokkal, akik csak a jelre várnak.

Tehát arra gondoltam, hogy állítólag van ilyen macska fogamzásgátló vagy mi a szösz. Tehát ha ilyet íratok fel neki a dokival, akkor átvészelnénk az első tüzelést szőrgombócok nélkül is utána mehetne is a kés alá. Vagy ez hülyeség?


A másik dolog. Miért nem egyértelmű az ivartalanításnál, hogy én szeretném ha a méhét is eltávolítanák?

Tehát 4dokiból 4, úgy kezdte, hogy akkor eltávolítjuk a petefészkeket...

És mikor megkérdeztem, hogy a méhet miért nem, a válasz az volt, hogy mert az ilyen fiatal cicánál még biztosan teljesen egészséges, tehát felesleges.


A harmadik kérdésem inkább viselkedés témakörbe illene. Tehát teljesen olyan mint egy normális macska (gondolom).

Szépen használja az almot idebent, viszont ha sokat van a kutyával, akkor "elkutyásodik". Tehát nem kaparja el a kis és nagydolgot, ahogy ezt illenék, hanem csak úgy a fűbe, aztán szevasz. Igazából ez nem zavar, csak kíváncsi vagyok, hogy ez normális dolog?


2010. szept. 25. 16:06
1 2
 1/13 anonim válasza:
hát nekünk fiú cicánk van de én is hallottam fogamzásgátlóról macskáknak :) a viselkedést illetően ivartalanítás után ugyanúgy viselkedik csak többett lesz otthon és többet fog dorombolni :)
2010. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
amúgy miért szeretnéd, hogy eltávolítsák a méhét a cicának? a petefészkek nélkül lehetettlenség, hogy terhes legyen. akkor miért szeretnéd?
2010. szept. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

1. Van fogamzásgátló tabletta a cicusnak (OVARID), de azt csak akkor szoktuk adni, mikor már látjuk, hogy tüzel. Abban az időszakban (súlytól függően) 1-2 tabletta elég, hogy 2-3 nap alatt elmúljon a "nyérvogós periódus"


2.Mifelénk az állatorvosok rutinszerűen kiveszik a méhet is, mert az a biztos. Előfordult olyan a praxisban, hogy petefészek darabka maradt benn, aztán lettek kiscicák.

A műtét után néhány napig visszahúzódó, "sértődött" a cica (ha több van, lehet, hogy fújnak rá), de aztán rendbe jönnek a dolgok.


3. Erre nem tudok válaszolni, a mi cicáink 95%-ban bent vannak.

2010. szept. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
A méh eltávolítása felesleges, sőt lehet, hogy egészségügyi problémákkal járna, ahogy az embereknél is hormonproblémát okoz. Ivartalanítás után a macsak a vizeletének a PH értéke meg fog változni, szal legalább fél évig etesd majd ivartalanított macskáknak való táppal és akkor remélhetőleg nem lesz veseköves, mint az enyém, bár ő fiú cica. A nőstény macskáknál még annyi a változás, h ha ivartalanítod, kevésbé fog egeret, mert nem az anyai ösztön hajtja.
2010. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Azért szeretném, mert attól még hogy fiatal a macska és egészséges a méhe, később lehet baja, nem? Vagy rosszul gondolom? Tehát inkább most egyszerre pakolja ki, minthogy 3 év múlva ismét műteni kelljen.

A másik dolog, hogy egy ismerősöm járt úgy, hogy csak a petefészket távolította el a macsekjának a doki, de letapadt egy darabka vagymi, és két meseszép nyávogó szőrpamacs lett a következménye:)

2010. szept. 25. 16:38
 6/13 anonim ***** válasza:

A méh eltávolítása nem felesleges, általában semmilyen problémával nem jár és a későbbi rosszindulatú elfajulása is megakadályozható ezzel. Az embernél a méh eltávolítása nem okoz hormonproblémát, hiszen a méh nem termel semmiféle hormont, azt a petefészkek termelik.

Az ivartalanított macskáknál előforduló húgykövesedés a fiú cicáknál a gyakoribb, valóban célszerű a nekik való tápot venni, de sajnos ez sem garancia arra, hogy ne fordulhasson elő. Ehhez egy kis olyasnivaló: [link]

2010. szept. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vidd másik orvoshoz.
2010. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Norczy ***** válasza:

amit én tanultam eddig 6 hónapos korában már ki lehet ivartalanítani 1 macskát(mindegy h kandúr v nőstény).

Szerintem is ajánlatosabb a méhét is kiszedni, mert később nem lehet belőle probléma. az hogy a vizelete megváltozik stb., pedig egyszerű ivartalanított cicáknak való táppal kiküszöbölhető.

Ajánlom én is hogy keress másik állatorvost!

Amúgy szerintem nem baj és normális hogy a cicád néha nem ássa el,takarja be a dolgát, a mienk se szokta még az alomtálcában se.

2010. szept. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jó, megkérdezek egy ötödik orvost. :)

Még valami. Ivartalanításra 15ezret mondtak, viszont ha a méhet is kiveszi akkor 18ezer. Ez reális?

2010. szept. 25. 19:00
 10/13 Norczy ***** válasza:
a mi környékünkhöz képest kicsivel drágább ez az ár amit írtál. Illetve nekünk szerencsénk volt mert tavasszal egy ivartalanítási akcióban lett kiivartalanítva 4500.-ért. Ráadásul még volt 1 orvoslista is amíből ki lehetett választani akinél műtetni szeretnénk.
2010. szept. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!