Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macskaalmot használtok?

Milyen macskaalmot használtok?

Figyelt kérdés

Mi már nagyon rég óta a fit and fun csomosodos almot használtuk a macskának (Aki nem ismeri annak mondom, hogy ezt a fressnapfban lehet kapni, nem drága de eddig működött jól nekünk)



Azonban, kb egy fél éve azt vettük észre, hogy teljes csere után is másfél, de max 2 nap után büdös.. Rendszeresen van legalább (!!) napi kétszer takaritva + ha kakil a macska és éppen észrevesszük mert otthon vagyunk akkor azt azonnal kiszedjük. Ennyi takaritas mellett sztem teljesen indokolatlan, hogy állandóan macskaalom szag van a lakásban tőle. (meg eddig ugye nem volt..)


A baj, hogy két dolgot is változtattunk, mert most nemrég kb. 5 hónapja vettünk egy új alomtálcát is. Ez zárt, (előzőleg is zárt volt de annak kisebb ajtaja volt)


Most nem tudjuk eldönteni, hogy az alomtál a sz.rcsi minőség, vagy az alom lett valamivel rosszabb minőségű és már inkább almot kellene váltani. Nyilván első körben az alommal szeretnénk próbálkozni, szóval szeretnék segítséget kérni, kinek milyen alom vált be? Esetleg van aki keveri szilikonossal? Annak van értelme? Csak mert ez ugye csomosodo, az meg nem.


+1: aki a fit and fun csomosodos almot használja az nem tapasztalt minosegromlast az utóbbi időben?



2022. nov. 1. 21:29
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%
Le szoktad cserélni teljesen az almot a tálcából? Nekem olyankor lesz büdi, ha nem ürítem, mosom ki időben. Auchan sajátmárkás almot használok.
2022. nov. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
100%

Én régóta Aldisat veszek,a kék papír zacskós Shah márka.

A pisi nagyon jól összeáll benne.

Eleinte nyitott wc-je volt, nemrég lett zárt így még pici szag sincs.

2022. nov. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Lettiera Biosand.

Nem a legolcsóbb, de annyira jól csomósodik, hogy szinte csak utántölteni kell, mert minden végtermék nyom nélkül pakolható ki belőle, így jóval kevesebb fogy, mint a korábban használt almokból.

Szaga pedig emiatt egyáltalán nincs.

2022. nov. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Tigerino Canada. Amit előtte használtunk, azt kivonták sajnos a forgalomból.
2022. nov. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Persze, le szoktam. Heti egyszer full csere de az utóbbi időben inkább 5-6 naponta. Erre értettem, amit írtam, hogy ez után már masfel-2 nappal büdös szerintem. Bocsi ha nem volt érthető.

Most amúgy… mivel nem volt kedvem kimenni a kamrába elolvasni a zsákon a hivatalos gyártói ajánlást erről (mármint, hogy hány naponta kell lecserélni teljesen) így nakiálltam keresgélni a neten róla leírást és a fressnapf oldalán többen panaszkodtak erre az álomra az elmúlt időszakban. Másnál is szar és büdös is. Akkor ezennel a kérdésem +1 része targytalan. Nem is értem miért nem gondoltam erre… hogy olvassák értékelést..


Köszi az ajanlast. Az aldis/ auchanos hány kilós? Milyen gyakran cserelitek le fullra? Hány kiló megy el belőle egyszerre? (ebből a 20 kilós 4 cserére elég, ami amúgy persze függ a tálca méretétől, de főleg az vele a szitu, hogy ezt legalább 7-10cm magasra kell felonteni míg van olyan amit elég 4-5cm-re a csomosodashoz.



Nem hordja ki a lábán nagyon a macska? Nem porlik? Néha vettünk rossmannban almot, de azzal állandóan tele volt a lakás mert valahogy olyan apró szemű, hogy a macska lábára feltapadt és ahogy lépett ki, hozta magával. Most amúgy van nálunk ilyen gumiszonyeg is az alom előtt de én kinezem a macskankbol, hogy ennek ellenére kihordja ha éppen olyan napja van

2022. nov. 1. 22:21
 6/22 A kérdező kommentje:
3, 4 kérhetek tőletek linket ezekhez? Honnan szoktatok rendelni? Rájuk kerestem, biztatóak ezek is. Köszi mindenkinek! Remélem találok valami jót ehelyett
2022. nov. 1. 22:26
 7/22 anonim válasza:
78%

Benek super cat corn, kukoricából készült alom, csomósodik szuperül, wcn lehúzható. Van natúr és illatosított is, a zoopluson talán próbacsomag is van. Nagyon megszerettem, 10 év kísérletezés után ez jött be. Szerintem az illatmentes furcsa szagú a kukorica miatt, az illatosak kellemesek, bár sztem nem a kakikszagot hanem a kukoricaszagot hivatott elnyomni :)


Viszont kérdezed hogy az alomtálca rossz minőségű-e.. kérdezném hogy annak az anyagától vagy a kiviteltől (fedett/nyitott) függhet a szagosodás? Amióta tálcát cseréltem szerintem gyakrabban kell cserélni az egész almot, és lehet az anyaga a hibás…? ( a kivitel nem változott) Tapasztalt más ilyet?

2022. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

4. voltam, innen rendelem:

[link]

(Amit előttem írtak, Benek corn, az például nálunk nem vált be.)

2022. nov. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Na ha most is budosnek erzed az almot kerdezo, akkor az a kukorica alom kemeny menet lesz. Nem tom ki irta, de ivartalan nosteny macskammal probaltam, hat majdnem elhanytam magam, amikor belepisilt, olyan szaga volt :D


Nekunk a sima aldis alom valt be, bar ez meg porzik, meg zart macska wc-nel is, szoval ez se tokeletes, de nem budos es szuperul csomosodik. Csak a pisit, kakit veszem ki belole naponta, neha utantoltom, ha ugy latom nagyon keves van, de amugy heti egyszer szoktam csak nagytakaritast csinalni, akkor teljese csere meg az alom fertotlenitese van.

Nem hordja szet a lakasban, de a macska wc elott azert szokott lenni belole par darab.

2022. nov. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

3-as:

Az Alphazoo-ban veszem személyesen, több helyen is van boltjuk.

2022. nov. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!