Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivarérett lehet a kiscicám? 5...

Ivarérett lehet a kiscicám? 5 hónapos csak

Figyelt kérdés

Sziasztok, június elején lett nőstény kiscicám. Ő az első macskám. És a napokban vettem észre hogy hangosan nyávog, kaparja a bejárati ajtót és nyugtalan össze-visszarohangál. Most ivartalanítassam vagy várjam meg a következő hónapot?

Egyszer láttam nőstény macskát hogyan kéreti magát, de az enyém ezt nem csinálja.


2022. szept. 13. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Kinti-benti cica? Vagy csak benti? Ha benti, akkor tán csak nagyobb térre vágyik :)

Kicsit korai még 5 hónapos korban az ivarzás, de nyilván előfordulhat.

2022. szept. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég jellegzetesen nyávognak, amikor tüzelnek. Az én cicám férfiak jelenlétében megőrült... akkor jöttem rá, hogy a macska meg tudja különböztetni a hím meg a nőstény embert... 😅 Égnek emelte a popsiját, és ilyen murrogó hangot adott ki,ahogy mondod, "kérette magát". ő kb. 7 hónaposan lett ivarérett,az első tüzelés után ivartalaníttattuk.

Lehet, a te cicád simán csak unatkozik. Elég sok az energiájuk, amit le kell vezetni. Játssz vele sokat, futtasd meg (pl. madzagot húzz neki, amit kergethet), szerintem megnyugszik, ha eleget mozog.

2022. szept. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Csak benti cica, lehet unatkozik. Ki fogom próbálni és lefárasztom estére.
2022. szept. 13. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!