Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5-6 hónapos nőstény cicám...

5-6 hónapos nőstény cicám nyakán nagy csomó keletkezett egyik napról a másikra. Nemtudjuk mi az oka, van étvágya, energetikus, úgy viselkedik ahogy szokott. Miért keletkezhetett a csomó a nyakán?

Figyelt kérdés

2022. okt. 20. 20:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én állatorvosi asszisztens voltam,akiket ilyen gonddal hoztak a rendelőbe,vagy tályog volt,vagy daganat.Mindenképp mutassátok meg orvosnak.
2022. okt. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi egyik macskánknak is a nyakán volt egy ilyen, majdnem tenisz labda méretű dudor, egyik napról a másikra. Az orvos kiszúrta, vér volt benne meg genny. Valami sérülés miatt lehetett. Hamar rendbe is jött. De mindenképp állatorvosnak mutassátok meg.
2022. okt. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is tályog lesz az; az szokott ilyen gyorsan megnőni. Dokihoz kell vinni, aki felnyitja, kiüríti belőle a trutyit és lefertőtleníti a sebet. Egy antibiotikum sem fog neki ártani.
2022. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kinti / kijárós cica? Ha igen, akkor én is tályogra gyanakszom. Elég, ha egy másik macska megkarmolja, a baciktól könnyen kialakul a tályog. Ha nem kezelik, akkor addig nő, még magától "kidurran". Fontos a fertőtlenítés, meg hogy az ki legyen tisztítva a seb és kifollyon az összes genny, különben visszanőhet és elfertőződhet.
2022. okt. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nappal bent van, éjszakára kimegy. néha összekap az idősebb macskánkal, holnap visszük őt állatorvoshoz. én is tályogra gyanakszom, reméljük ennyivel megússza és nem lesz semmi komolyabb dolog a háttérben.
2022. okt. 21. 17:50
 6/7 A kérdező kommentje:
Tályog volt neki, most pukkadt ki, sajna nem bírta ki az orvosig de legalább nem kell aggódnom, hogy valami daganat lett volna :-)
2022. okt. 21. 20:59
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 ha van otthon Betadin, azzal törölgesd át neki a sebet, illetve ha hagyja, kicsit nyomkodd meg neki, hogy teljesen kiürüljön a tályog.
2022. okt. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!