Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kell a macska utazásáért...

Lacikaaaaa kérdése:

Miért kell a macska utazásáért fizetni vonaton? Buszon pedig miért díjmentes?

Figyelt kérdés

Miért jobb a vonat mint a busz egy ilyen háziállatnak?

Kiscica utazása is annyiba kerül mint egy felnőtt állaté?

Nem igazságtalan ez egy kicsit?


2010. szept. 28. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A vonaton sem kell. Csak úgy kell "becsomagolni" nehogy szennyezzen valamit. Évek óta nem kell jegy a macskának.
2010. szept. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

"Buszon pedig miért díjmentes?"

Egy utas 2 db útipoggyász szállítását igényelheti díjtalanul.


"Kiscica utazása is annyiba kerül mint egy felnőtt állaté?"

Amikor még kicsi volt a macskám, ugyanabban a tárolóban szállítottuk, ami nagykorában is megfelelt a méretéhez. Ugyanakkora helyet foglalt így is, úgy is. De mindig csak busszal vittük, vonattal nem járunk.

2010. szept. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Utána olvastam és sokan írják hogy kell nekik vonatra jegy.Bár van ellenpélda is,vannak aki azt állítják hogy nem kell.(vonatállomáson láttam kifüggesztve 1 plakátot és azon volt feltüntetve kutya,macska,kerékpár menetdíj)ezért gondoltam hogy szükséges lehet.
2010. szept. 28. 15:00
 4/13 anonim válasza:
40%

Nyugat0N nem kell fizetni sem cica sem kutya utan akk0r sem ha az nagymeretu.

Az igazsag az,h0gy minket magyar0kat 0TT VERNEK AT AH0L AKARNAK p0litikusaink 0rszagvezet0ink t0rvenyh0z0ink

2010. szept. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A máv üzletszabályzatát meg az utazási feltételeket olvasd el. Semmi már nem érdekes és senkit sem fog meghatni, ha bármi másra hivatkozol.
2010. szept. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ha nem kell sima vonaton jegy, akkor is biztosan tilos IC-n és első osztályon szállítani(ezt megtaláltam).De miért?Akkor gyereket miért nem tilos ennyi erővel?Az is nyafog.

Szerintetek?

2010. szept. 28. 15:33
 7/13 anonim ***** válasza:

Egy kölyök macska és egy felnőtt macska ugyanakkora helyet foglal el-egy macskaszállítónyit.

Akkor már inkább azt kérdezhetnénk: egy egész helyet elfoglaló német dognak és kabát alá bújtatott csivavának miért kell azonos árú jegyet fizetnie?

2010. szept. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Tőlem még az életben nem kértek, hogy vonaton vegyek neki jegyet. Sokszor vittem magammal, általában megmutattam a pénztárosoknak, akik hülyén néztek rám, hogy miért akarok macskának jegyet. Buszon meg végképp nem vettem neki jegyet. Magamnak sem szoktam (Pest)
2010. szept. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Jó kérdés, hogy a gyereket miért nem tilos. A macska elül a dobozában max nyávog, ami 90%ban letakarással elhalgattatható, a gyerek meg fel alá rohangál, rugdossa az üléseket, bömböl, üvölt.szétszórja a chipset stb. De az természetes.
2010. szept. 29. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell jegyet venni macskának, de 1. osztályon tényleg nem szállíthatók.

Hogy miért nem? Ezen én is gondolkoztam már. Végül arra jutottam, hogy ha macskát lehetne ott szállítani, akkor kutyát is. Ha pedig macskát és kutyát is, akkor elég érdekes jelenetek játszódhatnának le ott. Talán ettől akarnák megkímélni az 1. osztályú utazóközönséget...

2010. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!