Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féltékeny a macska? Vagy...

Féltékeny a macska? Vagy miért csinálja ezt? Le lehet szoktatni?

Figyelt kérdés

A barátommal már évek óta együtt vagyunk, nagy állatbarát, és mindig is imádták egymást a macskámmal. Ha átjött mindig ment oda a cicám, hogy simogassa, etesse, játsszon vele,ráadásul még fésülhette is, amit nem is szeret.


Ez azért is különleges volt, mert amúgy egy zárkózott, félénk macska, és ha valaki átjön, akkor elbújik, és addig elő sem jön, amíg idegen hangokat hall.


Nagyon örültem, hogy a barátommal másképp volt, gondoltam, hogy azért, mert ő nagy állatbarát, otthon is voltak macskái, és ért a cicák nyelvén :)


Most viszont 1 hónapja összeköltöztünk, és azóta megbolondult a macska!

Folyton fúj a páromra, egy hete megkarmolta, mikor a párom meg akarta simogatni, és a kaját sem hajlandó megenni, amit a párom tesz ki, még akkor sem, ha az a kedvence. Régebben a hálószobában aludt velünk (vagy az ágy végében, vagy a földön), most pedig be sem jön a hálóba mikor ott van a barátom is.

Mindig csak az én ölembe bújik, ha együtt vagyunk a nappaliban, akkor nyávog nekem, hogy vegyem fel a kezembe.


Nem értem miért változott meg, mert csak annyi történt, hogy heti 4 nap helyett 7x alszik itt a párom.


Mit lehetne tenni? A barátom nagyon el van keseredve, mert imádta a cicámat, de egyikünknek sem jó ez a helyzet, és persze a cicának sem.


(Orvosi gondja nincs, mert most voltunk oltáson, és akkor meg is vizsgálták.)


2011. okt. 7. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%
Be kellene vallani a barátodnak, hogy felrugdosta a macskát, amikor nem láttad.
2011. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Érdekes válasz, de

1.) Pont nem az a típus, aki ilyet csinálna

2.) Ha véletlenül rúgott volna bele, akkor nem lenne baja a macskának, néha a konyhába én is rálépek, mikor főzök, mert a lábam alatt van

3.) Direkt nagyon megrugdosni semmi oka nem lett volna, unalomból pedig senki nem csinál ilyet

4.) Ha tényleg ekkora surmó lenne, akkor nem sajnálná, hogy nem szereti őt a macska, és nem próbálna minden nap közeledni hozzá


De kösz az "értékes" választ.

2011. okt. 7. 12:19
 3/12 anonim ***** válasza:

ha hozzád költözött a párod, akkor tényleg furcsa a cica viselkedése, mert, mint írtad szerette a cicát.

ha máshová költöztetek együtt, akkor a változás miatt a párodat okolhatja (macska ésszel)

az biztos, hogy féltékenység, de el fog múlni, ha türelmesek lesztek hozzá.

kitartást, és sok körös örömet kívánok a cicátokkal:))

2011. okt. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*közös...
2011. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudnak féltékenyek lenni, az biztos. Mondjuk nálunk érdekesen néz ki, mert ha jön a barátom, akkor a macskám RÁM féltékeny :D - ha a barátom engem simogat, és nem őt :D


Szerintem a cicus attól tart, hogy most már hátrébb szorul a rangsorodban.

"Mindig csak az én ölembe bújik, ha együtt vagyunk a nappaliban, akkor nyávog nekem, hogy vegyem fel a kezembe."

Ez alapján egyértelmű. A kedves vendégből utálatos rivális lett, aki ki akarja túrni őmacskaságát :)


Szeretgesd, simogasd sokat, hogy érezze, ugyanúgy a családotok része, sőt még jobban.

Remélem, hozzászokik majd az új helyzethez!

2011. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

" unalomból pedig senki nem csinál ilyet"


Dehogynem! Számtalan ilyen volt

2011. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező - te ismered a barátodat, én meg az embereket. :)Ezért adtam az "értékes" választ.
2011. okt. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hozzám költözött, nem máshova mentünk. Szóval majdnem minden maradt a régiben.
2011. okt. 7. 12:59
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem kell ilyet írni,hogy biztos felrúgta,stb..Szerintem az állatbarát emberek nem szoktak ilyet csinálni..

Véletlenül persze igen, de attól nem hinném,hogy így viselkedig a macska.Van,hogy én is rálépek, emrt állandóan a lábamnál van, de nem távolodott el tőlem.

Féltékeny a cicus, majd átmegy rajta.

2011. okt. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem féltékeny, acica nem hülye, amíg csak járt hozzátok, addig tudta, h ő a legszeretettebb lény a házban, és most meg versenytársra akadt. Plusz: gondold csak át!! Nem változott valami amikor a párod beköltözött? Pl.: átraktátok-e valamijét, változtattatok-e a berendezésen, le lett-e tiltva valahonnan, ahova eddig mehetett...stb. Ez mind zavarhatja!!


HA mindhárman egy szobába vagytok szeretgesd látványosan a cicát a párod ellenében pl tévézés közben. A cicák rettentő féltékeny állatok!

2011. okt. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!