Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kis macskám teljesen megvan...

A kis macskám teljesen megvan kattanva, állandóan támad mindenkit a környezetünkben, hogyan tudnám egy kicsit megnevelni?

Figyelt kérdés

Körülbelül 12hetes én nevelem 3 napos kora óta,elhagyta az anyukája.Szépen felneveltem 2óránként etettem,úgy ahogy gondoskodni kell egy pici-cicáról,valami tünemény volt.Van egy másik cicám ő ki nem állja,sőt annyira,hogy mikor pici volt és bent volt a kosárba,be sem jött a szobába,hát féltékeny rá biztos.Viszont a 2 francia buldogjaim imádják őt,mindig együtt játszanak:)

Kb. 6hetes kora óta,teljesen megörült átvette az irányítást,nem lehet kézben tartani,mert mindig harap karmol,támad...mindenkit,teljesen mindegy ember vagy állat,olyan ,mint egy ördögfióka,éjszaka is ránk támad az ágyba,harapja a fülem az orrom,ilyenkor a párom ledobja,de ő még idegesebb lesz,tiszta gyagya.Eleinte cuki volt,de most már kicsit idegesítő,hogy mindenkit terrorizál,egy fél-kg-os kis démon:)Rengeteg cicánk volt még Anyáéknál,tehát konyítok hozzájuk elég jól,de ő rajtam is ki fog.Hiába vagyok kedves,vagy határozott,ő ugyan azt csinálja harap,játszik vadul...


2011. okt. 20. 10:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha az anyukája vele lenne, ebben a korban kezdené el tanítgatni vadászni. Mivel a cicusnak ti vagytok az egyetlen hozzátartozója, rajtatok/veletek tanulja meg, amit egy cicának tudnia kell.
2011. okt. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Éppen a napokban láttam egy műsort, abban is ilyen cica volt. A családhoz egy "cica nevelő" ment, hogy segítsen. A macskának az volt a baja, hogy nem voltak olyan helyek ahova felmászhatott volna, így mindig a földön volt. Nem volt "önbizalma". Aztán a plafonnál volt egy kiugró rész, vettek egy lépcsőzetes polcot, amin fel tudott mászni a cica. Ivartalanították is és onnantól nem volt baja.
2011. okt. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget:)

Vidéken lakunk kertes-házban hatalmas udvarral,sokat van kint,és imád fára mászni,persze meg a kanapék oldalán is föl-le szaladgál.Van cica bejáró az ajtón,hogy kedvére ki-be szaladgálhasson a kutyik után.Szerintem is valami figyelemfelkeltés ez nála,mivel mi nem tudjuk,hogy szabhatnánk neki korlátot,így azt hiszi ő a király a családban.A másik cicám sajnos ki nem állja,pedig még ő is fiatal,de idegesíti.Mindig morog rá...mind a ketten lány cicák.

2011. okt. 20. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha vadulna, fogd meg a nyakán a bőrt és kicsit rázd meg. Közben azért határozottan mondd is neki, hogy nem szabad. A rászólást kivéve az anyamacska is úgy neveli. Azt is próbálhatod, hogy belefújsz a pofijába, az is a nevelés része.
2011. okt. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,megpróbálom.Ezt még nem csináltam:)
2011. okt. 20. 14:04
 6/6 anonim válasza:

:) Nálunk a fújós dezodor vált be, és a légfrissítő. Eleinte csak az tűnt fel, hogy hanyatt-homlok menekül, ha a fürdőszobában néhányat fújunk a légfrissítőből.


Aztán vettem egy rémisztő Fa-dezodort, néhányszor lefújtam, amikor támadott - csak a bundáját, nyilván -, és azóta elég csak felmutatni neki, már sunnyog is el szépen, ha még időben meglegyintem előtte.


Ha ő a gyorsabb, akkor nagyon csúnyán harap - most hat és fél hónapos -, rendesen belevájja a fogát és a karmait a kezünkbe-lábunka (eddig nem harapott ilyen nagyokat), úgyhogy szépen ki vagyunk dekorálva, és már minden ruhánkon vannak kisebb lyukak... :)


Kegyetlen dolog, tudom, de olyankor meg egy kicsit a 'dutyiba', azaz a macskahordozóba, és nem jöhet ki egy darabig - utána mindig nagyon jámbor és könnyen kezelhető.


:) Láttam egy videóban, hogy a cukkinitől nagyon félnek egyes macskák - ezt még nem próbáltam, de lehet, hogy az lesz a következő, amit a közelemben fogok tartani támadás esetére, ha továbbra is hajlamos lesz bevadulni.


Az erőteljes 'NEM!' nálunk is működik, de csak 1 percre, utána támad ismét. A szemkontaktust is felhívásnak veszi, igen. :)

2015. nov. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!