Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen élősködő lehet a...

Milyen élősködő lehet a macskámban?

Figyelt kérdés

Ma vettem észre egy bogarat a bundájában. Kép alapján lehetne bolha, de nem ugrott, hanem bazi gyorsan mászott, meg se tudtam fogni.

Ezután megnéztem a fekhelyét, amin nagyon apró kukacok voltak. Jó sok, apró 1-2 mm-es.

2 cicám van, mindkettő csak benti. A fekhely azé, akiben a bogár volt, a másikban még nem találtam, de gondolom benne is van. Az alomban nem láttam semmit.

Orvoshoz fogunk fordulni de addig is, van esetleg tipp, hogy mik lehetnek ezek?


2022. szept. 16. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A kukacoknál szerintem belepetéztek a legyek a sebbe
2022. szept. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A bolha a macskán nem ugrál, "hanem bazi gyorsan mászik", de biztosan a lárvája nagyobb, mint 1-2mm.
2022. szept. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Közben rengeteg apró kukacot/férget találtunk mashol is. Teljesen ketsegbeestem, fogalmam sincs mi lehet ez.

A cicak amugy jól vannak, nincs valtozas az etvagyukkal, a vakarozas tunt fel a napokban, de az se latvanyosan.

2022. szept. 16. 21:58
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Baszkiii az marha jó, ha seb van rajtuk él abba belepetézett valami ami kikelt és most kukacként eszi a húsukat! 🙄
2022. szept. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézzétek már át rendesen a bundájukat....
2022. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kukacból is vigyetek a dokihoz
2022. szept. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ez bolha lárva lesz. Remek. Sebet nem látunk, a bolha végtermékét láttuk a bundában, utána találtunk bolhát.
2022. szept. 16. 22:15
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igazából lehet férges is, van hogy az is úgy néz ki, mint amit leírtál. A kukacok...
2022. szept. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8%
Mondjuk ha rendszeresen lenne féreghajtva (tabletta és/vagy rácsepegtető oldat) ez nem fordulna elő.
2022. szept. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Miből gondolod, hogy nincsenek féreghajtva? Képzeld vannak. Az alomban pedig nem találtam semmit. Alaposan utána olvastam, ez bolha lárva, most már egyértelmű. Tiszták vagyunk mi is, a cicák is, nem értem hogy került be, de nem is érdekel, inkább csak az, hogy hogy kerülnek majd ki.
2022. szept. 17. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!