Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Össze lehet őket szoktatni?...

Össze lehet őket szoktatni? Teljesen megőrült, nem viseli el a másikat.

Figyelt kérdés
A hat hónapos cicánk (Swarley) mellé hoztunk egy két hónapos elég gyenge és beteg kismacskát. Swarley viszont ki nem állhatja. Alig négy órája van nálunk, de a nagyobb teljesen megőrült. Folyton nyávog, fújtat, morog, nem csak a kicsire, hanem ránk is, és folyamatosan karmolni akar. Mit tegyünk? A kicsit nem akarjuk kidobni az utcára, de menhelyre sem lenne igazán jó, mert elaltatnák, és nem is kellene senkinek, mert nagyon beteg. Mi a megoldás?
2010. szept. 25. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
ugyan nincs állatom, de amit el tudnék képzelni, hogy a kicsit beteszitek egy ketrecbe, ahol a nagyobb nem tudja bántani és ott tartani pár napot.. hátha megszokják egymást...
2010. szept. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A megoldás az, hogy várni amíg a nagyobb elfogadja. De nem biztos, hogy el fogja. Ezt eljátszottam már én is, befogadtam egy kb 6 hetes kicsit az utcáról az 1 éves nagy mellé. Hála égnek találtam a kicsinek gazdát, mert a nagy sosem fogadta el. Sokkal mogorvább volt velem is. Amint sikerült a kicsit elajándékozni, a nagy teljesen magához tért.
2010. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi annak idején úgy oldottuk meg, hogy a két állat két különálló helységbe volt, hallották egymást, de nem látták egymást, de tudtak a másikról.Vagy egy vagy két hét után pár percre össze eresztettük, ilyenkor nyitva volt az ajtó, s az idősebb macskát kezdtük el símogatni, hogy tudja, hogy attól még, hogy másik(új) macska van, ő nincs elhanyagolva.Lassan megértette, s egybe is lehetett tartani őket.Végül annyira össze szoktak, hogy az idősebb macska a kisebbet fürdette, s nagyokat játszottak.
2010. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ketreces és az ajtós megoldáshoz szólva.. sajnos egyiket sem tudjuk kivitelezni, viszont van egy 25 L-s terráriumunk, amiben végül is a kicsi erőre kaphat addig, csak Swarley még a látványát sem bírja..

Jó megoldás lenne, vagy egyéb javaslat? :S

Nagyon fontos lenne.

2010. szept. 25. 21:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Én több alkalommal fogadtam be cicá(ka)t. A régebbieknek nyilván nem tetszik, de idővel megbarátkoznak és még jó is, ha van kicsi játszótársuk, felrázza őket a kicsik mozgékonysága. A legrégebbi cicám 6 éves, meg kellett barátkoznia már (a tesóját leszámítva) 12 macskával (idősebbel és fiatalabbal, vadabbal és szelídebbel) és meg is barátkozott, mert nagyon szeretem őt is és a többieket is és ezt ki is mutatom nekik. Van akivel nem annyira baráti a viszony, mert ő sokáig kóbor cica volt, másokkal könnyebb a barátkozás, a kicsiket rendszerint nevelik a nagyok, mosdatják, tanítják őket a harcra. De ez idő kérdése, ne várj azonnali szívélyes fogadtatást, nálunk is fújással, morgással kezdődött, általában minimum 6-8 macska "mondta" azt, hogy nem akar új lakótársat, aztán csak megbarátkoztak, tehát kitartás. Bocs, hogy túl hosszú voltam. :-)
2010. szept. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Swarley? Így jártam anyátokkal? :D
2010. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!