Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a cicák hosszú életének titka?

Mi a cicák hosszú életének titka?

Figyelt kérdés

Vannak fb-s cicás csoportok, ahol sokszor posztolnak 17-20-23 éves cicákról, akik egyáltalán nincsenek is rossz passzban, alig látszik rajtuk.

Hogy lehet ezt elérni? Hogy élhet egészségesen, jó közérzettel ilyen sokáig egy cica?

Gondolom több dologtól is függ, én ide sorolnám a benti tartást, ahol nem érheti baleset(méreg, autó, kutya, róka, másik cica, rossz emberek, halálos betegségek stb), a mielőbbi ivartalanítást, a kombinált védőoltást, az egészséges táplálást, a kúraszerű étrendkiegészítőket.

De pl mi tartozik az egészséges táplálásba, milyen étrendkiegészítők ajánlottak és mennyi időnként? Illetve ezeket kívül mi az, ami még meghosszabbítja és sokéig egészségesen, életerősen tartja a cicákat?


Előre is köszönöm.


2022. szept. 20. 10:03
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Nekem a kertemben van egy 15 éves cica akinek épp most van 2 kölyke. Nem napi szinten van etetve, fűtetlen helyen a szerszámos kamrában lakik és kiváló állapotban van. Szóval, GENETIKA
2022. szept. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
69%
#1 uhh, rossz válasz. Itt ilyet nem szabad írni hogy szabadban tartott idősebb macska is lehet makk egészséges mert lepontoznak. Xd Drága táplálék kiegészítők, aranyozott fűtött szobácska, félévente doktor bácsi stb... Ez kell ide.
2022. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Nem ez kell ide 2-es. Sajnalom, ha csak ez az eltulzott fos ragadt meg benned, de szerintem minden tulzas nelkul ezen az oldalon a felelos allattartast probaljuk reklamozni, amibe bizony beletartozik az macska eseteben, hogy tokmindegy hol tartod, lehet kint is, de ne hagyd koborolni!

Ha a macskabiztos kerites/kifuto nem megoldhato, akkor pedig tartsd bent.

Mert az bizony nem a hosszu elet titka, hogy ki van baszva a macska a kertbe, aztan mehet amerre lat, nem veletlen az a 4-5 ev atlageletkor az o esetukben. Az, hogy 100-bol 5 macska megeri a 10+-os kort kint igy, nem jelent semmit, elenyeszo ez a szam a halalozashoz kepest. De ok aztan tenyleg igazi tulelok, foleg ivarosan, mert ez iszonyatosan ritka.


Ezen kivul nem kell allandoan orvoshoz rohangalni indok nelkul, nem kell a legdragabb kajat venni, de azert legyen normalis minosegu, es tartsd normalisan a macskat, ha mar bevallaltad. Ennyit nehez betartani? Aki ilyen alap dolgokra keptelen, az ne tartson allatot es pont.

2022. szept. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Minőségi eledel: nem kell a legdrágább, elég egy középkategóriás pl.: smilla

Étrend kiegészítő egy egészséges macskának lazacolaj, maláta paszta.

Benti tartás, mozgás, oltás, ivartalanítás.

Vagyis...

Rendes, felelős macskatartás.

2022. szept. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor remélem, mert ezek nálunk megvannak.

4-5 hetesen találtam őket kidobva, azóta bent laknak.

Fél éves koruk körül ivartalanítva lettek.

Megkapták a kombinált és a leukózis elleni oltásokat.

Féregtelenítőt fél évente kapnak.

Brit Premium, Brit Care, Josera, Concept for Life, Smilla Grain Free tápokat esznek.

Időnként kapnak olajokat(kender, len, lazac).

Olyan maláta pasztát adok, amiben van egy általános gyenge multivitamin komplex és plusz taurin, biotin, nem sok.

Sokat játszom velük, de ketten is sokat szaladgálnak és sokat vannak szeretgetve, rendszeresen fésülve.

2022. szept. 20. 15:44
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom. Sokszor azt látom hogy a jó génekkel rendelkező, esetleg fajtatiszta macska akinek prémium tápokat adnak, oltást mindent az alig él 5 évet.

A kertbe kibaxott rühes bolhafészek aki úgy kortyolja a 🌲gyállót mint más a pohár vizet az meg 20 évig is eléldegél. Igazságtalanság.

2022. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

6-os, ezt hol latod? Es hogy-hogy ennyire gyakori az ismerosi korodben? Es megis miben halnak meg? Mert gondolom nem csak ugy osszeesnek es kesz vege, egyik naprol a masikra.


Nekem pl magamon kivul egy ismerosom sincs, aki fajtatiszta macskat vagy kutyat tartana, igy ebben nincs tapasztalatom.

2022. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Katona Dius ***** válasza:
100%

Nekem bentiek,pont azért,mert nem tudnám megoldani,hogy ne szökjenek ki a portáról. Még nincsenek ivartalaítva,hamarosan tervezzük (nincsenek fél évesek). Koruk ak megfelelő, jó minőségű tápot,konzervet és alusat kapnak,mikor melyiket. Nem szaladgálunk állandóan dokihoz, látta akkor,amikor befogadtuk őket,akkor megbeszéltük,mit hogyan. Azota egyszer voltunk,egy hányásos vírus szerűséggel,amit mai napig nem tudom,hogy kaptak el odabent.

Remélem, jó sokáig elélnek majd egészségben.

Olyan 20 évvel kiegyeznék 😁

2022. szept. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Én 7 éves voltam amikor a szomszéd bácsitól kaptam egy kismacskát (Még 1994-ben) - Tominak neveztük el- . Nem volt ivartalanítva , kinti - benti cica volt. Semmilyen oltást nem kapott. Akkoriban egy borsodi faluban laktunk az autós közlekedés mifelénk gyenge volt (akkoriban) így kicsi volt az esély hogy egy autó elüsse. Akkoriban elég szegényes körülmények között éltünk így macska táp macska konzerv ilyesmit nem kapott azt ette amit mink vagy amit kint fogott magának.


Soha nem volt beteg. 2011-ben halt meg a verandánkon 17 évesen álmában.

2022. szept. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!