Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy vegyek rá felnőtt cicákat...

Hogy vegyek rá felnőtt cicákat a pórázon sétálásra? Hogy érjem el, hogy ne féljenek, hanem szívesen jöjjenek kifele?

Figyelt kérdés
2 és 3 évesek, a kezdetektől a lakásban éltek bent, szeretném elkezdeni sétáltatni őket, pórázon, hámmal, mert nagyon aktívak és sokat nézelődnek az ablakban, szerintem jót tenne nekik, de ha megpróbálom kivinni őket, nagyon félnek. Lefekszenek és lapítanak, vagy vinyákolnak rám, hogy vigyem vissza őket. A hámot elviselik, azzal nincs baj, a lakásban, ha rájuk teszem, simán elsétálgatnak, eljátszanak benne, mintha rajtuk sem lenne. A kintléttel van bajuk, amit meg is értek, veszélyes és ijesztő hely a nagyvilág, de amíg én ott vagyok és ők felügyelet alatt vannak addig nem kell félniük.
2022. szept. 24. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
30%
Az egy dolog, hogy te ott vagy, de aztán ne a kutyást kiabáld le, hogy miért van póráz nélkül a kutya, aki odarohan a macskához.
2022. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Kérdező, ha félnek kint, ne vidd ki őket. Az, hogy aktívak, nem egyenlő azzal, hogy sétálniuk kell. Nem kell. Ők nem igénylik. Ha megoldható, inkább bekerített, macskabiztos teraszuk legyen. Az is elég. De így, hogy bármikor megriadhatnak, veszélyes. Hidd el, ha egy macska ki akar szabadulni a hámból, ki is fog.


Első kemmontelővel pedig tájékoztatásul közlöm, hogy póráz törvény van. Amelyik kutya gazdája ennek nem tesz eleget, azt azonnal be is jelentem. Mindegy, hogy egyedül vagyok, vagy van e velem állat. Nem olyan nehéz pórázt rakni arra az ebre. Ha még erre sem képes a kedves gazdi, ne legyen kutyája.

2022. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
De miért is van póráz nélkül a kutya, ha az tilos?
2022. szept. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A titok a fokozatosság. Ha az abból áll, hogy kimész, és leülsz fél-órákra a pórázos macskával a verandára, akkor úgy.

Nem tudod erőltetni, ha nem akar menni.

2022. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ne eroltessed, mert ha a macska egyszer fel valamitol, akkor nagyon nehez megnyugtatni, kulonosen akkor, ha korlatozva erzi magat. Csak akkor enged fel a bizalmatlansaga, ha o maga dontheti el, akar-e kimenni vagy sem. Ha foldszinti ablakrol van szo, megprobalhatod, hogy kivulrol odateszel ele egy ferden nekitamasztott deszkat, amin lesetalhat a foldre, es kintrol, a deszka mellett allva csendesen beszelsz hozza, batoritod (de nem hatarozott hangon hivod). Ha ezt naponta megismetled, elobb-utobb valoszinuleg erot vesz rajta a kivancsisag. Emeleti lakasnal persze nem mukodik, sajnos.
2022. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld meg fokozatosan, az ő tempójukban, ne vidd ki őket rögtön az utcára, ha félnek. Először sétálhattok csak a lépcsőn és az ajtó mellett aztán ha már azt megszokták és kíváncsiak, kint, de még a bejárathoz közel és így tovább.

Viszont lehet, hogy sose akarnak majd kimenni és ezt is tiszteletben kell tartani, nem minden macska vevő rá, itt pedig az számít, hogy ők ne féljenek és nem az, hogy te szívesen sétáltatnád őket.

2022. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Minek, ha nem érzik biztonságosnak? Nincs rá szükségük, jól elvannak a lakásban, játssz velük, de nyilván egymást is elszórakoztatják.
2022. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Sosem értettem meg azokat, akik macskát, nyulat, káposztát stb sétáltatnak. Nem kutya, nem igényli a sétáltatást, otthon is le tudja fárasztani magát.
2022. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Korábban kellett volna hozzászoktatni őket a sétához kint.

Ez most csak kínzás nekik. Hagyd abba. Nem akarnak kimenni. Ne erőltesd. Nem kutyák.

2022. szept. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nyilván nem akarok rosszat nekik. Nem az volt a kérdés, hogy hogyan jöjjenek velem sétálni akkor is, ha félnek.

Hanem, hogy hogyan érjem el, hogy ne féljenek. Ha nem fog menni, akkor hagyom, de a kérdés, van-e rá mód, hogy megszokják, ne féljenek, ha igen, akkor mi.

Köszi annak, aki normálisan válaszolt.

2022. szept. 25. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!