Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskám leukózisos lett...

Ha a macskám leukózisos lett azután is használ az oltás?

Figyelt kérdés
2022. szept. 22. 20:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hat ezt mar baszhatod. A leukozis nem gyogyithato, borzaszto betegseg, de a jo hir az, hogy sok evet elhet vele es sok evig lehet tunetmentes is.


Az en cicam is leukozisos, orokbefogadtam 4 honaposan es utana derult ki..:(

De mar 8 eves es egyelore jol van, eddig csak kb ketszer langolt fel a betegseg, de rendbe tudta tenni az orvos.

2022. szept. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És mivel? Mit tudok tenni? Nem vagyok tisztában ezekkel a dolgokkal.


Igazából anyukám vitte dokihoz, valamennyire rendbe rakta, de megint olyan levertnek néz ki, szuszog, szájszaga van és hasonlók.

2022. szept. 22. 21:15
 3/7 anonim ***** válasza:

Hat sajnos nem igazan tudsz tenni semmit, ez nem gyogyithato, mint mondtam. Ha most szerencsetek van, az orvos rendbe tudja tenni es minden oke lesz. Az en cicamnal is fellangolt a betegseg eddig ketszer, majdnem belehalt, de sikerult visszahozni,azota tunetmentes ugye.


Par dolgot viszont be kell tartani: nem adhatsz neki nyers hust, kizarolag csak benti tartasu lehet, mert ez egy immunhianyos allapot es ha kint hagyod maszkalni, 2 perc alatt elkap valamit es belehal konkretan, illetve mas macskakra erosen fertoz, tehat csak egyeduli macska lehet.


En vetri dmg-t szoktam neki adni, kuraszeruen, evente egyszer, 3 honapig. Nem tudom, ez segit-e, ez csak egy immunerosito, de eleg jo allitolag, lehet van koze hozza egy picit, hogy jol van a cicam, passz.

2022. szept. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nyers húst nagyon szereti, mindig várja hogy azt kapjon mert ahonnan hoztuk is azzal etették. Mi baja lesz tőle?
2022. szept. 22. 21:24
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos mar nem emlekszem pontosan,hogy miert mondta ezt az orvos, de az en emlekeim szerint azert, mert sok korokozo lehet a nyers huson, husban, ami a normal immunrendszeru macskat nem betegiti meg, de a leukozisost meg igen, mert ugye 0 immunrendszere van.


De kerdezd meg az allatorvost errol inkabb, hogy o mit mond. En azert ezt inkabb betartom, mert nagyon feltem a cicat, habar lehet felesleges para es erre csak nagyon keves esely lenne, de mindegy, nem erdekes.

2022. szept. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az a probléma igazából hogy én egy gyerek vagyok aki tanul(nyilván nincs keresetem) szüleim meg nem igazán akarnak/tudnak foglalkozni ezzel.


Köszi a hasznos válaszokat.

2022. szept. 22. 22:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy erted, hogy nem tudnak ezzel foglalkozni? Ez mit jelent?


Jo esetben nem igazan igenyel plusz foglalkozast, csak annyit, hogy bent legyen a macska, ez a legfontosabb. A tobbi nem szamit.

2022. szept. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!