Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hallottál már ilyet a macskától?

Hallottál már ilyet a macskától?

Figyelt kérdés

Van egy hörcsögünk is, meg egy macskánk. A macskának kb tv számba megy a hörcsög, a kedvenc tevékenysége a höri figyelése(terráriumban van a höri, nem tud benne kárt tenni, nem is félős a hörcsög). Na most felébredt a höri, a macska odaugrott a mozgásra, és olyan erősen kezdett dorombolni, hogy azt hittem elkapta vagy valami hasonló, de nem, semmi nem volt, csak tapizta az üveget a mancsával és közben vagy egy percig dorombolt(előtte nem). Aztán elfordult az üvegtől és abbahagyta a dorombolást.


Még sosem hallottam a macskát izgatott állapotban dorombolni, általában nyugiban dagasztásnál meg simogatásra szokott. Akinek "vadászik" a macskája, szokott dorombolni hozzá? Rákerestem a neten, semmi ilyen nem találtam.


2022. okt. 30. 07:30
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Az egyik macskám szeretné megölni a hörcsögünket, de ő inkább keservesen nyávog csak.

Nézi a hörit és mekeg, vagy vonyít (mintha nagyon kétségbeesett lenne).

2022. okt. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Tok jo ez a macskamozi, de mindket allatot a halalba stresszeled vele! Pakold el a horcsogot valahova, ahova a macska nem tud bemenni, hadd eljen mar szerencsetlen nyugodtan.
2022. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el, hogy kinyírná a höridet, ha hozzáférne, de te nyugodtan szórakozzál csak azon, hogy a két állat egymást stresszeli, te nemnormális.
2022. okt. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
A dorombolas az esetek nagyobb reszeben a megelegedettseg es jo hangulat jele, sot kifejezetten segithet is a macskanak abban, hogy megnyugodjon, de sok mast is kifejezhet, es az egyes macskak gyakran nagyon eltero okokbol dorombolnak. Igy peldaul a dorombolas lehet az izgatottsag jele is, egyes macskak pedig akkor dorombolnak, ha valamilyen uj, ismeretlen es erdekes helyet fedeznek fel es jarnak be. A te macskad valoszinuleg izgatottsagbol dorombolt, illetve frusztraltsagaban, hogy latja a horcsogot, ott van tole erintesi tavolsagra es megsem tudja megfogni.
2022. okt. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Angolul itt lehet olvasni a temarol:

[link]

[link]

2022. okt. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!